Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Wymiana zegarów na nowe (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=162667)

greg206 29-07-2012 23:27

Wymiana zegarów na nowe
 
Witam
Czy ktos moze wymienial lub wie czy mozna wymienic zegary ze standardowych, jak te:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

na te nowe z cyfrowym wyswietlaczem?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Duzo z tym zabawy i kosztow?? Na forum znalazlem jedynie watek odnosnie Galaxy MK1.

krisgal 30-07-2012 10:59

Odp: Wymiana zegarow na nowe
 
Witam
Kiedyś pytałem w ASO i wymiana jest bezproblemowa. Sporo chcieli za nowe zegary, ale już nie pamiętam ile. Po opisach w dziale S-maxa dużego wyświetlacza odpuściłem temat (brak dodatkowych funkcji).
Pozdrawiam.

greg206 30-07-2012 15:04

Odp: Wymiana zegarow na nowe
 
Dzieki za info. Co masz na mysli brak dodatkowych funkcji??

mmw 30-07-2012 20:12

Odp: Wymiana zegarow na nowe
 
Pewnie ma na myśli to, że ten wyświetlacz nie wnosi nic dodatkowego. To zwykły bajer tak naprawdę. Miałem S-max'a na sprzedaż z takim wyświetlaczem i wręcz mnie coś w nim wnerwiało w porównaniu do tego małego jednokolorowego ale nie pamiętam już co.

krisgal 30-07-2012 20:21

Odp: Wymiana zegarow na nowe
 
Tak jak pisałem. Był taki temat o licznikach Convers+ na forum S-maxa.
Duży wyświetlacz to tylko bajer.Poczytaj sobie.
Galaxy i S-max to prawie bliźniaki i dużo info znajdziesz w dziale S-max.
Nawet instrukcja jest jedna dla obu aut.
Na forum Galaxy większość tematów dotyczy Mk1 i Mk2

greg206 31-07-2012 00:04

Re: Wymiana zegarow na nowe
 
Dzieki Panowie. Domyslam sie ze to tylko bajer i pewnie nic nie wnosi, jednak mi sie podoba. Jechalem kiedys Galaxy z takim wyswietlaczem i mi bardzo przypadl do gustu. Pewnie nie kazdemu bedzie sie podobal:)

greg206 01-08-2012 08:30

Odp: Wymiana zegarow na nowe
 
Dostalem dzisiaj maila z ASO i powiedzieli ze nie ma mozliwosci takiej zmiany gdyz nie bedzie mozna zaprogramowac nowych zegarow. Troche teraz zglupialem.

krisgal 01-08-2012 10:26

Odp: Wymiana zegarow na nowe
 
To raczej totalna bzdura. Są przecież Galaxy z małymi i dużymi zegarami.
Ale z ASO już tak jest. W jednym się da a w drugim nie.Spróbuj w innym ASO.
Popytaj na forum S-maxa może ktoś wymieniał.

mmw 01-08-2012 10:52

Odp: Wymiana zegarow na nowe
 
Kiedyś chciałem zamówić w ASO Hyundai'a koronkę ABSu. W jednym mi ładnie podali cenę, a jak zadzwoniłem do drugiego to powiedzieli, że nie występuje osobno tylko z piastą czy coś. Jak powiedziałem, że w innym ASO mogę zamówić samą koronkę to mądruś sprzedawca powiedział szyderczym głosem "to niech pan zamówi u nich". No i zamówiłem. :)

greg206 02-08-2012 11:40

Odp: Wymiana zegarow na nowe
 
Po rozmowach z 3 roznymi ASO ( Tarnow, Rzeszow, Krakow ) odpowiedz jest taka sama- NIE DA SIE. Oto jeden z maili:

Taka wymiana jest niemożliwa z dwóch powodów. Po pierwsze zestaw wskaźników jest jednym z elementów systemu

antykradzieżowego PATS, i jest powiązany z pozostałymi częściami kodem który musi zostać odczytany i porównany

z danymi w module PCM. Wymiana na inny model uniemożliwi uruchomienie silnika .

Po drugie ,zestaw wskaźników jest połączony do pojazdu poprzez szynę CAN.( to jest bardzo podobne do magistrali USB komputera).

Aby zestaw wskaźników został zobaczony przez inne elementy samochodu niezbędne jest wczytanie danych podwykonawczych

(w przypadku komputera i USB jest to sterownik).Dane te są generowane w fazie produkcji i gromadzone w fabrycznej bazie danych.

W przypadku awarii i konieczności wymiany zestawu naprawa odbywa się on line , dane są sczytywane z uszkodzonego elementu i ładowane

do nowego zestawu za pośrednictwem komputera diagnostycznego połączonego do fabrycznej bazy danych.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.