Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Blacharstwo/lakiernictwo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=121)
-   -   Zaprawki/Usuwanie rdzy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=63657)

monek_focus 04-03-2009 15:03

Zaprawki/Usuwanie rdzy
 
Witam. Mam pewne pytanie, w moim Focusie MK1 na tylnej klapie (kombi) nad znaczkiem forda (nad listwą) wyskoczyła rdza (bąbelek). Ostatnio przy myciu auta zauwarzyłem że na przednim, lewym słupku równierz są bąble. Ponadto na dole przedniego lewego błotnika jest kilka rudych kropeczek :/. I tutaj pojawia się to pytanie... w jaki sposób najlepiej to usunąć ? wiem, że u lakiernika byłoby najlepiej, ale poprostu nie mam na teraz 300 czy 400 złotych, żeby wydać sobie ot tak na lakiernika :/. Chciałbym to sam sobie zrobić w garażu. Myślałem żeby kupić lakier, szpachle i papier ścierny (albo coś innego do wyszlifowania) wyszlifować, zaszpachlować i zamalować. Niestety szybko zszedłem na ziemię... jeżeli tak zrobię to po dość którkim czasie od nowa mi to wyskoczy i obawiam się że w większej ilości :/. Co polecacie ? może znacie jakieś sposoby, żeby zrobić to w własnym garażu bez pomocy nikogo ? i zależy mi żeby się zmieścić w jakiś 100-150 zł. za potrzebne do tego materiały.

Z góry dzięki za pomoc.

heon 05-03-2009 08:58

Odp: Zaprawki/Usuwanie rdzy
 
kolego to co piszesz jest nie realne żeby dobrze zrobić i pozbyć się tej rdzy trzeba, dokładnie wyszlifować miejsce wyjścia rdzy i to nie papierem ściernym tylko boschem z tarczą albo krążkiem z nylonu ściernego potem jeśli gdzieś w zakamarkach została rdza zabezpieczyć cofinem F na to podkład reaktywny potem podkład akrylowy i na koniec baza i bezbarwny przy takim postępowaniu masz spokój na 3 lata na pewno ale tego nie zrobisz za taką kasę bo mało kto sprzedaje podkład reaktywny na setki a puszka 1 l to koszt ponad 40 zł setka lakieru to tez ok 40 zł a jedną setką niewiele pomalujesz po za tym jeśli robisz punkty to będziesz musiał cieniować wiec klapę masz do lakierowania bezbarwnym najlepiej całą a bazą tylko misce naprawy, z słupkiem jest prostsza sprawa bo przejście można zrobić wszędzie co do błotnika najlepiej tak jak klapę bazą tylko duł z przepaleniem a bezbarwnym całość. A i był bym zapomniał do tego potrzebne są jeszcze umiejętności oraz sprzęt.

Set2000 08-01-2015 19:40

Odp: Zaprawki/Usuwanie rdzy
 
Rdza to jest powrót do tego z czego samochód powstał he,he,he.......

radek70 08-01-2015 19:53

Odp: Zaprawki/Usuwanie rdzy
 
Własnie !!! Rdza to nobilitacja. To powrót do Matki Ziemi :)

Set2000 09-01-2015 08:07

Odp: Zaprawki/Usuwanie rdzy
 
W kwestii ochrony i napraw skutków działania rdzy można zrobić wiele na wiele sposobów ale ma to tylko spowolnić i w jakichś tam sposób ochronić przed powstawaniem nowych ognisk rdzy. Wszystkie ale to wszystkie metale ulegają utlenianiu. Jedne szybciej inne wolno i jeszcze inne bardzo bardzo wolno. No i to tyle.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.