Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Dołożenia podgrzewanych siedzeń oraz demontaż tapicerki z nich - dyskusja (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=83100)

dedal666 09-11-2009 12:50

Dołożenia podgrzewanych siedzeń oraz demontaż tapicerki z nich - dyskusja
 
fotorelacja z dołożenia podgrzewania siedzeń tutaj -> [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

a z demontażu i montażu tapicerki tutaj -> [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


ciekawe jak by to wyglądało w mk1...przyznam, że byłem pewny, że jest to dużo droższa i skomplikowana zabawa.

zelazny_gst 09-11-2009 13:17

Odp: Podgrzewane fotele - fotorelacja
 
Bardzo dobry opis jak dojdą ci maty porób kilka zdjęc jak będziesz zdejmował tapicerke żeby je założyc.Chyba sam się pokusze o grzane foteliki.Gratuluje udanej pracy.

Krzysiek 09-11-2009 14:57

Odp: Podgrzewane fotele - fotorelacja
 
diller7 super robota,:one: taka fotorelacja przyda się dla wszystkich szukających i potrzebujących forumowiczów 8)

tajger86 09-11-2009 15:15

Odp: Podgrzewane fotele - fotorelacja
 
Genialnie, proponuję temat przykleić :)

Jak tylko uporam się z problemami, które dręczą mojego Mondka, to zabiorę się za podgrzewane siedzenia :)

Krzysiek 09-11-2009 15:23

Odp: Podgrzewane fotele - fotorelacja
 
Jeszcze tylko pokaż później fotorelacje z rozpruwania siedzisk :619: i będzie już full 8)

maestro06 09-11-2009 16:22

Odp: Podgrzewane fotele - fotorelacja
 
POGRATULOWAC samozaparcia i równiez czekam na fotorelację z rozbiórki foteli

RECONDO 09-11-2009 16:37

Odp: Podgrzewane fotele - fotorelacja
 
Dobra robótka - szkoda że tak późno, rok temu sam bym wykorzystał.

maveric_19 28-11-2009 23:55

Odp: Podgrzewane fotele - fotorelacja
 
Super sprawa :) naprawdę jestem Ci dozgonnie wdzięczny gdyż od dawna chciałem się za to zabrać, a tym arcydziełem tylko mnie zacheciłes :razz:
I ja także prosiłbym o fotorelacje walki z matami ;)

damian0016 29-11-2009 08:25

Odp: Podgrzewane fotele - fotorelacja
 
pogratulować zapału

eng 29-11-2009 09:09

Odp: Podgrzewane fotele - fotorelacja
 
Sam obecnie walcze z podgrzewamiem foteli. Mam już wszsytko co potrzebne jednak nie wiem jak zabrać się za demontowanie skóry na fotelach. Może jakiś opis mógłbyś wrzucić? Ew. Zdjęcia od czego zacząć na co uważać itd?

Dobra robota. Pozdrawiam

Slawko 29-11-2009 11:31

Odp: Podgrzewane fotele - fotorelacja
 
Dzięki autorowi za włożoną pracę. temat przenoszę do działu "fotorelacje z napraw"

Kacper85 29-11-2009 15:34

Odp: Podgrzewane fotele - fotorelacja
 
Cytat:

Napisał diller7 (Post 1284087)
Czekam za matami. Te podłącze zgodnie z (pdf). U siebie zrobię tylko podgrzewanie siedziska foteli, a zamiast oparć włożę druga mate w kanapę z tyłu.
Opis montażu i fotki wrzucę jak zamontuje maty.
Dorzucam jeszcze przydatne schematy.
Owocnej pracy:)

Zrobiłem sobie również ogrzewane fotele, jakiś miesiąc przed Tobą. Początkowo pomyślałem "zrobię tylko siedziska" bo oparcia wydawały mi się trudniejsze do rozebrania. Po miesiącu znów zamawiałem maty i rozkręcałem oparcia - jednak nie ma to jak cały ciepły fotel :D
Co do kanapy z tyłu - warto zrobić na osobnych przyciskach, bo jednak nie każdy lubi jak mu tyłek grzeje :D a o ile pamietam, w mondeo mk3 nawet jest miejsce na przyciski tylne, bo w tylnej części podłokietnika
pozdrawiam !
Kacper

eng 29-11-2009 19:39

Odp: Podgrzewane fotele - fotorelacja
 
Napisz jak się ściąga tapicerke z oparcia. Każdy pisze, że to robił ale nikt nie pokazał jak.

bluebob 30-11-2009 21:30

Odp: Podgrzewane fotele - fotorelacja
 
Witam!

Zakupiłem oryginalne maty na Alledrożyzna, ale mam dylemat, bo gość od którego kupiłem twierdzi, że maty są z 2002 roku, czyli takie jakie ja potrzebuje, a ja mam wątpliwości. Jak poznać, które maty są sprzed FL, a które po FL?
Moje mają następujące oznaczenia:
- siedzisko kierowcy: 1S7T-600C06-AC,
- oparcia i siedzisko pasożyta: 1S7T 19K323 BC.

diller7 opis rewelka!

maestro06 01-12-2009 22:35

Odp: Podgrzewane fotele - fotorelacja
 
ale nadal czekamy na jekieś foto bądź opis odn rozbierania foteli i kanapy

Kacper85 02-12-2009 15:06

Odp: Podgrzewane fotele - fotorelacja
 
Proszę: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tutaj opisałem całość, jak będę miał trochę wolnego czasu to machnę podobny opis tutaj na forum.
pozdrawiam !
Kacper

maestro06 03-12-2009 20:19

Odp: Podgrzewane fotele - fotorelacja
 
Pogarulować samozaparcia i wytrwałości, bo nie mało roboty, no i przede wszystkim dzięki za foto relację ;)

Krzysiek 06-12-2009 20:45

Odp: Podgrzewane fotele - fotorelacja
 
Super robota, na wiosnę też zabiorę się za montaż u siebie, ze zdjęciami tapicerki teraz już wszystko jasne ;)

:one:

RECONDO 06-12-2009 21:45

Odp: Podgrzewane fotele - fotorelacja
 
Bluebob - są OK. Możesz dla pewności wstawić fotki.... zobaczę, ocenię. Diller7 świetna robota ale czy nie było warto wstawić inne maty? Na allegro gość ma nówki od opla - chyba Vectry - mata jest na całe siedzisko, nie jak w MDO na kawałeczek dupeczki.

diller7 06-12-2009 21:49

Odp: Podgrzewane fotele - fotorelacja
 
Cytat:

Napisał RECONDO (Post 1305212)
Bluebob - są OK. Możesz dla pewności wstawić fotki.... zobaczę, ocenię. Diller7 świetna robota ale czy nie było warto wstawić inne maty? Na allegro gość ma nówki od opla - chyba Vectry - mata jest na całe siedzisko, nie jak w MDO na kawałeczek dupeczki.

opel vw - nie ma róznicy, kupiłem nówki i są sprawne. te które kupiłem są dość duże. właśnie rozmawiam z bluebob'em i wiem już ze jego maty są ok, ma je poprostu razem z czujnikiem pasażera:)

bluebob 06-12-2009 22:04

Odp: Podgrzewane fotele - fotorelacja
 
RECONDO po rozmowie z diller7 wiem, że mam już dobre maty. Teraz tylko wiązki kabli mi zostały.

RECONDO 06-12-2009 22:05

Odp: Podgrzewane fotele - fotorelacja
 
Sam oceń. Są znacznie lepiej wyprofilowane, zakupiłem na montaż w Fuzji.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

diller7 06-12-2009 22:07

Odp: Podgrzewane fotele - fotorelacja
 
fakt, wyglądają lepiej, ale te co mam są podobne wielkością do ford'owskich wiec luzik, zresztą moje już są na miejscu i nie bede ich zmieniał

eng 06-12-2009 22:37

Odp: Podgrzewane fotele - fotorelacja
 
RECONDO ja kupiłem własnie te które pokazujesz. Za niedługo zabieram się za ich montaż. Tylko nie wiem skąd wziąść orginalne wtyczki (z mat) tak żeby poprostu wpiąć się w orginalną instalkę na maty....

diller7 06-12-2009 22:48

Odp: Podgrzewane fotele - fotorelacja
 
hmm, najlepiej ze szrotu bo w aso nie sprzedaja takiej drobnicy

eng 07-12-2009 08:09

Odp: Podgrzewane fotele - fotorelacja
 
Musiałbyc chyba cały fotel kupić bo kto sprzeda same wtyczki? Miałem raczej na myśli, ż e być może z innej części auta padsują od czegoś te wtyczki do mat?

hudybyk 07-12-2009 08:21

Odp: Podgrzewane fotele - fotorelacja
 
Cytat:

Napisał diller7 (Post 1305273)
hmm, najlepiej ze szrotu bo w aso nie sprzedaja takiej drobnicy

wręcz przeciwnie, ja właśnie w ASO zamawiałem całą drobnicę (jakieś spinki, plastiki ), których nie mogłem dostać w innym miejscu, dodatkowym miłym zaskoczeniem jest to, że taka drobnica jest w ASO w dobrej cenie :D

RECONDO 07-12-2009 08:36

Odp: Podgrzewane fotele - fotorelacja
 
Cena tak ale nie każda drobnica jest w ASO dostępna.

eng 07-12-2009 09:22

Odp: Podgrzewane fotele - fotorelacja
 
Tych "wtyczek" na bank nie będzie.

RECONDO 07-12-2009 16:26

Odp: Podgrzewane fotele - fotorelacja
 
Co ciekawe te maty z allegro od opla mają moduł regulujący poziom/intensywność grzania, nie sądzę by współpracowały z włącznikiem od MDO ale po podłączeniu z oryginalnym.....

Kacper85 19-12-2009 10:42

Odp: Podgrzewane fotele - fotorelacja
 
nie wiadomo. na forum focusa jednemu użytkownikowi spaliła się jedna mata, ta w siedzisku. wymienił ją więc na te VW i... mata grzała się kosmicznie długo ! wymienił drugą, tą w oparciu, też na VW i grzeje już tak jak oryginał forda, lecz nie ma teraz termostatu, czyli grzeje non-stop.
Oryginał forda w focusie ma termostat, który po osiągnięciu temperatury w jakiś sposób ogranicza prąd i mata przestaje grzać.
Każda firma ma inaczej rozwiązany patent, więc zawsze podłączając matę innego producenta nie jako ryzykujemy.
Tak jak już pisałem, w Focusie jest termostat, który jak wydaje mi się - wszystko robi SAM, nie współpracuje z przyciskiem. w VW znów te maty które kupujemy, za 15zł na allegro, to tak naprawdę maty z oparcia o ile dobrze skojarzyłem - bo mata z siedziska powinna też mieć termostat, lecz kabel z termostatu w tym wpadku idzie do przełącznika siedziska - w zasadzie dwa kable, podane tam jest 12V i w zależności od temperatury tego "termostatu" jest inna rezystancja, stąd drugim kablem raz przychodzi tyle i tyle volt, co oznacza w skrócie "grzejemy", a raz przychodzi tyle i tyle volt co oznacza "STOP". Dlatego tez w VW w przełącznikach jest regulacja temperatury - dla każdego stopnia, czyli '1' '2' '3' są pewnie ustalone inne wartości napięcia.
Jeżeli ktoś montuje maty bez termostatu, musi się liczyć z tym, że po czasie zrobi się ZA ciepło i trzeba fotel wyłaczyć. Będziemy więc fotel wyłączać po zagrzaniu i już nie myśleć o ogrzewaniu, albo bawić się w włączanie/wyłączenie/włączanie/wyłączanie...
Jako rozwiązanie tego problemu proponuje elektroniczny termostat, dostępny na allegro za 30zł, lub inną tego typu konstrukcję z forum elektroda.pl. Czujnik termometru dajemy obok maty, po kilkudziesięciu minutach spędzonych na regulowaniu temperatury odcięcia potencjometrem będziemy mieli ideał. Ustawimy przy jakiej temperaturze przekaźnik rozewrze styki i prądu na macie nie uświadczymy, a przy jakiej temperaturze przekaźnik się ponownie zewrze.

Acha - nie jestem pewny w 100% tego co opisałem, takie mam wnioski po wczytaniu się w fora, nie miałem w ręku przełącznika VW ani maty z termostatem, więc ręki sobie uciąć nie dam :)

eng 19-12-2009 12:52

Odp: Podgrzewane fotele - fotorelacja
 
A czy sama mata może uszkodzić siedzisko? Np nadpalić skórę czy materiał? Co jeżeli drucik który jest w macie jakimś cudem wysunie się z gąbki która go otacza? Tak tylko pytam ;)

Kolejne pytanie do znawców elektryki. Maty z allegro uniwersalne zakończone są wtyczką z 2 pinami podobnie z oryginalnej instalacji auta wychodzi wtyczka z 2 pinami. Ponieważ wtyczki są różne także trzeba to spiąć na krótko lub przy pomocy złączek damskich i męskich. I moje pytanie jest o te piny. Skąd mam wiedzieć który do którego? Czy to ma jakieś znaczenie?

I jeszcze jedno pytanie. Założyłem stelaż z silniczkiem do podnoszenia siedziska. Z silniczka wychodzi kabel z wtyczka która ma gdzieś być podpięta ale nie wiem do czego? Z kolei do guzika na boku fotela też ma być coś wpięte ale nie wiem co. I tak mam teraz stelaż z silniczek z którego zwisa kabelek no i boczek z guzikiem który nie jest nigdzie podpięty. Wie ktoś co dalej z tym robić?

RECONDO 19-12-2009 13:19

Odp: Podgrzewane fotele - fotorelacja
 
Ojć. Instalka z silnika idzie do kostki pod fotelem.

eng 19-12-2009 16:25

Odp: Podgrzewane fotele - fotorelacja
 
Ale gdzie przecież wtyczka jest zupełnie inna niż ta pod fotelem? Pozatym gdzie podpinam z kolei sam guzik? Do czego?

mm32 25-12-2009 09:55

Odp: Podgrzewane fotele - fotorelacja
 
RECONDO,czy ta mata którą kupiłeś na allegro posiada termostat?

karus11 18-07-2010 20:40

Odp: [Mondeo Mk3] 2001 r. Podgrzewane fotele - dołożenie
 
witam
posiadam mondeo 2005 lx przerobionego na ghia. Konkretnie chodzi mi o podgrzewanie i chłodzenie foteli auto było wyposażone w instalację (wiązka pod siedzeniem posiada przewody do ogrzewania bezpiecznik jest dobry) wymieniłem fotele założyłem przyciski z regulacją które świecą i niestety podgrzewanie i chłodzenie foteli nie działa
doczytałem się ze trzeba przeprogramować komputer i dołożyć jakieś kabelki czy to prawda???
proszę o pomoc

maciunio2 24-09-2010 20:43

Odp: [Mondeo Mk3] 2001 r. Podgrzewane fotele - dołożenie
 
witam,
czy taka mata ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]) bedzie ok? czy koniecznie musi byc VW?

1olek 26-09-2010 21:22

Odp: [Mondeo Mk3] 2001 r. Podgrzewane fotele - dołożenie
 
no ja takie maty kupilem i jak sie wyrobie z czasem to w ta niedziele bede je montowal :D Instalacje i przyciski zalozylem juz dzisiaj :)

maciunio2 02-10-2010 22:21

Odp: [Mondeo Mk3] 2001 r. Podgrzewane fotele - dołożenie
 
no ja tez juz kupilem maty, kable i konektorki
tylko tych wlacznikow po 25 zeta nie moge znalezc... ;)

1olek 03-10-2010 15:56

Odp: [Mondeo Mk3] 2001 r. Podgrzewane fotele - dołożenie
 
No i zalozylem dzisiaj ta mate w oparcie fotela, wcale nie jest to takie latwe jak sie pierwszy raz to robi, ale oparcie to pikus, drugi pojdzie jak z platka, natomiast gorzej z siedziskami, jak chcesz je potem zloyc tak jak byly fabrycznie z podwinieciem materialu u dolu trzeba fotel odkrecic i siedzisko wybebeszyc. Bede to robil w nastepny weekend bo czasu braklo i 13 nasadkowej z grzechotka ;) Mata grzeje calkiem OK, niestety nie mam porównania do fabrycznych, bierze 2 ampery bo sprawdzalem miernikiem :)

Kolego te wylaczniki sa zle opisane na allegro, rzeczywiscie sa ale jak przegladasz wszystkie wylaczniki do MKIII jak wpisze podgrzewane fotele to nie ma :(


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.