Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Blacharstwo/lakiernictwo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=121)
-   -   Kolizja, szacowanie strat (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=216552)

gabrielf 15-12-2014 19:47

Kolizja, szacowanie strat
 
2 załącznik(i)
W weekend wyskoczyły mi słupki z nienacka. Czy możecie pomóc w oszacowaniu napraw? Czyli co do wymiany i co potencjalnie?

Ktoś poleci gdzie części szukać? Na razie tylko allegro przeglądałem.

kacper69 15-12-2014 20:24

Odp: Kolizja, szacowanie strat
 
Podejrzewam , że jak byś miał AC, to była by szkoda całkowita.
Koszt naprawy może być bardzo znaczący w stosunku co do wartości auta, która zresztą spadnie po tej naprawie.
Na pewno do wymiany to co już widać: zderzak z mocowaniem,belka przednia, błotnik, nadkole, reflektor ( połamane zaczepy), felga, drążki kierownicze, półoś , wahacz , może tarcze hamulcowe , chyba układ klimatyzacji ( parownik) też uszkodzony. Po otwarciu klapy okaże się czy nie jest uszkodzony może rozrusznik itp.
Doliczając robociznę, lakierowanie itp, to może lepiej sprzedać tego 11-to letniego rozbitka?

gabrielf 15-12-2014 20:30

Odp: Kolizja, szacowanie strat
 
Jest AC. Miałem nie kupować, ale planowałem zmianę auta to chciałem zniżek sobie nabić. Rozrusznik chyba ok. Sam go wyłączyłem, a potem odpaliłem i dojechałem do domu (500m).

Klocek7 15-12-2014 20:49

Odp: Kolizja, szacowanie strat
 
Z własnego doświadczenia z odszkodowaniem z Polisy AC:
- nic nie dotykaj przed przyjazdem rzeczoznawcy => niech zobaczy pojazd "z chwili zdarzenia" i niech zrobi swoją specyfikację zniszczeń
- nie zgadzaj się na I-wszą wycenę szacunkową przez rzeczoznawcę !
- po jego I-wszej wizycie on opisze TYLKO uszkodzenia zewn. nie zagłębiając się w resztę bo "czas go goni ..." i chce Cię zbyć totalnie licząc na Twoją niewiedzę
- po jego I-wszych oględzinach rozkręcaj sam resztę dokumentując poszczególne usterki zdjęciami
- NIC NIE WYRZUCAJ choćby było "zmielone" !!!
- poproś o wtórną wycenę z uwzględnieniem dalszych uszkodzonych elementów, niewidocznych przy I-wszej wycenie
- po uwzględnieniu Twoich racji (na ogół tak jest) możesz zgodzić się na proponowane odszkodowanie lub podjąć próbę dalszych negocjacji mając jednakże rzeczowe argumenty (np.: awaria jakiegoś układu el. w chwili kolizji a niemożliwa do orzeczenia "na oko" tylko po sprawdzeniu w warsztacie specjalistycznym => patrz: "elektroniczny" wyświetlacz panelu kierowcy, którego uszkodzenie tzw. "pasy" widoczne będą dopiero po podaniu napięcia, czy inne)

Powodzenia :)
Dla Twojego spokoju: z polis AC na ogół jest pokrywane jakieś 98% uszkodzeń.

kacper69 15-12-2014 22:13

Odp: Kolizja, szacowanie strat
 
Jeżeli auto jest ubezpieczone w AC na niewielką wartość ( auta z tego rocznika można już kupić poniżej 8 tys zł) , to może być tak jak wspomniałem, że ubezpieczalnia zaproponuje zabranie tego auta i wypłacenie całej kwoty ubezpieczenia ( potem auto sprzeda na jakiejś aukcji) , bo ubezpieczalnia mniej na tym straci, niż na naprawie auta.
Miałem taki przypadek w rodzinie, gdy 4 letnie auto miało ubezpieczenie AC na 20 tys zł, a wycena naprawy doszła do 14 tys zł. To jest ryzyko niedoszacowania wartości auta przy ubezpieczeniu , wiadomo każdy chce zapłacić jak najmniejszą składkę.
Co ciekawe, auto było w miarę delikatnie uszkodzone, że można było nim jeździć.

asterix78 15-12-2014 23:36

Odp: Kolizja, szacowanie strat
 
Skoro auto normalnie odpaliło i bez problemu dojechało do domu to chyba nie jest tak poważnie uszkodzone jak to wygląda na zdjęciu? patrząc tylko na te dwa zdjęcia ciężko oszacować co jest do wymiany poza nadkolem, zderzakiem i błotnikiem, chociaż są i tacy magicy co pospawają plastik, naciągną blachę i nie będzie ani śladu :)

gabrielf 15-12-2014 23:55

Odp: Kolizja, szacowanie strat
 
Zobaczymy co rzeczoznawca powie a potem serwis. Taśmę dwustronną kupię i płytę meblową i się połata :)

tiger02 16-12-2014 10:12

Odp: Kolizja, szacowanie strat
 
Tak prawdę mówiąc to pojechałeś po bandzie.Jak można było nie zauważyć słupków jak one na biało - czerwono są pomalowane.
Mówiąc krótko kolega trochę pofolgował i mu się lekko ściął zakręt.

Co do części to szukaj na allegro , olx lub szroty.Większość szrotów ogłasza się na allegro więc pewne ułatwienie jest.
Jeżeli chodzi o nowe części to zapytaj Jacka naszego administratora on ma bazę na części do Forda.
Możesz spojrzeć również na sklepy internetowe forda ,mają konkurencyjne cenny

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Lub

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bardzo dużo rozbitych Fuzji przychodzi do nas z Anglii więc z częściami używanymi problemu na pewno nie będzie.Jak dobrze pójdzie to nawet w kolorze znajdziesz.

Ale nie ma co się martwić jak masz AC.
Uważaj na ubezpieczalnie na bank ci zaniży kwotę odszkodowania , bo to teraz norma.

Życzę powodzonka w naprawie i załatwieniu spraw

Set2000 16-12-2014 19:48

Odp: Kolizja, szacowanie strat
 
To auto nawet po zrobieniu będzie na 100% szybciej korodowało w miejscach robionych.

wtomeks 16-12-2014 20:00

Odp: Kolizja, szacowanie strat
 
Cytat:

Napisał Set2000 (Post 2318102)
To auto nawet po zrobieniu będzie na 100% szybciej korodowało w miejscach robionych.

Banowałbym za takie wypowiedzi....

Rozebrać sprawdzić a nie gdybać .

Może być dużo a może być mało...

Tarcze hamulcowe uszkodzone?? w jaki sposób?? Sami magicy w tym temacie i kaznodzieje.

Popytaj u znajomych o sensownego mechanika lub jakiegoś znajomego co się zna. Bo czytając tutaj wypowiedzi to zostaje już tylko sznur i drzewo :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.