Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] pompka spryskiwaczy - nie działa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=263593)

valhalem 11-05-2017 09:22

pompka spryskiwaczy - nie działa
 
Hej,

Od wczoraj nie działają mi spryskiwacze przód/tył - wykluczam manetkę, ponieważ wycieraczki ładnie działają przy próbie i nie słyszę tylko pompki .

Pytanie brzmi :
1. gdzie znajdę pompkę :)
2. gdzie znajdę kostkę odpowiedzialną za działanie pompki ?
3. czy nie posiadając kanału będę mógł sobie poradzić z ewentualną wymianą sam :) ?
4. pytanie o bezpieczniki ale albo słabo szukałem albo nie ma odpowiedzianego za same spryskiwacze
5. niestety nie mogłem również znaleźć na forum wątku opisującego podobny przypadek

Z góry dziękuje za pomoc. Może ktoś będzie władał jakimś prostym schematem i się podzieli.

edmun 11-05-2017 11:33

Odp: pompka spryskiwaczy - nie działa
 
Słabo szukałeś :)
http://i.imgur.com/cIcAi5l.jpg

valhalem 11-05-2017 11:54

Odp: pompka spryskiwaczy - nie działa
 
Cytat:

Napisał edmun (Post 2800626)
Słabo szukałeś :)


heh, dzięki @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] . sprawdzę .

Slav3k 09-01-2020 19:21

Odp: pompka spryskiwaczy - nie działa
 
Witam serdecznie i proszę o podpowiedź...
Nagle przestały działać spryskiwacze przedniej i tylnej szyby.
Płyn jest, bezpieczniki sprawdzone, słychać przekaźnik gdy uruchamiamm manetki zarówno na przód jak i na tył. Pompki nie słychać.
Pompka? Jakaś kostka? Jak tam się dostać? Da radę bez kanału?

Teisejas 09-01-2020 19:53

Odp: pompka spryskiwaczy - nie działa
 
Do pompki można dostać się albo od spodu albo od strony koła - trzeba zdjąć koło i nadkole (lub przynajmniej wykręcić wkręty mocujące nadkole w przedniej i środkowej części- wtedy można je odgiąć, tyle że będzie trudno podłożyć jakieś naczynie na płyn, który popłynie po wyjęciu pompki).
Żeby nie rozkręcać i skrecać tego dwa razy najlepiej mieć już nową na wymianę. Wtyczka jest uszczelniania więc mało prawdopodobne, że styki zaśniedziały ale sprawdzić trzeba - ja już pompkę wymieniłem ale z drugiej strony miałam też problemy z klaksonem (przez jego polewanie płynem przy jego uzupełnieniem) i wystarczyło poruszać wtyczką.

kilwester 20-10-2020 13:17

Odp: pompka spryskiwaczy - nie działa
 
Witam. Mam taki problem, że nie działa mi tylni spryskiwacz. Przód działa normalnie, wycieraczki przód i tył działają. Wszystkie przewody są drożne. Bezpieczniki sprawdzone. Co ciekawe nie włącza się w ogóle pompka przy próbie psikania na tył - czyli pompka działa tylko w jedna stronę. Co można zrobić? Ford Focus MK3

krzys1968 20-10-2020 14:16

Odp: pompka spryskiwaczy - nie działa
 
Cytat:

Napisał kilwester (Post 3290233)
Co można zrobić? Ford Focus MK3

Pompke wymienic

kilwester 20-10-2020 15:09

Odp: pompka spryskiwaczy - nie działa
 
Dodam jeszcze że pompka właśnie była świeżo wymieniona, Ponieważ poprzednia padła całkowicie. Chyba mała szansa jest na to że nowa popsuta, chociaż możliwe.

Pitterek 20-10-2020 15:43

Odp: pompka spryskiwaczy - nie działa
 
Cytat:

Napisał kilwester (Post 3290233)
Co ciekawe nie włącza się w ogóle pompka przy próbie psikania na tył - czyli pompka działa tylko w jedna stronę

Bezpieczniki w kabinie (po stronie pasażera) nie zostały zalane płynem od spryskiwaczy?
U mnie działy się dziwne rzeczy.
Od braku możliwości zgaszenia pojazdu po problemy z elektyką i właśnie z tylnym spryskiwaczem (przedni działał).

krzys1968 20-10-2020 17:12

Odp: pompka spryskiwaczy - nie działa
 
Cytat:

Napisał kilwester (Post 3290256)
Dodam jeszcze że pompka właśnie była świeżo wymieniona.

To zdejmij nadkole zdejmij wężyk i włącz pompkę. Najprostszy sposób czy działa pompka.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.