Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Modyfikacje Converse+ by Orion512 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=197422)

mayak 27-01-2014 14:43

Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję
 
Cytat:

Napisał mm32 (Post 2147473)
Jak już będziesz się rozbudowywał na dobre to ja mogę Ci udostępnić oprócz BSI także pompę ABS/ESP, YAW sensor , moduł parkowania i pewnie jeszcze bym coś tam znalazł co korzysta z CAN(wymienione elementy z niej korzystają),wszystko z mondeo mk4.

no to brakuje tylko PCMa i maszyna ruszy :D

ps. mam jeszcze zegary z małym wyświetlaczem ;)

orion512 27-01-2014 15:16

Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję
 
Jeszcze tylko koła dołożyć i można ruszać w trasę :D

Niestety z czasem jak zwykle jest kłopot, ale powolutku małymi kroczkami będę próbował rozkminiać temat.

Jak wiązka do mnie dojdzie to się spróbuję mayak do Ciebie odezwać w sprawie tego BCMa.

A jak by to trochę ruszyło to będę uderzał do Ciebie mm32 po kolejne klocki :619:

mm32 27-01-2014 15:33

Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję
 
A tak w ogóle to skąd jesteś,jeśli to nie tajemnica ?

orion512 27-01-2014 16:02

Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję
 
Wawa.
Faktycznie nie zwróciłem uwagi że dzieli nas parę kilometrów.

orion512 28-01-2014 07:59

Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję
 
Panowie wrócę jeszcze raz do nazw modułów.
Dzisiaj zerknąłem na ElmConfiga i zobaczyłem, że GEM i BCM to dwa różne moduły pracujące na innych magistralach. Do tej pory myślałem że to jest to samo. Do czego w takim razie służy GEM.
Na schematach jest taki moduł który się nazywa SJB. To to jest GEM czy BCM?
Jest jeszcze nazwa BSI. A które to jest?

mm32 28-01-2014 17:55

Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję
 
Coś nakręciłeś kolego, w aucie jest albo GEM (np mondeo mk3,czy też focus/Kuga) albo BCM.Oba moduły można porównać do siebie i oba odpowiadają za konfigurację pojazdu(w dużym uproszczeniu).Owszem w ELMConfig na platformie Focus/Kuga występuje także BCM ale to jest Brake Control Module a nie Body Control Module jak w np.mondeo mk4,zbieżność skrótów
Smart Junction Box=BCM,na allegro dla mondeo mk4 praktycznie 90% sprzedających nazywa to BSI (ale to jak znawcy twierdzą taka nazwa jest dla grupy PSA).
To tyle w wielkim skrócie.

orion512 28-01-2014 18:04

Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję
 
Faktycznie nie zauważyłem, że dla focusa skrót BCM oznacza co innego.
Dziękuję za wyjaśnienie

orion512 29-01-2014 00:10

Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję
 
1 załącznik(i)
Czy ma ktoś może converse+ po liftingu wymontowany i mógłby zrobić zdjęcia płytki PCB takie jak w załączniku.
Chciałbym porównać ze swoim przedliftowym i zobaczyć czy bardzo wywrócili elektronikę czy też tylko kosmetycznie.

mayak 29-01-2014 09:20

Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję
 
a co za różnica? hardware jest cokolwiek inny, bo są tylko dwa silniczki (= tylko dwie wskazówki), więc soft też jest inny.
A czy inny w 1, 5 czy 15% to wg mnie nie ma znaczenia, bo i tak inny

orion512 29-01-2014 09:48

Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję
 
Dla mnie ma znaczenie czy zmienili mikrokontroler, pamięć, układ graficzny, wyświetlacz LCD ...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.