Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Zakup S-MAXa dla 5osobowej rodziny. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=302961)

majcin111 12-11-2019 19:02

Zakup S-MAXa dla 5osobowej rodziny.
 
Cześć,

Jestem nowy na forum. Nie jestem posiadaczem Forda (dopiero planuję zakup). Aktualnie poruszam się Oplem Astrą Sports Tourer. Na początku witam serdecznie wszystkich.

W związku z tym, że powiększyła mi się rodzina, muszę zmienić auto. Wybór padł na Forda S-max w benzynie, rocznik 2012-2013. Proszę doradźcie mi czy idą dobrą drogą:

1. Autem będzie jeździć 5 osób: dwie dorosłe + dziecko 9 lat (podstawka pod pupę), dziecko 6 lat (fotelik), dziecko 1 miesiąc (fotelik). Z tego co czytałem taka konfiguracja zmieści się w drugim rzędzie siedzeń. Dobrze myślę?

2. Rozważam zakup auta z automatyczną skrzynią (benzyniaka). Czy power shift sprawdza się? mam mętlik w głowie, bo internet mówi, że ta skrzynia jest awaryjna w porównaniu do DSG.

Dzięki!

slawek-kali 12-11-2019 19:08

Odp: Zakup S-MAXa dla 5osobowej rodziny.
 
wszystko sie zmiesci, ale zakup ecoboosta z powershift to nie jest najlepszy pomysl..
czemu benzyna? wiesz ze to do gazu nie bardzo, koszta wysokie?
Oczywiscie to moja subiektywna opinia.

arekmiz 12-11-2019 19:16

Odp: Zakup S-MAXa dla 5osobowej rodziny.
 
Dodaj do ceny 8 kpln, które schowaj w skarpecie na strychu na wypadek awarii skrzyni PS i kupuj to co Ci bardziej pasuje. Jak pasuje benzyna to bierz i tyle. :)

John04 12-11-2019 19:26

Odp: Zakup S-MAXa dla 5osobowej rodziny.
 
Wnętrze S maxa na wiele pozwala, w 2 rzędzie są 3 osobne fotele nie kanapa więc powinno sprostać twoim wymaganiom, jak będziesz miał okazję oglądać takie auto to przymierz sobie dla pewności. Jeśli chodzi o silniki i skrzynię to sama skrzynia przy łagodnej eksplotacji i częstej wymianie oleju z filtrem nie powinna Cię zawieźć. Lecz najbardziej sprawdza się ona z silnikiem diesla. Jak robisz około 20 tyś km w ciągu roku to silniki TDCI będą lepszym wyborem, a jeżeli mniej to ekoboost z manualną skrzynią będzie Ci długo i bezawaryjnie służyć .

Gural bagienny 12-11-2019 19:30

Odp: Zakup S-MAXa dla 5osobowej rodziny.
 
Ford s max są lepsze marki ale upadłeś na głowę trudno
Kup tylko diesla

Bump:

bzyq81 12-11-2019 19:50

Odp: Zakup S-MAXa dla 5osobowej rodziny.
 
Nie lubie diesli ale EB mnie nie przekonuja. 2.5t z LPG bedzie pewnie za stare wiec jedyne sensowne rozwiazanie to wlasnie TDCi, ktore praktycznie od strony technicznej nie maja wad.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Gural bagienny 12-11-2019 19:58

Odp: Zakup S-MAXa dla 5osobowej rodziny.
 
Benzynka +LPG szkoda kasy montaż LPG plus serwis nie w tym aucie
Tylko diesel w wersji po lifcie niema problemu z DPF czasem coś padnie ale nic strasznego.

majcin111 12-11-2019 20:13

Odp: Zakup S-MAXa dla 5osobowej rodziny.
 
hej,

Dzięki za opinię. Czemu benzyna? Dlatego chyba, że zawsze jeździłem benzyniakami a z dieslami nie miałem za bardzo do czynienia. Na minus to chyba DPFy, EGRy, i ograniczanie wjazdu dieslami do centrów miast. Takie 'moje zdanie' Ale jak mówicie, że warto, to zacznę rozważać. Jeśli chodzi o automat to taki dla mnie raczej dodatek... nie mam nic do manuala, po prostu chyba staję się już wygodny.

Czyli:
1. Jak PS to tylko w połączeniu z Dieslem
2. Robię około 20tyś rocznie. Czyli wychodziłoby na TDCI.

Cytat:

Napisał Gural bagienny
Ford s max są lepsze marki ale upadłeś na głowę trudno
Kup tylko diesla

Możesz rozwinąć co oznaczają te 'lepsze marki' oraz czemu tylko diesel ?

Dzięki!

slawek-kali 12-11-2019 20:15

Odp: Zakup S-MAXa dla 5osobowej rodziny.
 
Cytat:

Napisał majcin111 (Post 3192698)
1. Jak PS to tylko w połączeniu z Dieslem
2. Robię około 20tyś rocznie. Czyli wychodziłoby na TDCI.

zdecydowanie tak.

pawelpps 13-11-2019 06:41

Odp: Zakup S-MAXa dla 5osobowej rodziny.
 
Kolego. Poczytaj tematy o PowerShift w dziale o skrzyniach automatycznych to się wyleczysz z tego automatu.
Rzuć też okiem na tematy typu "Eco boost bierze olej " i sam wyrobisz sobie opinię.
Pozdrawiam i trzymam kciuki żebyś kupił sensowny egzemplarz bo niezawodność jest istotna przy podróżówaniu z gromadką dzieciaków.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.