Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Dźwięk nie zapietych pasow (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=305523)

BOREK75 27-01-2020 13:07

Dźwięk nie zapietych pasow
 
Witam. Potrzebuje pomocy w kwestii wyłączenia dzwiekowego powiadomienia o niezapietych pasach. Może ktoś z Was się jak wyłączyć ten dźwięk.
Drugi problem to lusterko boczne, które nie zawsze się otwiera po złożeniu. Jest może jakiś sposób,żeby samemu to usprawnić ?
Z góry dziekuje za pomoc.

jeziorek 27-01-2020 16:51

Odp: Dźwięk nie zapietych pasow
 
Można rozpiąć kostkę pod siedzeniem, sygnalizacja nie będzie działała. Nie pamiętam tylko, która. Na pewno jest kostka tylko od sygnalizacji.

Antej 27-01-2020 17:48

Odp: Dźwięk nie zapietych pasow
 
wyłączasz kablem diagnostycznym w zakładce HEC "dźwięk niezapiętych pasów" i po sprawie.

piki1 27-01-2020 19:43

Odp: Dźwięk nie zapietych pasow
 
Zaczerpniete z obcojezycznego forum.

Deaktywacja kontroli zapiecia pasow
cala procedura nie moze trwac dluzej niz 60 sek.
- wlaczyc zaplon
- poczekac, az zgasna kontrolki( nie naciskas pedalow)
- zapiac i wypiac pas 9x ( 9 raz = pas niezapiety)
- po 9 razie kontrolka pasow powinna blysnac 3x
- wylaczyc zaplon
gotowe.

Ponownie wykonanie procedury aktywuje sygnalizacje zapiecia pasow.

koomorek 02-03-2022 20:24

Kontrolka zapięcia pasów
 
Cześć wszystkim.

Od kiedy kupiłem auto nie działało przypomnienie o zapięciu pasów, ale stwierdziłem że pewnie nie ma. Potem kupiłem interfejs, próbowałem włączać ForScan`em i ELMconfig i nic to nie dało, więc olałem sprawę :shock:

Dziś w końcu po 2 latach mi się to przypomniało i zacząłem szukać po kablach.
Kostka w fotelu jest ( co prawda powinna być na dole fioletowa, a u mnie była brązowa i na górze. Nie wiem co tam było grzebane czy wiązka z angilka. Mniejsza o to) z racji tego że inna kostka nie pasowała rowkami w inne miejsce to przepiąłem piny.

Więc:

1. Włączyłem w ElmConfig " Beltminder Enabled " - zapłon zapiszczało 6 razy ale lampka sie nie zapaliła i w czasie jazdy nic sie nie działo

2. Zostawiłem powyższą opcje włączoną i dołączyłem " Belt Warning US Light ON " - teraz lampka świeci, przy zapłonie zawsze 6 razy zaświeci i piszczy. Podczas jazdy bez pasa pika co jakiś czas ale tylko przy wiekszych prędkościach. Jakoś dziwnie to działa nie tak jak w każdym samochodzie :oops:

3. Jak wyłączę opcję z pkt. 1 i zostawię " US Light ON" to działa tak samo jak w pkt. 2

4. Fotel pasażera nie posiada czujnika w klamrze pasa ( dziwne ? )


Ogólnie może czegoś nie włączyłem, może jakiś majster przede mną tam grzebał ale działa to do du*y.

Zapytacie czego oczekuję? A no tego:
Wsiadam do auta włączam zapłon nic nie piszczy, odpalam jadę i dopiero zaczyna się przypominanie. A nie już zanim odpalę auto. Szwagier ma focusa mk2 i tam działa jak należy..

Z góry dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi co tam może być źle. Oczywiście jeśli się nie uda można to wyłączyć i po problemie. Ale dobrze mieć to włączone tylko żeby było sprawne. Pozdrawiam:619:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.