Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Regulacja reflektorów nie działa poprawnie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=168190)

fifo84 23-10-2012 21:09

Regulacja reflektorów nie działa poprawnie
 
Problem wygląda tak:raz ta regulacja wysokości reflektora działa raz nie. Dziś włączam zapłon, włączam światła (nie zapalam silnika) i tu niespodzianka - regulacja działa ale jak chce! Znaczy to, że bez ruszania pokrętłem od regulacji światła same latają w górę i w dół:570: Wyłączyłem światła, włączyłem znowu i teraz nie działają nawet przy kręceniu. Znowu gaszę i znowu zapalam i znów czy kręce czy nie kręce pokrętłem światła same latają w górę i w dół. Próbowałem tak jeszcze kilka razy i to samo tzn. światła żyją swoim życiem. Dodam że oczywiście żadnych ksenonów nie mam. Samochód to focus mk2, 2005, 1.8 tdci, wersja sport Tdci. Miał ktoś z Was podobny problem?

fifo84 27-10-2012 23:27

Odp: Regulacja reflektorów nie działa poprawnie
 
Nikt nie pomoże?

LathanderAldonis 28-10-2012 07:21

Odp: Regulacja reflektorów nie działa poprawnie
 
aż jestem ciekawy rozwiązania, może coś w okablowaniu?

d3th 28-10-2012 09:45

Odp: Regulacja reflektorów nie działa poprawnie
 
Ja się podepnę pod temat, ale z nieco innym problemem. Może trochę głupie pytanie, ale czy da się "zużyć" te pokrętła do manualnego ustawiania reflektorów? Bo chciałem wyregulować jedno oko, ale zero reakcji.

Kamils37 28-10-2012 16:19

Odp: Regulacja reflektorów nie działa poprawnie
 
@Fifo
A masa nigdzie nie ucieka?

fifo84 28-10-2012 20:27

Odp: Regulacja reflektorów nie działa poprawnie
 
no kurde z elektryki jestem całkowite zero ale do mechaniora się w końcu umówiłem tylko że dopiero na następny poniedziałek. Póki co obserwuję te moje figlarne lampki:). A tak przy okazji gdzie szukać tego przewodu od masy?

Kamils37 28-10-2012 21:24

Odp: Regulacja reflektorów nie działa poprawnie
 
Zazwyczaj czarny przewód na kostkach :)
Napiszę Ci moją sytuację jak lampy wymieniałem po wymianie i włączeniu pozycji włączała się lewa mijania a prawa skakała między mijana a drogowymi, po przełączeniu na mijania sytuacja się odwróciła, jak włączyłem drogowe to się pozycja na jednej paliła a druga się wyłączyła, powód? Czarny kabelek (od masy) wypadł z kostki.
Może u Ciebie jest to samo
Pozdrawiam

fifo84 29-10-2012 17:07

Odp: Regulacja reflektorów nie działa poprawnie
 
Poruszałem tymi kostkami i "czarnymi przewodami":) i du.., to nie to...W pon może coś się dowiem. Jak zrobię to napiszę może komuś się przyda.

fifo84 04-12-2012 16:35

Odp: Regulacja reflektorów nie działa poprawnie
 
2 załącznik(i)
No i okazało się że u mnie potencjometr w włączniku jest walnięty:mad:
Mogę kupić w podobnej cenie włącznik z regulacją podświetlenia zegarów (załącznik pierwszy) jak i bez tej regulacji taki jak mam obecnie (załącznik drugi). Orientuje się ktoś czy wystarczy tylko przełożyć ten cały włącznik i będzie wszystko działało czy trzeba jakieś przeróbki przy wtyczkach robić?

tedi_k 04-12-2012 18:51

Odp: Regulacja reflektorów nie działa poprawnie
 
Będzie pasował bez przeróbek. Sprawdź tylko czy kolor podświetlenia włącznika jest taki sam (są czerwone i zielone - Ty masz zapewne zielony). Rozpoznaje się po początku numery części - zielone zaczynają się od cyfry "4".


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.