Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Po podłączeniu akumulatora auto nie odpala alarm wyje (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=256669)

GrzegorzB79 09-01-2017 21:10

Po podłączeniu akumulatora auto nie odpala alarm wyje
 
Witam,
Parę dni temu miałem problem z uruchomieniem samochodu (oczywiście skończyło się rozładowaniem akumulatora).
Dobry samarytanin próbował mi pomóc i odpalić auto na kablach niestety zagadaliśmy się i podpięliśmy źle kable co zauważyliśmy po 4-5 sekundach.
Poprawiliśmy podpięcie i spróbowałem odpalić auto - niestety włączył się alarm i zablokował możliwość uruchomienia auta.

Finał akcji - odpiąłem akumulator i wziąłem go do ładowania do domu. Po ponownym podpięciu samochód się nie uruchamia. Cały czas włącza się alarm i blokuje możliwość uruchomienia auta.
Co mogę teraz zrobić ... poza oddaniem auta do elektryka ? :(

Wszystkie kontrolki ładnie świecą i gasną po paru sekundach ale rozrusznik nie kręci tylko świecą się światła awaryjne.

pozdrawiam

budzio18 09-01-2017 21:58

Odp: Po podłączeniu akumulatora auto nie odpala alarm wyje
 
alarm dokladany? prawdopodobnie poprzez złe podłączenie kabli upaliliscie jakas czesc elektroniki od alarmu i dlatego teraz auto nie odpala... takie zabezpieczenie na wypadek jakby złodziej chciał odpalic auto poprzez upalenie alarmu poprzez zwarcie... mysle ze jezeli jest to alarm dokladany to przepalila sie dioda na przekazniku odcinajacym bez wizyty u elektryka mysle ze sie nie obejdzie... chyba ze upalilo sie cos wiecej....

GrzegorzB79 10-01-2017 18:27

Odp: Po podłączeniu akumulatora auto nie odpala alarm wyje
 
Wydaje mi się że alarm jest fabryczny. Mam na kluczyku trzy przyciski: otwieranie drzwi, zamykanie i otwieranie klapy.
Gdzie mogę znaleźć tą diodę żeby sprawdzić ?
Co mogę jeszcze sprawdzić ?
Mogę całkiem wyłączyć alarm żeby choć sprawdzić czy odpala samochód?

hak64 10-01-2017 19:19

Odp: Po podłączeniu akumulatora auto nie odpala alarm wyje
 
Po omyłkowym podłączeniu kabli mogłeś też wykończyć akumulator. Takie zwarcie mogło spowodować oberwanie masy czynnej i w konsekwencji zwarcie między płytami.

GrzegorzB79 10-01-2017 20:34

Odp: Po podłączeniu akumulatora auto nie odpala alarm wyje
 
Czy mogę to jakoś zweryfikować ? Czy muszę kupić akumulator i sprawdzić czy nowy będzie działał?

Arturr300 11-01-2017 22:52

Odp: Po podłączeniu akumulatora auto nie odpala alarm wyje
 
Sprawdź miernikiem napięcie na nim. Dobrze byłoby też pożyczyć od kogoś akumulator o odpowiedniej pojemności i spróbować na nim odpalić.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.