Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   [Galaxy 2006-2015] montaż instalacji LPG (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=220535)

hechter 25-02-2015 20:04

montaż instalacji LPG
 
Witam wszystkich,
Znaleźć na necie osoby jeżdżące zagazowanym 2,0 l Duratec-HE graniczy z cudem. W ogromnej większości przeważają TDCi.
Głównym problemem jest znalezienie miejsca na butlę. Instalowanie jej w aucie znacznie ogranicza możliwości bagażowe, a koła zapasowego brak...
Niezrażony przeciwnościami zajechałem do polecanego gazownika w Gdyni z moim Mk3. Rzeczywiście, pod spodem ciężko znaleźć miejsce, głównie za sprawą schowka w podłodze, za trzecim rzędem siedzeń. Postanowiłem go wymontować (nie osobiście), dzięki temu zyskam miejsce na 44-47 litrową butlę. Poniżej zdjęcie z miejscem po pozbyciu się schowka:
http://img24.otofotki.pl/obrazki/dd4...e-na-butle.jpg

I przyłożenie butli:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Auto w tej chwili stoi i blacharza, w piątek odbiorę już z usuniętą podłogą.

dobo_28 25-02-2015 21:25

Odp: Ford Galaxy Mk3 montaż LPG
 
Słabo szukałeś.
Oto mój S-MAX z takim samym silnikiem (niby wzmocnionym) FlexiFuel
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Jeśli montujesz instalację STAG-a polecam Qbox-a. Maja aplikację mobilną na androida do podglądu i strojenia instalacji. A po mojej małej można rzec interwencji otrzymałem informację o apce dla użytkowników "2.Oddzielny moduł dla klienta będzie dostępny "niedługo", spalanie średnie , prędkości i wiele innych "gadżetów".".

hechter 26-02-2015 10:20

Odp: Ford Galaxy Mk3 montaż LPG
 
Słabo czytałeś :)
Ja piszę o Galaxy, a nie o S-maxie i bardziej się skupię na sposobie instalacji butli.
A gazownik ma zamiar zamontować LPG TECH 224, wtryski Barracuda, reduktor AC czarny.

MAG 26-02-2015 10:50

Odp: Ford Galaxy Mk3 montaż LPG
 
Cytat:

Napisał hechter (Post 2359783)
Słabo czytałeś :)
Ja piszę o Galaxy, a nie o S-maxie ...

Tylko taki drobny szczegół, że S-max i Galaxy mają te samą płytę podłogową, więc sposób montażu butli jest identyczny ... :diabel2:

jatomm 27-02-2015 12:22

Odp: Ford Galaxy Mk3 montaż LPG
 
Ale faktem jest, że Hatcher to pierwsza osoba, która opisuje montaż LPG (butla pod autem) w Galaxy MK3.


Masz dwu czy trzy strefową klimę? Na panelu sterwania po prawej stronie masz przyciski ON/OFF czy rysunek ludzika z nawiem?

hechter 27-02-2015 20:11

Odp: Ford Galaxy Mk3 montaż LPG
 
Cytat:

Napisał jatomm (Post 2360547)
Ale faktem jest, że Hatcher to pierwsza osoba, która opisuje montaż LPG (butla pod autem) w Galaxy MK3.

Exactly!

Dzisiaj odebrałem auto od blacharza, 350PLN kosztowało, ale wygląda na moje amatorskie oko ok. Jutro podeślę zdjęcia.
Klimę mam dwustrefową.
Dzięki dobo za wpis, przydała się wzmianka, że masz butlę 630x225/53 litry, poproszę gazownika, żeby mi też taką zamontował, to aż 9 litrów więcej od jego pierwotnej propozycji, a 3 cm chyba różnicy nie zrobi.

hechter 08-03-2015 20:31

Odp: Ford Galaxy Mk3 montaż LPG
 
Auto u gazownika, we wtorek odbieram.
A tymczasem zdjęcia z roboty blacharza:

http://i292.photobucket.com/albums/m...pslbvjdxqc.jpg

http://i292.photobucket.com/albums/m...ps7tdvr3yo.jpg

http://i292.photobucket.com/albums/m...pshd0mw2kg.jpg

dobo_28 09-03-2015 00:27

Odp: Ford Galaxy Mk3 montaż LPG
 
Gdyby zastosować [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] butle o tych samych wymiarach to weszło by o 5 litrów LPG więcej bo ona ma pojemność 58 litrów.

morus 09-03-2015 14:17

Odp: Ford Galaxy Mk3 montaż LPG
 
Cytat:

Napisał dobo_28 (Post 2366271)
to weszło by o 5 litrów LPG więcej

i pewnie 3 kilometry dalej...

klajgus 09-03-2015 20:38

Odp: Ford Galaxy Mk3 montaż LPG
 
Problem jest gdy ma się 3strefową klimę, bo kilka gratów od tej ekstra strefy jest właśnie w okolicy tego schowka, i wtedy jak chce się zamatować podwieszana butle to trzeba się przegnać z trzecią strefą

dobo_28 11-03-2015 19:30

Odp: Ford Galaxy Mk3 montaż LPG
 
Cytat:

Napisał morus (Post 2366438)
i pewnie 3 kilometry dalej...

w moim wypadku to było by jakieś 30 km
ale widocznie tobie wystarczy te dodatkowe 5 litrów, a dokładnie 4 litry po przeliczeniu napełnienia butli do 80% tylko na 3 km

Bump:
Cytat:

Napisał klajgus (Post 2366721)
Problem jest gdy ma się 3strefową klimę, bo kilka gratów od tej ekstra strefy jest właśnie w okolicy tego schowka, i wtedy jak chce się zamatować podwieszana butle to trzeba się przegnać z trzecią strefą

To jest w okolicy i w czym to przeszkadza?
Rozumiem jak by to wchodziło do schowka ale jak przebiega tylko w okolicy to patrząc jak jest zamontowane u mnie to nie widzę żadnego problemu.
Może ktoś wstawić fotkę jak to dokładnie wygląda z tym nawiewem na 3 rząd.

hechter 11-03-2015 19:54

Odp: Ford Galaxy Mk3 montaż LPG
 
Gaz zamontowany, samochód odebrany :)
Dzięki Dobo za sugestie odnośnie zbiornika, udało się wcisnąć 630x225/55 litrów.
Dwie najciekawsze fotki, jak ktoś chce, mogę zrobić fotki silnika - wtryski w kolektorze, wlew przy wlewie paliwa.
Pierwsza jazda bardzo pozytywna, brak oznak przeskoku z PB na LPG, brak spadku mocy na LPG.

http://i292.photobucket.com/albums/m...psnybc1i1v.jpg

http://i292.photobucket.com/albums/m...psznwnlshq.jpg

dobo_28 12-03-2015 20:00

Odp: Ford Galaxy Mk3 montaż LPG
 
Jak gruba jest ta blacha po wycięciu schowka.
Na zdjęciach wygląda, że śruby przechodzą przez tą blachę.
Chodzi o to czy to nie będzie za bardzo obciążać tej blachy.
Ja mam od środka 2 płaskowniki, które opierają się o brzegi wnęki i do nich przykręcony zbiornik.

hechter 12-03-2015 21:07

Odp: Ford Galaxy Mk3 montaż LPG
 
Dobrze kombinujesz...
Jutro sprawdzę, bo nawet nie patrzałem, jak to wygląda od góry.

galekeg 07-07-2015 20:16

Odp: Ford Galaxy Mk3 montaż LPG
 
Odświeżam.
Skorzystałem z podpowiedzi kolegów i w swojej GALAKTYCE wyciąłem 3 strefę klimatyzacji i wnękę po niej. Zostawiłem 4 cm wnęki na drobiazgi typu sterownik czujników parkowania itp. Butla 50 l. Śmiga na gazie - ku zadowoleniu właściciela.
Jak ogarnę zdjęcia to wrzucę na forum.
P.S. Blacha z maski BMW 7, podobno nie rdzewieje.

ryloon 20-08-2015 08:00

Odp: Ford Galaxy Mk3 montaż LPG
 
Wrzuć fotki i opis :)

Piter_777 25-08-2015 13:29

Odp: Ford Galaxy Mk3 montaż LPG
 
Witam,
hechter możesz mi powiedzieć jedną rzecz?
Miałeś oryginalnie w podłodze bagażnika otwierany dostęp do tego schowka?
Chodzi mi o to czy wewnątrz bagażnika była taka otwierana klapa (tak jak to widać na zdjęciu) pod którą był schowek czy to też zostało wycięte przez blacharza?
Ostatnio oglądałem Galaxy i tam cała podłoga w bagażniku była jednolita. Żeby się dostać do tej niecki w podłodze to trzeba by zdemontować pięć siedzeń i pewnie jeszcze zdjąć trochę plastików w bagażniku.
Był to Galaxy z 3 strefową klimą. Zastanawiam się czy te z 3 strefową klimą mają zaślepioną podłogę w bagażniku a te z 2 strefową klimą mają otwierany schowek?
Orientuje się ktoś?

kskubi 18-11-2015 17:37

Odp: Ford Galaxy Mk3 montaż LPG
 
Witam!

Mam Galaxy z 2 strefową klimą i w bagażniku mam schowek. W tego co trochę poczytałem na forum to modele z 3-cią klimą nie mają schowka.
Mam Diesla, ale chcę kupić Benzynę i przerobić go na gaz - tylko opcja z butlą pod podłogą, bo szkoda mi bagażnika.
Przeszukałem trochę fora i widać, że jest to do zrobienia (Hetcher'owi się udało). On miał schowek. Natomiast w modelu Titanium nie wiem czy spokojnie można usunąć te części od 3-ciej klimy i tam wcisnąć butlę. Nikt o tym nie pisze. Czy po wycięciu tej części klimy pozostała część będzie działać normalnie????
Bo mi nie zależy na klimatyzacji w 3 rzędzie siedzeń i chętnie wsadzę za to butlę tylko nie wiem czy się da.
Planuję odwiedzić kilka zakładów z montażem instalacji w Krakowie i dowiedzieć się od specjalistów.
Pytanko do Hetchera: gdzie montowałeś swoją instalację?
Pozdrawiam

storgi 03-11-2016 21:36

Czym zagazować 2.0 145KM ?
 
Witam chciałbym założyć w moim Galaxy instalację gazowa, sprawę z montażem butli i koniecznością wycięcia mojej dodatkowej klimy i schowka już zgłębiłem. Teraz pora na instalację czy potrzebna jest do mojego samochodu instalacja z OBD mógłby ktoś argumenty za przedstawić ? Często się pojawia instalacja Stag w silnikach 2.0 co byście polecili może innego - lovato , Zenit BRC ? Wszelkie sugestie wskazane i przykładowe zestawy.

storgi 14-11-2016 22:55

Odp: Czym zagazować galaxy 2.0 145KM ?
 
Jestem już szczęśliwym posiadaczem instalacji gazowej padło na STAG 4 QBOX PLUS jest to wersja z OBD do tego wtryski Barracuda i reduktor KME silver, butla zmieściła sie 630/225 53l. Dodatkowa instalacja klimatyzacji na 3 rząd siedzeń została zdemontowana ze schowka, również rurki zostały wypiete już pod maską, żeby wiadomo było ile czynnika chłodzącego nabić do klimy. Schowek został wycięty i wspawano blachę płaską gr 3mm do której przykręcono butle od spodu. Wszystko zostało ładnie zabezpieczone aby nie rdzewiało. Mimo niedogodności w postaci przeróbki jestem bardzo zadowolony z założenia instalacji do mojego Galaxy. Polecam każdemu.

c-matix 16-11-2016 15:51

Odp: Czym zagazować galaxy 2.0 145KM ?
 
To ja jestem ciekaw jak wygląda spalanie w Galaxy. Oraz jak długo ci sie nagrzewa auto przy temperaturach jak teraz 2-5stopni .

storgi 18-11-2016 16:15

Odp: Czym zagazować galaxy 2.0 145KM ?
 
Spalanie to sprawdzę dopiero a nagrzewa się szybko po dystansie ok 2-3 km już leci ciepełko :)

Spalanie w okolicach 14 l głównie miasto

Wojtus10 13-03-2017 20:30

Odp: Ford Galaxy Mk3 montaż LPG
 
Witam.
Właśnie stałem się szczęśliwym (mam nadzieję :) ) posiadaczem Galaxy z 2007 roku z silnikiekm 2.0 DURATEC.
Czy moglibyście napisać jak spisuje się w nim instalacja gazowa i czy te przeróbki opisane powyżej są konieczne? Zależy mi na pozostawieniu bagażnika. Nie posiadam trzyfazowej klimy, także schowek jest taki jak na powyższych zdjęciach. Z góry dziękuję za odpowiedź dot LPG w tym wozie.

storgi 14-03-2017 11:39

Odp: Ford Galaxy Mk3 montaż LPG
 
Na gazie zrobiłem dopiero 5 tyś km ale wszystko jest ok, żadnych zastrzeżeń tankować i jeździć. Brak miejsca na butle i z tego powodu trzeba wycinać schowek i wspawywać płaską blachę do której mocuje się butle, ale bagażnik jest i siedzenia się składają. Zajrzyj tutaj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pern 26-04-2017 19:13

Odp: Ford Galaxy Mk3 montaż LPG
 
Witam, jestem nowy i jeśli gdzieś jest odpowiedz to znaczy że że szukałem. Kupiłem dziś Galaxy z 3 strefową klimatyzacją i okazało się że problem jest z zamontowaniem butli LPG. Samochód 2.0 145KM, czy mógłby ktoś mi polecić warsztat który mógłby się podjąć montażu, najlepiej w okolicach Warszawy?

storgi 28-04-2017 21:55

Odp: Ford Galaxy Mk3 montaż LPG
 
Żaden problem tylko trochę więcej roboty przy tym ... zajrzyj tu i coś znajdziesz dla siebie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pern 11-06-2017 07:40

Odp: Ford Galaxy Mk3 montaż LPG
 
Zrobione, trochę trzeba było pokombinować. Jest możliwość wycięcia 3 strefy klimatyzacji bez uszczerbku dla całej klimatyzacji. Nie pojawiają się błędy, klimatyzacja działa bez zarzutu. Podłogę już przerobiono przez montażystów LPG, aczkolwiek proponuje wydać trochę więcej i niech się tym zajmie blacharz.

sipox07 25-06-2017 11:43

Odp: Ford Galaxy Mk3 montaż LPG
 
Pern podaj namiary na gazownika który podjął się tej instalacji

Chociaż wolałbym by 3strefa została dla czworonoga

Gomar Motoryzacja 12-09-2017 23:56

Odp: Ford Galaxy Mk3 montaż LPG
 
Można przerobić 3 strefę klimatyzacji i zrobić miejsce na zbiornik. Nie trzeba z niej rezygnować. Jest to dość kosztowne i zakład musi robić i klimę i gaz i blacharkę. My stosujemy takie rozwiązania

agamemnons 20-05-2019 22:15

Odp: Ford Galaxy Mk3 montaż LPG
 
Odgrzeję temat.
Pacjent: Ford Galaxy 3-strefowa klima
Mam przerobione auto i założony gaz (udało się wcisnąć butlę 50L) . Wycięty schowek i wyjęty tylny parownik. Niestety po odłączeniu parownika okazało się że przestała działać klima ;( (podejrzewam że ponowne podłączenie parownika spowoduje że klima zaskoczy jednak nie potrzebuję go) Natomiast na kompie bije błędami:
B10B7 - Temperatura powietrza wylotowego w lewej dyszy nawiewu na podłogę (zwarcie z biegunem dodatnim lub obwód przerwany)
B10BA - Moduł sterowania dla tylnej dmuchawy powietrza świeżego (obwód przerwany)
B1B7A - zawór parownika (zwarcie lub obwód przerwany)
B1B81 - Czujnik temperatury tylnego parownika (zwarcie z biegunem dodatnim lub obwód przerwany)
Błędy wskazywałyby na brak tylnego parownika jednak potrzebuję wsparcia czy istnieje możliwość "wyprogramowania" tego parownika?
Czy któryś z posiadaczy Galaxy spotkał się z takim rozwiązaniem?

malek.lukasz.81 21-05-2019 20:08

Odp: Ford Galaxy Mk3 montaż LPG
 
Coś mi się wydaje że w elmconfigu widziałem opcje wyboru klimatyzacji dwu lub trzy strefowej ale nie mam pewności.
Sorki nie doczytałem że chodzi o galaktyke pisałem o s-maxie
https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...b644282479.jpg

agamemnons 24-05-2019 11:49

Odp: montaż instalacji LPG
 
Zakupił bym nawet sobie jakiś kabelek aby komunikował się z moim autem przy użyciu ELMCONFIG`a, jednak nie ma pewności czy taka kombinacja zadziała i rozwiąże mój problem (odłączenie/wyprogramowanie tylnej klimatyzacji), fajnie by było gdyby ktoś ze stolicy Podlasia lub okolic miał taki sprzęt to podjechałbym - oczywiście zapłacę.

EDIT 25.06.2019
Problem rozwiązany. W ASO przy użyciu forscan`a wyprogramowany i dodatkowo fizycznie zdemontowany tylny moduł klimatyzacji (znajduje się po lewej stronie pod głośnikiem). Sprawdzona szczelność układu. Dopełnienie czynnika. Koszt ok. 350,-
Klima działa i chłodzi.

Piasek80 28-07-2019 07:10

Galaxy Mk3 a LPG
 
w sensie że silniki wymagają precyzyjnego strojenia i regularnie serwisowanej instalacji żeby trochę polatały (bo za bardzo z gazem się nie lubią) to wiem. Pytanie z innej beczki: mianowicie gdzie tam się zbiornik umieszcza bo przecież tam nie ma wnęki na koło zapasowe a w bagażniku cała podłoga to dwa dodatkowe fotele. Jak sobie gazownicy z tym radzą ?

euro_coins 29-07-2019 11:01

Odp: montaż instalacji LPG
 
Co do tylnej strefy klimy, ja demotowalem, nie trzeba nic przeprogramowywać, wystarczy podłączyć spowrotem kilka czujników, ja mam bodajże 3 i wyczyścić błędy.

Rafał A.(antek) 01-08-2019 07:05

Odp: montaż instalacji LPG
 
po prostu REZEŹNIA jak czytam o tym wycinaniu 3 strefy klimatyzacji :(

Galaxy Turbo 04-09-2019 22:29

Odp: montaż instalacji LPG
 
Czy ten silnik tak źle znosi LPG że nie warto montować instalacji , czy to tylko kwestia regulacji samych zaworów jest dość kosztowna ?

Galaxy Turbo 04-09-2019 22:36

Odp: Czym zagazować galaxy 2.0 145KM ?
 
Cytat:

Napisał storgi (Post 2696180)
Spalanie to sprawdzę dopiero a nagrzewa się szybko po dystansie ok 2-3 km już leci ciepełko :)

Spalanie w okolicach 14 l głównie miasto

I jak sprawuje się twoje Galaxy z LPG ??

storgi 27-10-2019 18:14

Odp: montaż instalacji LPG
 
Wszystko śmiga , przeszło 40 tyś zrobione , wymiana filtrów na czas i jest ok.Polecam

szmelcmax 28-10-2019 09:05

Odp: montaż instalacji LPG
 
Witam. Mam pytanie ogólne. Czy przy użytkowaniu instalacji gazowej typowym jest ciągłe świecenie kontrolki "Check engine"? Pytam jako laik, bo taką wersję ktoś mi imputuje.

no_fear 28-10-2019 09:14

Odp: montaż instalacji LPG
 
Cytat:

Napisał szmelcmax (Post 3187412)
Witam. Mam pytanie ogólne. Czy przy użytkowaniu instalacji gazowej typowym jest ciągłe świecenie kontrolki "Check engine"? Pytam jako laik, bo taką wersję ktoś mi imputuje.

absolutna bzdura

Przy prawidłowo dobranej, poprawnie założonej i wystrojonej instalacji - nie masz opcji zauważyć ŻADNEJ różnicy w jeździe PB / LPG :wink:

Żadnych "Czeków", żadnego dławienia / szarpania / zmulania, smrodu gaziwa - nic s nic 8)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.