Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] podłączenie rejestratora jazdy (kamerki) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=191591)

gomcek 16-10-2013 12:17

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Sprobuje najpierw pod lamkpe ale przed kostka z "ON/OFF". Mam nadzieje ze alarm jest dalej.. Pasowalo by mi to bo po 30 minutach gasnie lampka (poza tym, ze wlacza alarm to jest ok).. Zapalniczki u mnie nie gasna (moze jest do tego jakis bezpiecznik?) czyli odpada no i daleko do szyby.. a jak nie lampka to radio.. gasnie po uzbrojeniu alarmu.. Tylko jak potem kable puscic..? Przez schowek i slupkiem? jest jak kabel przepuscic miedzy radiem a schowkiem?

tedi_k 16-10-2013 13:17

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Cytat:

Napisał Apeswu (Post 2091047)
Eeeee aż poszedłem sprawdzić, po wyłączeniu zapłonu zapalniczka mi się wyłącza. Telefon nie ma ładowania, w zapalniczkę też nie ma prądu...

No to znaczy, że masz Focusa jedynego w swoim rodzaju... Zgodnie ze schematami oraz zgodnie z praktyką zapalniczki w FF2 są wprost na aku.
Ktoś prawdopodobnie dołożył sobie w Twojej furce jakiś dodatkowy przekaźnik w sobie tylko wiadomym celu...

RobekK4 16-10-2013 21:04

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2090807)
No tak - tylko widziałeś w życiu alarm "czuły" na włączoną lampkę oświetlenia kabiny? Ja nie - więc myślę, że problem jest z alarmem (...)

Może alarm jest czuły nie tyle na lampkę, co na spadek napięcia?
Z 10 lat temu miałem tak w jakimś passacie - niechcący zostawiłem lampkę włączoną i po około godzinie zadzwonił parkingowy z info, że alarm wyje. Lampkę zgasiłem i alarm już się nie odzywał.

gomcek 19-10-2013 18:09

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Udało się.
Podłączyłem pod lampke. Razem z płytką wyjętą z ładowarki samochodowej (z zestawu z kamerką). Płytke schowałem powyżej lampki, kabelek przepuściłem podsufitką. Wyłącza się po 30 minutach i nie włącza alarmu.
Podejrzewam, że włączona lampka dawała sygnał otwarcia drzwi.. Ale to takie moje przypuszczenie.
W każdym razie działa;)

gomcek 20-10-2013 20:36

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
3 załącznik(i)
Najpierw rozebrałem ładowarke samochodową. Podłączyłem ją pod lampke tak jak na zdjęciu. Płytka została w lampce oizolowana zeby nie zetknela sie z blaszkami od lampki. Kabel łatwo przeszedl miedzy podsufitka a szyba. Okręciłem go jeszcze naokoło lusterka zeby w razie odpadniecia kamerki od szyby kabel nie urwal podsufitki. Wtyk do kamerki i śmiga.

Edit: nie wiem, czy plus i minus maja znaczenie, ale tak podlaczylem i dziala. Plytka z ladowarki na 2ch pierwszych zdjeciach jest inna niz ta na 3cim, bo spaliłem ją przy podłączaniu. Zwarłem razem dwa kabelki i poszla.. Na szczczescie prawie kazda ladowarka samochodowa pasuje. Ja potrzebowalem przetwornice z 12 na 5v. Lezala w domu nieuzywana wiec bez problemu.

tedi_k 20-10-2013 22:08

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Cytat:

Napisał gomcek (Post 2093463)
...nie wiem, czy plus i minus maja znaczenie...

Dobry żart:619: W stylu prezydenckich "plusów dodatnich i plusów ujemnych":wink::p

michtat 23-01-2014 13:34

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Powiedzcie mi czy jest możliwość podłączenia się pod lampkę, ale konkretnie pod przycisk w lampce z wersji ghia (chodzi mi o te lampeczki lewą i prawą do czytania) tak aby po właczeniu przycisku szedł prąd na ładowarkę, a nie na żarówkę. Oczywiście żarówkę bym wymontował, żeby nie świeciła w momencie gdy ładuje się rejestrator.
Kombinuję i kombinuję i nie mogę do niczego dojśc. Wychodzi że na tej żarówce 5W prąd jest na oprawce a nie na stopce, ale wg miernika po właczeniu tego przycisku nie zamyka obwodu między tym zasilaniem, a masą

Teisejas 23-01-2014 23:07

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Cytat:

Napisał michtat (Post 2144593)
wg miernika po właczeniu tego przycisku nie zamyka obwodu między tym zasilaniem, a masą

A żarówka świeci? Jeżeli tak, to raczej do sprawdzenia jest miernik :wink:
W tym złączu rzeczywiście jest odwrócona polaryzacja, co jest chyba w zasadzie istotne tylko, jeżeli planuje się zmienić się żarówki na ledy (potrzebne są takie typu non-polarity).
Swoją drogą to bardzo dobry pomysł z podpięciem zasilania pod ten przycisk- o ile będziesz pamiętał o włączeniu zasilania :pomysl: . Ja z tej lampki nie korzystam, bo jak już potrzebuję światła korzystam z lampki nad lusterkiem. Co do połączenia najprościej będzie przylutować przewód do blaszek. Do samochodowych modułów ledowych są czasami dołączane przejściówki do różnych typów złącz, ale czy są oferowane oddzielnie tego nie wiem, bo nigdy nie szukałem.

michtat 24-01-2014 09:40

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
SUKCES. Podłączone pod lewy przycisk lampki z ghia. Żarówkę wyjąłem i rejestrator włącza się po przycisku. Muszę tylko przetestować czy jak zapomnę wyłączyć guzikiem, to czy po tych 30 min odetnie prąd

Andrzej 16-02-2014 23:42

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Cytat:

Napisał michtat (Post 2145080)
Muszę tylko przetestować czy jak zapomnę wyłączyć guzikiem, to czy po tych 30 min odetnie prąd

I jak wynik testów?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.