Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] tdci 2,0 115 Ps, 2004 silnik kręci - nie odpala (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=326102)

bodziol 31-12-2021 15:53

tdci 2,0 115 Ps, 2004 silnik kręci - nie odpala
 
Witam, silnik nie odpala, kręci.
Teoretycznie wszystko zaczęło się od ostatnich mrozów, rano przy -9 silnik odpalił bez problemu, następnego dnia z rana przy -3 silnik nie odpalił.
Kręci ale nie zaskakuje.
Zacząłem od wymiany filtra paliwa, wymieniłem.
Rurka doprowadzająca paliwo ze zbiornika do filtra była sucha, myślałem że pompa nie ciągnie paliwa( zresztą teraz też jest sucha )
Filtr wymieniłem, zalałem paliwem, silnik nie odpala.
Podłączyłem forscana i pokazało mi błąd PCM P0340.
Kupiłem, wymieniłem czujnik położenia wału rozrządu, dalej nic.
Sprawdziłem wiązkę przewodów czujnika - jest napięcie na zasilaniu 12V i sygnale 7V. Czy te napięcia są prawidłowe, czy powinienem po wymianie coś zresetować. Odłączyłem aku.
Sprawdziłem czy układ nie jest zapowietrzony - poluzowałem nakrętki przy wtryskach - paliwo cieknie. Czyli wnioskuję, że układ nie jest zapowietrzony a paliwo dochodzi do samych wtryskiwaczy.
Sprawdziłem napięcie na kostkach wpinanych do wtryskiwaczy, jest napięcie rzędu 10mV.
Może ma ktoś jakieś pomysły ?
Gdzie znajduje się w MKIII moduł PCM odpowiedzialny za błąd?
Może wtyczka została poluzowana, gdzie jest podpięta masa od PCM-a?
Zastanawia mnie dalej, że rurka doprowadzająca paliwo ze zbiornika do filtra jest sucha, po odłączeniu rurki filtr-silnik cieknie paliwo, przewód powrotny paliwa - też cieknie.

Z góry dziękuję za podpowiedzi, życzę wszystkiego w Nowym Roku.

Namape 31-12-2021 16:06

Odp: MKIII tdci 2,0 115 Ps, 2004 silnik kręci - nie odpala
 
A zobacz stan paska rozrządu?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Deryll 01-01-2022 11:09

Odp: MKIII tdci 2,0 115 Ps, 2004 silnik kręci - nie odpala
 
Cytat:

Napisał Namape (Post 3388511)
A zobacz stan paska rozrządu?

Jakby miał pasek...

kamilns 01-01-2022 12:43

Odp: MKIII tdci 2,0 115 Ps, 2004 silnik kręci - nie odpala
 
Cofnęło Ci sie paliwo z tego przewodu co idzie od baku do filtra. Zalewanie filta nic Ci nie da. Pompa nie ma sily zaciagnąć paliwa. Musisz teraz odpiac ten przedów ktory jest miedzy filtrem paliwa w pompa i tam wpiac jakas reczna czy elektryczna pompke i przeciagnać paliwo ze zbiornika przez filtr.

bodziol 02-01-2022 10:44

Odp: MKIII tdci 2,0 115 Ps, 2004 silnik kręci - nie odpala
 
Z tym rozrządem - też o tym myślałem, że mógł przeskoczyć łańcuch o oczko, niestety sam nie dam rady tego sprawdzić. Ale też to uwzględniam.

Rurka doprowadzająca paliwo do filtra jest sucha, zakładam że mogła wytrącić się parafina i zaczopować ten przewód i pompa nie ma siły ciągnąć paliwa ze zbiornika.
Dlatego odpiąłem ten przewód od filtra, tak żeby pompa nie musiała ciągnąć paliwa przez zatkaną rurkę - zakładam, że tak może być, że pompa nie daje rady ciągnąć paliwa.
No ale przypomnę, że paliwo jest w filtrze, paliwo jest w rurce pomiędzy filtrem a pompą, paliwo jest na wylocie rurek do wtryskiwaczy.
Także zakładam że paliwo dochodzi do wtryskiwaczy a mimo to silnik nie odpala.

Ok tak spróbuję, podepnę gruszkę i zaciągnę paliwo ze zbiornika.

bodziol 07-01-2022 16:56

Odp: tdci 2,0 115 Ps, 2004 silnik kręci - nie odpala
 
Sprawdziłem wiązkę, która jest za kielichem prawego amortyzatora i sprawdziłem ponownie wtyczkę czujnika położenia wału rozrządu.
Wiązkę odpiąłem, spryskałem contact cleanerem, mimo, że była czysta i wyglądała dobrze. Niestety nie pomogło.
Przejście z wiązki (z modułu ECU) do czujnika położenia wału jest w dobrej kondycji (Pin 2 na wiązce z modułu i Pin 3 na wtyczce do czujnika). Zmierzyłem też napięcia na wiązce z czujnika: Pin 1 - 12V, Pin 2 - 0V/GND, Pin 3 - 5V.

kamilns 07-01-2022 18:19

Odp: tdci 2,0 115 Ps, 2004 silnik kręci - nie odpala
 
Dalej nie pali?

bodziol 09-01-2022 17:11

Odp: tdci 2,0 115 Ps, 2004 silnik kręci - nie odpala
 
Niestety nie i skończyły mi się pomysły jak sam mógłbym naprawić usterkę.

Psilocke 15-01-2022 19:26

Odp: tdci 2,0 115 Ps, 2004 silnik kręci - nie odpala
 
Paliwo nie ma cieknąć tylko tryskać jak głupie.
Niech ktoś kręci silnikiem a Ty poluzuj nakrętkę na wtrysku nr 1. Od rozrządu.
Powinno mocno siknać.
Jeśli tak jest, to sprawdź pozostałe wtryski w podobny sposób. Oczywiście najpierw dokręcając poprzedni.
Jeśli na wszystkich paliwo sika mocnym strumieniem to stoją zaworki we wtryskach.
Należy je wtedy wymienić albo całe wtryski oddać na diagnozę. Jak kto woli.
Jeśli paliwo nie sika tylko cieknie to znaczy, że pompa nie podaje wystarczającego ciśnienia.
Tu powodów może być więcej.
Usterka samej pompy.
Zablokowane przewody, filtr.
Zapowietrzony układ paliwowy.

Zamontuj za filtrem ręczna pompkę na zwykłym wężu i pompuj aż będzie szło samo paliwo. Z reguły z 1-2 litry trzeba przepompować.
Podłącz na tym zwykłym wężu do pompy i spróbuj gadać.
Jeśli wtedy nie zaskoczy to najpewniej pompa paliwowa się skończyła.

Na koniec ciekawostka.
Wynalazek w postaci szybkozlaczek na przewodach paliwowych to zło wcielone.
Często oringi które w nich są ulegają uszkodzeniu i powodują zapowietrzanie układu.

elkom-gsm 19-01-2022 21:20

Odp: tdci 2,0 115 Ps, 2004 silnik kręci - nie odpala
 
Może masz nie szczelność, kup gruszkę do odpowietrzania i zaworek zwrotny zamontuj, odpal na plaka odpowietrz i powinno grać. Męczyłem się z tym dwa dni i zagadalo sprawdź jeszcze świece i połączenie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.