Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Podłączenie haka 13-pin (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=257152)

davidcie 18-01-2017 13:54

Podłączenie haka 13-pin
 
1 załącznik(i)
Wiem, że tematów na temat haka było milion ale w żadnym z nich nie znalazłem odpowiedzi na to konkretne pytanie. Otóż mam oryginalną instalację haka do kombi (Oris E337 z główką wypinaną A50-X) ale nie siedmio- a trzynasto-pinową.

Rozumiem podłączenia kabelków, to, że większa część wiązki żyje sobie przy lewej lampie, a jedna odnoga idzie do prawej lampy. Chciałbym jednak wiedzieć gdzie powinny wisieć i do czego podłączyć oba przekaźniki. Ten oznaczony (1) na foto obsługuje kierunki oraz światło stop, ten mniejszy (2) służy do odłączania przeciwmgielnych w aucie gdy podłączona jest przyczepa. Gdzie one powinny wisieć? Jest na nie przeznaczone jakieś miejsce przy lewej lampie?

Ponadto wtyk (1) powinien dostawać skądś +12V, wtyk (2) podobnie, wtyk (3) napięcie po przekręceniu kluczyka. Gdzieś to wszystko jest wyprowadzone w okolicy lewej tylnej lampy?

Zerknijcie proszę — kto ma hak 13-pin — do swoich nadkoli i pomóżcie rozkminić co gdzie idzie :)

davidcie 24-01-2017 13:12

Odp: Podłączenie haka 13-pin
 
Hm, nikt nie ma oryginalnego haka 13-pin?

Rafał A.(antek) 25-01-2017 01:26

Odp: Podłączenie haka 13-pin
 
mało juz kto ma mondeo mk2

jedyne co to moge spojżec co schemat mówi, ale gdzie powiesic przekaźnik nie powiem

Czy masz wyprowadzenie, trudno powiedziec, mozesz nie mieć :(

davidcie 25-01-2017 07:52

Odp: Podłączenie haka 13-pin
 
Dzięki za odpowiedź. Tak, zauważyłem że o Mk2 postów już znikoma ilość... Jak dołączałem było pół na pół Mk2 i Mk3 :)

Zerknij proszę na schemat choć i w Haynes i w Sam naprawiam nie ma schematu instalacji haka niestety! Chyba, że masz dostęp do Etis online.

Rafał A.(antek) 25-01-2017 22:28

Odp: Podłączenie haka 13-pin
 
Mam, ale mondeo mk2 jest jeszcze w Etis offline, i na pewno jest hak.

davidcie 25-01-2017 22:38

Odp: Podłączenie haka 13-pin
 
Ooo, czad. A jaką masz wersję Etis offline? Bo 2012.10 ma schematy już online niestety...

Rafał A.(antek) 25-01-2017 22:53

Odp: Podłączenie haka 13-pin
 
jakas starą, ktoś tam późniejsza chyba tez ma, ale nie wiem bo ja juz korzystam z on line.

davidcie 26-01-2017 12:56

Odp: Podłączenie haka 13-pin
 
1 załącznik(i)
Udało mi się znaleść, że Etis 2008.05 jest ostatnim ze schematami na płycie. Patrzyłem i okazuje się, że ten duży „przekaźnik” to moduł informowania o włączonych kierunkach na przyczepie. Było kiedyś na forum kilka wątków na temat różnych dziwnych zielonych diodek migających razem z przyczepą, choć nie udało mi się znaleść żadnego zdjęcia tego ustrojstwa.

Przekaźnik do przeciwmgielnych natomiast jest czymś normalnym, ale nie schematach nie ma niestety ani miejsca jego podłączenia (załączam zrzut bagażnika z Etis-a; kod tego przekaźnika to K125) ani też pokazanych kabli zasilających przyczepę.

Nic, kabelki od modułu migaczy zmostkuję, przekaźnik do przeciwmgielnych powieszę gdzie bądź, a zasilanie +12V pociągnę wedle schematu od bezpiecznika FB2 20A (prawdopodobnie pod skrzynką bezpieczników pod maską) jakoś progami.

Dzięki za pomoc, dam znać jak skończę jak poszło i czy działa zgodnie z oczekiwaniami :) Tak na przyszłość w razie gdyby wnuki szukały...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.