Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Nie otwiera się bagażnik (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=267643)

pummen 15-09-2011 10:43

zacinający się zamek bagażnika
 
Witam

mam problem z bagażnikiem, niby wszystko działa, ale czasami nie mogę go otworzyć, pilotem i kluczykiem. Wygląda mi na to, że całe sterowanie działa, ale i tak nie mogę go otworzyć. Tak jak by zacinał się zamek albo coś w tym stylu. Smarowałem nie raz, ale i tak nie pomogło. Wiecie co może być?

pozdrawiam

m_g 15-09-2011 17:43

Odp: zacinający się zamek bagażnika
 
Zaraz mnie pewnie koledzy zlinczują za głupie pomysły no ale trudno.

Ja miałem podobny problem ,tylko że jak wkładałem kluczyk musiałem trochę pokombinować aby go przekręcić i otworzyć bagażnik , tyle że była to fiesta mk4 i nie wiem do końca jak jest w mk6. Ale do rzeczy: Wziąłem WD40(nie sprzedaje tego produktu :619:) i zrobiłem kąpiel zamkowi ^ ^ , dużo ilość WD i wkładałem kluczyk i przekręcałem i tak kilka razy. Od tamtego momentu (minie jakieś 7 miesięcy) nie mam problemu i zamek otwiera się jak nowy :)

skola 19-09-2011 19:11

Odp: zacinający się zamek bagażnika
 
WD nie pomaga :) za osłonka zamka jest drucik który przekręca cały mechanizm . Sikanie WD nic nie da, a czy w 2005 nie było elektromagnesu czy coś w tym stylu ??

jurek502 14-11-2011 12:33

Odp: zacinający się zamek bagażnika
 
a mi w fiescie MK-4 całkowicie bagaznik się zaciął i nie mogę otworzyć,wchodzę od środka opuszczając siedzenie.co robić a może znacie jakiegos fachowca?

1maciej 14-11-2011 12:48

Odp: zacinający się zamek bagażnika
 
Miałem kiedyś podobny problem. Po odkręceniu maskownicy bagażnika okazało się, że linka od siłownika elektrycznego wypadła z prowadnicy. W sumie naprawa zajęła mi 5 minut, z odkręceniem i przykręceniem maskownicy włącznie.
Najciekawsze jest to, że wcześniej prosiłem o sprawdzenie zamka podczas przeglądu w serwisie Forda. Mistrz serwisu powiedział (po oględzinach), że elektrozamek jest do wymiany i w sumie z robocizną naprawa wyniesie około 350 zł.

Pozdrawiam
1_maciej

Darium 18-11-2011 00:37

Odp: zacinający się zamek bagażnika
 
Cytat:

Napisał m_g (Post 1709355)
Ja miałem podobny problem ,tylko że jak wkładałem kluczyk musiałem trochę pokombinować aby go przekręcić i otworzyć bagażnik , tyle że była to fiesta mk4 i nie wiem do końca jak jest w mk6

to samo przy czym u mnie jeszcze blokowało tak że jak już otwarłem to nie mogłem zamknąć klapy bagażnika, odkręciłem plastik, wykręciłem zamek co było banalnie proste, i używając smaru sylikonowego i innych środków dokładnie przeczyściłem elementy zamka, powiem wam że nie spodziewałem się takiego syfu, ale tył brudzi się najszybciej.

KFAJP 03-12-2011 00:56

Odp: zacinający się zamek bagażnika
 
Witam
W moim mondeo Mk1 mialem problem od czasu do czasu, az klapa zatrzasnieta (nie zabralem sie w pore). Czy teraz awaryjne otwarcie wiaze sie z wierceniem zamka ? Od zakupu nie moglem otworzyc kluczykiem, ale nie spodziewalem sie ze otwieranie z linki moze zawiesc.
Rozebralem juz caly tyl, szukajac linki. Niestety oslone tylnej klapy aby zdjac to klapa musi byc otwarta. Wszystkie sruby sa po bokach.

Prosze o porade

Pozdrawiam

Dawix96 03-08-2017 11:52

Nie otwiera się bagażnik
 
Witam.

Od wczoraj mam problem z otwarciem bagażnika za pomocą pilota. Otóż słychać jak mechanizm działa ale nie otwiera się i dopiero tak po 5 próbie się otwiera . Nie mam wejścia na kluczyk a nie otwiera się z pilota jak i od przycisku w środku auta. Jaka może być tego przyczyna?

Pozdrawiam :)

slawomirro 03-08-2017 12:50

Odp: Problem z otwieraniem bagażnika
 
Wyrobiony siłownik klapy bagażnika. Na początek do wyczyszczenia, lub do wymiany. B dużo było o tym na forum co i jak. Polecam wyszukiwarkę forumową :)

marko52 03-08-2017 17:26

Odp: Nie otwiera się bagażnik
 
Słaba masa na klapie, prawdopodobnie, WD lub inny specyfik,dobrze spryskać zawiasy - mnie pomogło.

roki30 30-11-2020 21:45

Fiesta MK6 2008r. nie otwiera się bagażnik
 
Witam wszystkich,
Mam problem z bagażnikiem w mojej Fieście MK6 z 2008r. A mianowicie nie chce się otwierać bagażnik z przycisku na pulpicie oraz z kluczyka. Nie słychać żadnych dźwięków po naciśnięciu przycisków.
Kiedy przycisnę dwukrotnie przycisk na pilocie to zamiast otworzyć się bagażnik zapalają się światła pozycyjne z przodu oraz świata z tyłu. Rozbierałem w klapie bagażnika obudowę plastikową lecz niebardzo nawet wiem gdzie szukać problemu. Wszystko wyglądało tam praktycznie jak nowe. Żadnej rdzy, brudu czy uszkodzeń. Wyciągałem też przycisk na pulpicie, oba kabelki są połączone, spryskałem WD40 - nic nie pomogło.
Bardzo proszę o pomoc w tej mojej niedogodności. Otwieranie bagażnika tylko kluczykiem to żadna frajda.
Pozdrawiam serdecznie
Rafał

slawomirro 01-12-2020 13:01

Odp: Fiesta MK6 2008r. nie otwiera się bagażnik
 
Cytat:

Napisał roki30 (Post 3300112)
Kiedy przycisnę dwukrotnie przycisk na pilocie to zamiast otworzyć się bagażnik zapalają się światła pozycyjne z przodu oraz świata z tyłu.

Sprawdź czy gdzieś się nie dostała woda, stawiam że tak i elektryka oszalała.
I stawiam na zamek w drzwiach kierowcy lub moduł GEM (z lewej strony deski rozdzielczej i pedałów).
Może też być że sam czujnik otwarcia klapy bagażnika padł, albo sam siłownik. Sprawdź miernikiem czy masz zasilanie tych elementów.
W GEM do sprawdzenia piny C1-20 wtyczka czarna (czujnik klapy) + C2-5 wtyczka brązowa (zasilanie siłownika klapy).
Sam przycisk idzie bezpośrednio do GEM (C5-14), ale skoro nie działa też pilot, więc ten można zostawić w spokoju.

roki30 22-12-2020 16:52

Odp: Fiesta MK6 2008r. nie otwiera się bagażnik
 
Cytat:

Napisał slawomirro (Post 3300215)
Może też być że sam czujnik otwarcia klapy bagażnika padł, albo sam siłownik. Sprawdź miernikiem czy masz zasilanie tych elementów.

Sprawdziłem dzisiaj siłownik - reaguje na sygnał z pilota, słychać cyknięcie i widać delikatny ruch siłownika. Jednak jest zbyt słaby aby odblokować zamek bagażnika. Przesmarowałem go, skróciłem sprężynę o 2 zwoje ( jak sugerował jeden z internautów prowadzących kanał odnośnie Forda Fiesty MK6 ). Niestety nic nie pomogło. Zamówiłem nowy zamiennik siłownika i mam nadzieję, że to pomoże. Najważniejsze, że dochodzi zasilanie do samego siłownika.
Dam znać działa.

pitstop77 23-12-2020 07:10

Odp: Nie otwiera się bagażnik
 
Miałem to samo u siebie. Wymiana siłownika pomogła i działa do dziś.

slawomirro 23-12-2020 19:01

Odp: Fiesta MK6 2008r. nie otwiera się bagażnik
 
Cytat:

Napisał roki30 (Post 3305244)
( jak sugerował jeden z internautów prowadzących kanał odnośnie Forda Fiesty MK6 ).

to ja g:D

roki30 24-12-2020 14:46

Odp: Nie otwiera się bagażnik
 
Bump:
Cytat:

Napisał slawomirro (Post 3305465)
to ja g:D

No niestety nie pomogło. Ale strona super.
Pozdrawiam.

slawomirro 24-12-2020 22:38

Odp: Nie otwiera się bagażnik
 
Cytat:

Napisał roki30 (Post 3305639)
Bump:

No niestety nie pomogło. Ale strona super.
Pozdrawiam.

Dzięki, pozdrawiam również

(widać u mnie był ten siłownik mniej zużyty, szkoda że musiałeś ponieść koszt nowego)

Antej 25-12-2020 09:12

Odp: Nie otwiera się bagażnik
 
"Koszt" o ile można to tak nazwać to wydatek 50zl za nowy zamiennik.

Tyke co 10l paliwa.

slawomirro 25-12-2020 10:06

Odp: Nie otwiera się bagażnik
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 3305717)
"Koszt" o ile można to tak nazwać to wydatek 50zl za nowy zamiennik.

A są (i gdzie są) nowe zamienniki za 50zł? Pytam bo nie widziałem. Widziałem tylko oryginały za ponad 300.

Antej 25-12-2020 11:28

Odp: Nie otwiera się bagażnik
 
Chyba w zeszłym roku kupowalem, a moze to już dwa lata....
Portal z wysylkami smart. Wystarczy poszukac,nadal są.

Wyszlo ze mam go 2.5 roku i zadnych problemów,kupiony za 45zl z wysyłką.

roki30 27-12-2020 09:02

Odp: Nie otwiera się bagażnik
 
Cytat:

Napisał slawomirro (Post 3305731)
A są (i gdzie są) nowe zamienniki za 50zł? Pytam bo nie widziałem. Widziałem tylko oryginały za ponad 300.

Są nowe bez problemu ( Allegro ) - płaciłem z wysyłką 47 zł. Chodzi jak oryginał.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.