Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] wybór ładowarki akumulatora (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=313740)

szynszyl 10-10-2020 10:25

wybór ładowarki akumulatora
 
mam prośbę. jaką ładowarkę warto kupić. ładowarki z lidla prosze nie polecać. akumulator powyżej 80AH, zatem idealnie byłoby mieć wydajność powyżej 8A, a od biedy minimum 5AQ. lidl i podobne dają 3,5A w teorii. doładowują max 50-60%

cattani75 10-10-2020 10:27

Odp: wybór ładowarki akumulatora
 
Popatrz na CTEKi.

Danielo_82 10-10-2020 14:52

Odp: wybór ładowarki akumulatora
 
Jak chcesz ładować w domu to chyba najlepszy będzie prostownik dwa razy w roku, jak tylko doladowywac na aucie to ładowarka z lidla wcale taka zła nie jest. 8A nie da Ci żadna ładowarka.

Antej 10-10-2020 15:02

Odp: wybór ładowarki akumulatora
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

szynszyl 10-10-2020 17:27

Odp: wybór ładowarki akumulatora
 
Cytat:

Napisał Danielo_82 (Post 3287882)
8A

daja,ale cena niebotyczna

karloss 10-10-2020 21:33

Odp: wybór ładowarki akumulatora
 
Cytat:

Napisał szynszyl (Post 3287925)
daja,ale cena niebotyczna

Jak komuś nie jest obce lutowanie to zrobienie ładowarki która i 10A spokojnie da rade nie jest wielkim wyzwaniem.
Ja właśnie mam taką, trafo z upsa + płytka z kitu avt. Niech się te automatyczne chowaja. Działa super. No cóż nie jest malutka jak ta z Lidla, ale przynajmniej widzę jak przebiega proces ładowania a nie jakaś inteligencja mi ten proces wyłącza.
Do podladowywania np. raz na dwa tygodnie można takiego automata, ale nie naladuje on w sensownym czasie żadnego przeciętnego akumulatora samochodowego. To będzie pozorne naladowanie.

szynszyl 11-10-2020 08:26

Odp: wybór ładowarki akumulatora
 
Cytat:

Napisał karloss (Post 3287978)
płytka z kitu avt.

zapodaj linka. Z lutownica znamy sie dobrze

Bump: To ?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bump: Jakie brales trafo ? 208 W starcza, ale za kilka zl wiecej jest i 374W.

P405 11-10-2020 09:21

Odp: wybór ładowarki akumulatora
 
CTEK nie jest tani ale robi robotę w porównaniu do ładowarek typu Lidl, Biedronka pomimo, że mają 6 trybów ładowania. Mam wreszcie naładowane akumulatory, a ładowanie w czasie jazdy szybko spada.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

bleeeh 11-10-2020 16:52

Odp: wybór ładowarki akumulatora
 
Zalezy co bedziemy wymagac od ladowarki. CTEK sluzy do podladowania akumulatora jednak nie potrafi go naladowac w pelni poniewaz faze ladowania konczy jak aku osiagnie napiecie 14.5V. Dla akumulatorow Ca-Ca ladowanie powinno skonczyc sie na 16.20. Kup Noco Geniusa po w trybie Recond laduje do 16.2 V. Jak ma byc po taniosci to Agri 30/12 tylko podczas ladowania trzeba odlaczyc mase akumulatora

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

szynszyl 11-10-2020 17:35

Odp: wybór ładowarki akumulatora
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] mnie zadziwił. mogłem sam na to wpaść. trafo, kit w którym chyba podmienie pare elementów, w tym klemy lepsiejsze mam, chłodzenie sie zrobi i za psie pieniadze bedzie to latać. na forum elektrody dobre opinie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.