Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Świeci kontrolka otwartych drzwi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=121183)

Mateuszblich 29-04-2019 11:31

Odp: Świeci kontrolka otwartych drzwi

Cześć, mam podobny problem z czujnikiem w prawych przednich drzwiach, dodatkowo poza świecąca kontrolka nie mogę zamknąć samochodu gdy czujka nie łączy pomimo zamkniętych drzwi. Czy można jakoś obejść mechanizm i na sztywno ja wyłączyć?

medrek11 10-10-2019 15:40

Cytat:

Napisał Mateuszblich (Post 3124507)
Cześć, mam podobny problem z czujnikiem w prawych przednich drzwiach, dodatkowo poza świecąca kontrolka nie mogę zamknąć samochodu gdy czujka nie łączy pomimo zamkniętych drzwi. Czy można jakoś obejść mechanizm i na sztywno ja wyłączyć?

Witam!!
I udało się coś wymyślić?u mnie dalej to samo

macio 1983 01-03-2020 12:02

Witam. Chciałem podłączyć sie do tematu. Mianowicie u mnie pojawia sie kontrolka otwartych drzwi kierowcy i lewych tylnich. Najczesciej występuje to gdy na dworze jest ciepło. Pomaga wielokrotne trzaskanie drzwiami ale nie zawsze. Nie wiem czy usterka dotyczy styku w zamku czy modułu GEM ponieważ czasem kontrolka zapali sie sama podczas jazdy bez jakiegokolwiek dotykania drzwi. Może ktoś ma podobny przypadek? I czy w razie usterki zamka można kupić go nowego po w miare rozsądnej cenie , czy tylko ASO? POZDRAWIAM.

KRUKER 01-03-2020 14:31

Ewidetnie u ciebie coś jest ze "stykologia".
Wjedziesz w dziure od wstrzasu to sie rozlaczy....trzasniesz drzwiami zalaczy.
Przejrzec kabelki i pomoze. Od gemu to kostka mozna poruszac choc watpie ze to tam.
Do ASO tez nie ma po co sie wybierac, bo to autko leciwe niestety juz.
Zamek to to tez nie jest, ale jesli chcesz kupowac, to wtedy za 2 piwa od jakiegos anglika mozna kupic uzywke.

darmodziej 01-03-2020 14:48

Najprawdopodobniej mikrowyłącznik jest powodem.

jon123456 16-06-2020 07:24

Witam panowie a może ktoś wymieniał zamek w drzwiach z tyłu i mógł by nieco opisać u mnie winą świecenia jest uszkodzony mikro włącznik w zamku dostałem sie do zamku ale go dokręcić nie mam pojęcia jak.

Magikrealista2 01-07-2020 17:12

Mam to samo, prawe przednie drzwi. Ewidentnie to wina styku w zamku. Jak znajdę wolny dzień zamierzam rozebrać drzwi i to naprawić. Pytanie czy komuś się to udało? :)

perhdyrol 16-07-2020 19:33

2 załącznik(i)
Cytat:

Napisał jan1953 (Post 2864994)
Druga "diagnoza" usterki

Byłem w w sprawie w/w usterki w warsztacie Supralu we Wrocławiu , pan mechanik odlączał po kolei przewody od wszystkich 4 drzwi i bagażnika
chciał ustalić ,które to drzwi i je odłączyć ale niestety kontrolka cały czas się świeciła.
Mechanik podumał i stwierdził ,że to nie wina zamka [mikrostyku] tylko problem z modułem komfortu

Powiedz temu mechanikowi, że odpinać to może sobie guzik w spodniach co najwyżej :D

Akurat sam się dziś z tym bawiłem to mogę komuś coś podpowiedzieć.

Wypinanie wtyczek z drzwi nie pomoże ustalić które drzwi powodują problem bo układ działa tak, że przy otwartych drzwiach rozwiera masę a przy zamkniętych zwiera do masy.

Jeżeli nie macie zaśniedziałych styków w przejściu pomiędzy drzwiami a budą to będzie mikrostyk w zamku.

Jeżeli już macie zamek na stole to trzeba go rozkręcić i zajrzeć do środka, tylko problem jest taki, że mikrostyk jest zalany żywicą czy czymś takim.
Mi się nie chciało dłubać tego, bo nie mam rezerwowego zamka, tak więc uczynię to dopiero jak przyjdzie mi drugi z allegro.

Na szybkiego możecie "zmostkować" GME.
Oczywiście robicie to na swoją odpowiedzialność, żeby potem ktoś nie narzekał g:D

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Tutaj schemat.

16/17/18/19 na GME wtyczka A do masy i eliminujecie które chcecie drzwi.
Wtyczka A to pierwsza od lewej jak popatrzycie na moduł.
Kolory przewodów są opisane na schemacie.
Oraz kolejność liczenia pinów wtyczki A GME.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ja szukam aktualnie zamka na rezerwę 8pin, i wtedy dopiero wydłubię ten mikrostyk i poszukam zamiennika, narazie jedziemy na tzw. "złotym mostku" ;)

ryswil 09-09-2020 16:48

MIKROPRZEŁĄCZNIKI w tym samochodzie wydają się być doskonałe, hermetyczne, złocone styki. Spróbujcie dokopać się do styków mikroprzełącznika. Oczywiście są one zalane żywicą, trzeba jakoś do nich się dostać. Ja używam wiertła i delikatnie obwiercam punkty w których mogą być te styki. Sam mikrowyłącznik pozostawcie nie ruszony w swojej pozycji. Dojście do styków pozwoli wam w 100 procentach ocenić czy to mikroprzeł, czy może połączenie pomiędzy mikroprzeł a gniazdem wiązki kablowej. Niestety bardzo często pękają te połączenia. W tym przypadku jest to cienka metalizowana folia. Naprawa będzie polegała na wykonaniu nowych połączeń pomiędzy mikroprzeł a złączem które też trzeba obwiercić ponieważ jest również zalane żywicą. Pracy dużo, ale żaden warsztat tego wam nie zrobi. To jest do zrobienia. W moim fusionie zrobiłem tak na obu tylnych drzwiach. Oczywiście wcześniej musicie ustalić w których dżwiach jest problem. Tu trzeba posłużyć się schematem instalacji elektrycznej i ręcznie próbować symulować działanie tych przełączników. Najlepiej na złączach które są w słupkach każdych drzwi pomiędzy zawiasami. Złącza są duże i łatwo dostępne. Odradzam symulowanie na module GEM. Tam jest mniej wygodnie i mniej pewnie. Nie słuchajcie żadnych głupich porad typu" WD40 - lać gdzie popadnie". Ci co tak doradzali to niech sobie poleją po swojej główce. Z pewnością tam im oleju brakuje.

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:30.