Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] Podczas jazdy po nierównej drodze i zmiany biegów dochodzą dziwne odgłosy z silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=315321)

Adal112 03-12-2020 19:35

Podczas jazdy po nierównej drodze i zmiany biegów dochodzą dziwne odgłosy z silnika
 
Witam.
Od tygodnia jestem posiadaczem Fiesty tdci z 2011 r. Podczas zmiany biegów (zwłaszcza gdy nie do końca płynnie bieg zmienię i trochę szarpnie) słyszę dziwne dudnienie z silnika przez chwilę. Jakby coś było nie wytłumione. Nie wiem czy jest to ze sobą powiązane ale szyba i plastiki od strony pasażera wpadają na niższych biegach w wibracje. Jako że ja się do końca nie znam zapytałem znajomego co to może być. Powiedział że bardzo możliwe że to poduszki silnika. Czy miał ktoś kiedyś taki problem? Jak tak to jaki jest orientacyjny koszt wymiany? Chyba że to inny powod? Pojechalbym od razu do serwisu ale niestety po zakupie auta muszę przez miesiąc gryźć tynk ;)

pluters 04-12-2020 17:57

Odp: Podczas jazdy po nierównej drodze i zmiany biegów dochodzą dziwne odgłosy z siln
 
Jeśli chodzi o poduszki silnika to Fiesta posiada 3 = 2 silnika oraz 1 skrzyni biegów.
Co do kosztów nie baw się w zamiennik ponieważ przerabiałem je i są do niczego.
Jak dobrze pamiętam 2 poduszki są w miarę przystępnych cenach oraz jedna jest "kosmiczna" (+/- 800zł). Ja się skusiłem na oryginalne używane z demontażu w normalnej cenie i jeżdżę na nich już ponad rok bezproblemowo.

Wspominasz że strona pasażera wpada w drgania, w takim razie sprawdź poduszkę silnika po tej stronie. Jest "odsłonięta" więc bez problemu widać wszystko.

Proponuję zajrzeć [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jaki przebieg auta?

Adal112 04-12-2020 18:42

Odp: Podczas jazdy po nierównej drodze i zmiany biegów dochodzą dziwne odgłosy z siln
 
Cytat:

Napisał pluters (Post 3300990)
Jeśli chodzi o poduszki silnika to Fiesta posiada 3 = 2 silnika oraz 1 skrzyni biegów.
Co do kosztów nie baw się w zamiennik ponieważ przerabiałem je i są do niczego.
Jak dobrze pamiętam 2 poduszki są w miarę przystępnych cenach oraz jedna jest "kosmiczna" (+/- 800zł). Ja się skusiłem na oryginalne używane z demontażu w normalnej cenie i jeżdżę na nich już ponad rok bezproblemowo.

Wspominasz że strona pasażera wpada w drgania, w takim razie sprawdź poduszkę silnika po tej stronie. Jest "odsłonięta" więc bez problemu widać wszystko.

Proponuję zajrzeć [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jaki przebieg auta?

Dziękuję za odpowiedź. Czyli uważasz że to może być owszem wina poduszki? Przebieg auta to 200 tys. Jutro rano poszukam i zobaczę w jakim są stanie

pluters 05-12-2020 17:31

Odp: Podczas jazdy po nierównej drodze i zmiany biegów dochodzą dziwne odgłosy z siln
 
Dodatkowo sprawdź: Na postoju z zaciągniętym ręcznym wrzuć jedynkę i spróbuj ruszać bez "spuszczania ręcznego" tak aby był wyczuwalny ruch. W ten sposób wykluczysz czy to nie problem dwumasy.

Przykładowe objawy dwumasy:
- Wyraźny wstrząs jednostki napędowej podczas uruchamiania i wyłączania.
- Stukanie i/lub nierówna praca silnika na wolnych obrotach.
- Szarpanie samochodu podczas ruszania.
- Stukanie podczas intensywnego przyspieszania z niskich obrotów.
- Utrudniona zmiana biegów.

Adal112 05-12-2020 19:36

Odp: Podczas jazdy po nierównej drodze i zmiany biegów dochodzą dziwne odgłosy z siln
 
Cytat:

Napisał pluters (Post 3301192)
Dodatkowo sprawdź: Na postoju z zaciągniętym ręcznym wrzuć jedynkę i spróbuj ruszać bez "spuszczania ręcznego" tak aby był wyczuwalny ruch. W ten sposób wykluczysz czy to nie problem dwumasy.

Przykładowe objawy dwumasy:
- Wyraźny wstrząs jednostki napędowej podczas uruchamiania i wyłączania.
- Stukanie i/lub nierówna praca silnika na wolnych obrotach.
- Szarpanie samochodu podczas ruszania.
- Stukanie podczas intensywnego przyspieszania z niskich obrotów.
- Utrudniona zmiana biegów.

Teraz jak czytam objawy uszkodzenia tej dwumasy to już sam nie wiem co myśleć bo również się zgadzają z moimi. Czy możesz mi powiedzieć jaki to koszt regeneracji / wymiany?
Chyba czeka mnie podróż do mechanika. No trudno.
Dziękuję za pomoc

pluters 06-12-2020 20:08

Odp: Podczas jazdy po nierównej drodze i zmiany biegów dochodzą dziwne odgłosy z siln
 
Jeśli masz dobrego mechanika to powinien bez problemu zdiagnozować o co chodzi. Jak będziesz wiedział daj znać, będziemy działać dalej ;)

Adal112 08-12-2020 14:21

Odp: Podczas jazdy po nierównej drodze i zmiany biegów dochodzą dziwne odgłosy z siln
 
W czwartek na 9 jadę na wymianę oleju to od razu poproszę mechanika żeby obadał temat. Dam znać jak sprawa się wyjaśni :)

Adal112 12-12-2020 07:12

Odp: Podczas jazdy po nierównej drodze i zmiany biegów dochodzą dziwne odgłosy z siln
 
Byłem u mechanika. On problemu się żadnego większego nie dopatrzył. Niby wszystko jest ok. Z drugiej strony na ciepłym silniku problem jakby ustal

pluters 14-12-2020 12:44

Odp: Podczas jazdy po nierównej drodze i zmiany biegów dochodzą dziwne odgłosy z siln
 
Cytat:

Napisał Adal112 (Post 3302732)
Byłem u mechanika. On problemu się żadnego większego nie dopatrzył. Niby wszystko jest ok. Z drugiej strony na ciepłym silniku problem jakby ustal

Więc pozostają dwa rozwiązania:
1. Jeździsz i obserwujesz czy problem postępuje
2. Szukasz dalej. Może warto popytać po znajomych i któryś poleci swojego mechanika żeby podjechać na diagnozę.
Opowiedzieć o drganiach itd. bez wskazywania na konkretne podzespoły. Może on "znajdzie" co się dzieje.;)

marcin1311 19-12-2020 12:44

Odp: Podczas jazdy po nierównej drodze i zmiany biegów dochodzą dziwne odgłosy z siln
 
Czasem z poduszkam silnika jest tak że jak są obciążone silnikiem, nie jesteś w stanie nic stwierdzić. Sam tak miałem. Dopiero po jej wymontowaniu jesteś w stanie zobaczyć zużycie/uszkodzenie. Podważanie łapką silnika czy skrzyni biegów daje wynik o zużyciu poduszki wtedy gdy jest mocno zużyta, lub jej prawie nie ma.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.