Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] 1.8 HE benzyna silnik gaśnie na wolnych obrotach i zapala się check engine od czego ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194531)

ppm team 30-11-2013 12:25

1.8 HE benzyna silnik gaśnie na wolnych obrotach i zapala się check engine od czego ?
 
Witam Wszystkich Forumowiczów !

Od kilku dni szukam rozwiązania nie lada zagadki . Otóż mój Ford Mondeo MK3 1.8 HE BENZYNA z 2001r. po uruchomieniu silnika pracuje ok 10-20 sekund na wolnych obrotach zapala się kontrolka silnika ( check engine ) po chwili kontrolka ładowania i silnik gaśnie . Próba ponownego rozruchu jest nie możliwa , zero reakcji silnika. Po odczekaniu 10 min. silnik próbuje zaskoczyć na 2-3 gary ale i tak gasnie . Po odłączeniu akumulatora na 5-10 minut , oraz ponownym go wpięciu mogę bez problemów uruchomić silnik ale dzieje się to samo. Akumulator NOWY , alternator NOWY , Świece NOWE, przewody wysokiego napięcia KILKUMIESIECZNE .

filmik : [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

1olek 30-11-2013 12:33

Odp: 1.8 HE benzyna silnik gaśnie na wolnych obrotach i zapala się check engine od cz
 
próbowałeś podpiac pod kompa i odczytac bledy ? Jak trzymasz go na obrotach to tez gasnie ?

ppm team 30-11-2013 13:07

Odp: 1.8 HE benzyna silnik gaśnie na wolnych obrotach i zapala się check engine od cz
 
Jak trzymam na obrotach to też gasnie . własnie zrobiłem film , zapraszam do obejżenia

Bump: żeby wpiąć go do kompa to muszę przejechać ok 45 km. Nikt tu nie świadczy takiej usługi z dojazdem :-( .

Tvvardy 30-11-2013 13:28

Odp: 1.8 HE benzyna silnik gaśnie na wolnych obrotach i zapala się check engine od cz
 
Poszukaj, podpytaj na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] może ktoś w okolicy ma chociażby ELM-a i pomoże. Odczytanie błędów to najszybsza diagnoza bo tak to można gdybać bo może być np uszkodzona sonda lambda.

1olek 30-11-2013 13:31

Odp: 1.8 HE benzyna silnik gaśnie na wolnych obrotach i zapala się check engine od cz
 
dobrze by bylo podpiac go pod kompa, nie masz w poblizu szrotu aby cewke zaplonowa podmienic ? Moze byc od MK2, bedzie miec odwrotnie oznaczenia cylindrow, ale je ignorujesz i podpinasz dokladnie jak w twojej starej cewce.

ppm team 09-12-2013 16:39

Odp: 1.8 HE benzyna silnik gaśnie na wolnych obrotach i zapala się check engine od cz
 
Dzisiaj przyjechał magik z kompem , pokazało bład P1000 . Mowił ze tym mam sie nie przejmowac... Auto juz wcale nie odpala ... Powiedział że auto musi odpalić zeby wszystko zdiagnozowac .. skasował 320 zł i nara . Martw sie dalej i kombinuj ...:(

gozdi 09-12-2013 17:01

Odp: 1.8 HE benzyna silnik gaśnie na wolnych obrotach i zapala się check engine od cz
 
No to rzeczywiście magik :( Wyklucz podstawowe sprawy - immo, pompa paliwa, iskra. Od czegoś trzeba zacząć.

karloss 09-12-2013 21:33

Odp: 1.8 HE benzyna silnik gaśnie na wolnych obrotach i zapala się check engine od cz
 
Zrób test zegarów, może odczytasz jakieś błędy.
A ten koleś nieźle Cię oskubał. Przez te kilka dni już byś miał w domu ELM'a zakupionego przez neta i pełną niezależność.
PS. sprawdź jeszcze działanie pompy paliwa, tylna kanapa do góry i miernikiem pomierz.

1olek 09-12-2013 22:31

Odp: 1.8 HE benzyna silnik gaśnie na wolnych obrotach i zapala się check engine od cz
 
Cytat:

Napisał ppm team (Post 2121177)
skasował 320 zł i nara

boze, ale cene dowalil, tyle to by nawet autoryzowany serwis forda ASO nie wziął, nie umowiles sie wczesniej ile taka usluga kosztuje ?

jareczek1980 10-12-2013 07:34

Odp: 1.8 HE benzyna silnik gaśnie na wolnych obrotach i zapala się check engine od cz
 
nie wiem jak długo ci te zegary wędrują na samą górę ale to objaw problemów z elektryką, pisałeś że wymieniłeś akumulator więc to pewnie nie to. Objawy chodzenia na 3 gary które słychać w aucie moga być spowodowane: cewką, świecami, kablami. Nie wiem jaiej marki kupiłeś przewody ale raczej powinny być dobrej jakości bo tania chińszczyzna, a nawet niektóre bardziej popularne marki, długo nie wytrzymują.
Reasumując wg mnie najprawdopodbniej cewka, świece lub kable.
To najtańsze rozwiązania. Nie wiem jaki był stan klapek wcześniej i czy były naprawiane/wywalane, bo w najgorszym wypadku wpadły ich elementy do środka, a to już droższa impreza


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.