Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Stukanie podczas pracy klimatyzacji (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=312219)

czeskifilm 18-08-2020 21:37

Stukanie podczas pracy klimatyzacji
 
Witam, mam następujący problem z klimatyzacją.
Podczas włączania klimy, mam takie trzaski jak podane w linku. Obojętnie czy na benzynie czy na gazie. Jak wyłączę klimatyzację, poprawa w 90 procentach (też słychać delikatny stukot). Klima sama w sobie chłodzi bardzo dobrze. Oczywiście mam też problem, gdy dojeżdżam do świateł, przy włączonej klimatyzacji, obroty lekko spadają (odnosi się wrażenie że auto przygaśnie, ale nigdy nie zgasło). Na linku z wnętrza auta, pod koniec słychać huk (proszę się tym nie sugerować, ktoś wysiadał z auta).

Focus 2004,1.6 Benz plus gaz

Owe stukanie ,najbardziej słychać z wnętrza auta jak i z podwozia.Przy otwartej masce ,tak bardzo tego nie słychać.
Hałas jest tylko na niskich obrotach/postoju.Przy dodaniu lekko gazu..cisza

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

czeskifilm 19-08-2020 14:51

Odp: Stukanie podczas pracy klimatyzacji
 
Dwóch mechaników dało diagnozę.. Koło pasowe wału korbowego

Fulara 19-08-2020 16:06

Odp: Stukanie podczas pracy klimatyzacji
 
Nowa śruba i uważać na rozrząd w zasadzie powinno być to robione na blokadach

Patrzę na te filmiki i na jakiej podstawie koło pasowe do wymiany ? Nie jest to bardziej związek z wl wył sprężarki ?ja tam nie widzę związku z kołem chyba że jest już w strzępach

czeskifilm 19-08-2020 17:20

Odp: Stukanie podczas pracy klimatyzacji
 
Koło pasowe ma luzy i przetarło także pasek, po włączeniu klimy słychać terkotanie jak na filmiku, przy wyłączonej klimie, także słychać ale nie tak donośnie

Jeżeli po wymianie, nadal będzie taki hałas? Może być sprzęgło klimatyzacji lub sprężarka?
I standard, po dojechaniu do świateł przy klimie, obroty lekko spadają.

Fulara 19-08-2020 17:49

Odp: Stukanie podczas pracy klimatyzacji
 
Daj te koło pasowe do wymiany mechanikowi który zna ten rozrząd. Na pewniaka będą myśleć że ma klin

czeskifilm 19-08-2020 18:14

Odp: Stukanie podczas pracy klimatyzacji
 
Jutro powinien być gotowy, dam znać jak sprawy się mają.

P. S objaw spadków obrotów, np przy dojechaniu do świateł przy klimie.. Temat rzeka? Czy może odpowiada za to jakaś usterka?

czeskifilm 25-08-2020 20:12

Odp: Stukanie podczas pracy klimatyzacji
 
Zostało wymienione koło pasowe wału korbowego plus dwie poduszki silnika i spokój cisza. Pozostał problem, ze spadającymi obrotami przy dojechaniu np do świateł przy włączonej klimatyzacji. Nie wiem od czego zacząć, auto nigdy nie zgasło i nie wiem czy bawić się w szukanie przyczyny czy po prostu ten typ tak czasami ma. Sama klimatyzacja chodzi bez żadnych problemów.

czeskifilm 15-09-2020 23:07

Odp: Stukanie podczas pracy klimatyzacji
 
Tu krótkie nagranie, co się dzieje przy np dojeżdżania do świateł, zmniejszania prędkości. Sytuacja jest przy LPG jak i na benzynie przy włączonej klimatyzacji. Gdy owe obroty falują, słychać ciągle cykanie klimatyzacji. Po całkowitym zatrzymaniu się, falowanie ustaje, i sprężarka już nie cyka.Przy wyłączonej klimatyzacji objawy nie występują, występują z początku ale na zimnym silniku.



[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Vultar 16-09-2020 09:21

Odp: Stukanie podczas pracy klimatyzacji
 
Sprężarka klimatyzacji nie powinna co chwilę "cykać" możliwe że masz mało czynnika, uszkodzony któryś z czujników od ciśnienia w układzie od klimatyzacji, elektromagnes na sprężarce.
Nagraj jak chodzi pasek osprzętu. Masz ustawiony nawiew na szybę?

czeskifilm 16-09-2020 14:48

Odp: Stukanie podczas pracy klimatyzacji
 
Czynnik był nabijany do końca. Ostatnio klima załączała się raz na jakiś czas, pojechałem ją dobić (odzyskali 400 g czynnika), więc jest chyba nie jest szczelna.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.