Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] podłączenie rejestratora jazdy (kamerki) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=191591)

gomcek 14-10-2013 15:34

podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Witam:) jako nowy członek forum i świeży posiadacz Focusa MK2 FL prosze o wyrozumiałość jeśli złamie zaraz wszytkie zasady

działania forum (postaram się tego nie zrobić).

Zakupiłem kamerke do rejestrowania jazdy. Jest zasilana z zapalniczki. Paczka jeszcze nie dotarła ale już głowię się jak ją

podłączyć.

Zasilana jest z zapalniczki, ale nie widzi mi się żeby dyndał mi przez środek szyby kabel zasilający.

Pomyślałem, że podłącze ją pod lampkę oświetlającą wnętrze (ta z przodu na podsufitce, chce ja podlaczyc do kabli przed ich

wejsciem do skrzyneczki rozdzielajacej swiatlo na 'wlaczone', 'wylaczone', 'wlaczonie po otwarciu drzwi'-wydaje mi sie ze tak

bedzie ok.. ale zebym byl elektrykiem to nie powiem..), wtedy kabelek prowadzący do kamerki nie będzie w niczym przeszkadzał

(zakładając, że chce ją podwiesić mniej więcej na wysokości lusterka wstecznego).

Moje pytanie - czy kamerka wyłączy się po zgaszeniu silnika? Czy będzie działać i pobierać prąd przez cały czas mojej

nieobecności w samochodzie?

Ewentualnie jak ją inaczej podłaczyć żeby włączała się razem z silnikiem i gasła po jego wyłączeniu.. (gaśnie chwile po odcieciu doplywu pradu)?

GilasM 14-10-2013 15:44

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Możesz przecież użyć zwykłego przełącznika na kabelku... Kiedy będziesz miał ustawione na "włączone" będziesz miał dopływ prądu, ale dopiero po przełączeniu przełącznika.

Może nie będzie to jakość specjalnie piękne estetycznie, ale można za lusterkiem to zamontować i po problemie :)

gomcek 14-10-2013 15:48

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
hmm.. zależało by mi na tym, żeby jednak włączała się po odpaleniu silnika.. jak ma już coś rejestrować, to żeby wykluczyć czynnik ludzki i żeby włączała się sama.. jak będe miał o tym pamiętać to pewnie nigdy jej nie włącze;)

edit:
ostatecznie gdybym miał włączać ją z palca to ma taką funkcję - nie trzeba by montować zadnych przelacznikow.. ale zalezy mi na rozruchu z silnikiem..

jvc 14-10-2013 16:02

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Po jakim czasie rozłącza Ci się wszystko w samochodzie po zamknięciu z pilota?
Po takim samych wyłączy się kamera.

gomcek 14-10-2013 16:14

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
tak?

w mk2 fl tez tak jest, ze po zamknieciu z pilota wszystko sie rozlaczy po jakims czasie?

Jeśli tak to po problemie:) podłącze sobie pod ta lampke i zgasnie samo:)

Właśnie nie wiedziałem, że tak jest:)

jvc 14-10-2013 18:05

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Ja nie wiem czy tak jest w mk2.
W mk4 owszem więc tu może być podobnie

gomcek 14-10-2013 18:29

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Tylko, ze ja mam Focusa MK2 FL, a kolega widze Mondeo..

jvc 14-10-2013 18:36

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
No to idź do samochodu i sprawdź czy się wszystko wyłączy, np. jak w mondeo po 20 minutach.

korek007 14-10-2013 18:44

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Nie wiem, jaką kamerkę kupiłeś, ale w przypadku mojej (Overmax) jest tak:
- po pojawieniu się napięcia w gniazdku, do którego jest podłączona, kamerka sama włącza się i rozpoczyna nagrywanie;
- po wyłączeniu silnika (brak napięcia w gniazdku) kamerka wyłącza się w zależności od tego, jak ustawiona jest ta funkcja w kamerce(po 1 lub 5 minutach lub nie wyłącza się - tak długo jak trzyma bateria kamerki).

gomcek 14-10-2013 19:27

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
W mojej jest tak samo. Tylko ze chce nie chce jej podpinac do gniazda zapalniczki (jak pisalem wyzej dlatego zeby kabel nie dyndal mi miedzy oczami ani nie przeszkadzal w niczym) a chce ja podpiac pod lampke w podsufitce przy lusterku. I zastanawiam sie czy zadziala tak samo jak podlaczona do zapalniczki. A ze jeszcze jej fizycznie nie mam to nie mam jak tego sprawdzic, a po drugie tez nie chce wszystkiego rozbebeszac zeby sie dowiedziec ze i tak nie dziala jak powinno;)

Edit.
podlacze telefon do ladowania i sprawdze czy ladowarka sie wylaczy.. bede mial jakis oglad sytuacji wtedy

Teisejas 14-10-2013 20:56

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
W focusie mk2 lampki w podsufitce, włączające się przy otwarciu drzwi oraz "podświetlenie skarpetek" GEM wyłącza po 10 minutach. Pozostałe oświetlenie wnętrza, którym steruje użytkownik (lampki do czytania, lampki przy osłonach przeciwsłonecznych, oświetlenie schowka, czy lampki główne w trybie świecenia na stałe) wyłączane są po 30 minutach.

Z moich obserwacji wynika natomiast, że nie są odłączane gniazdka- już kilka razy ładowałem telefon poprzez gniazdo w bagażniku i jak wracałem po 3 godz. telefon był naładowany na 100%, co w 30 min. nie byłoby możliwe.

Dlatego moim zdaniem podłączenie zasilania wideorejestratora na stałe można rozsądnie zrobić wyłącznie poprzez podłączenie do zasilania lampki oświetlenia :pomysl:

jvc 14-10-2013 21:11

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Tylko trzeba pamiętać że nie podłączamy do lampki samego przewodu, ale całą płytkę bo w lampce jest 12V a my potrzebujemy 5V

Apeswu 15-10-2013 10:22

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Kolego, co prawda nie podłączałem kamerki tylko zestaw głośno mówiący na oslonie przeciw słonecznej oraz zasilacz do telefonu.
Otóż kupiłem rozbielacz do zapalniczki oraz gniazdko zapalniczki i kawałek przewodu. Do zapalniczki koło lewarka biegów przlutowalem przewód i puściłem pod plastikami pod kolumnę kierownicy, tam przylutowałem gniazdko, do gniazka podłączyłem rozdzielacz, do rozdzielacza wpiąłem zasilacz telefonu, który między plastikami wyprowadziłem w pobliżu szyby. Zasilacz od zestawu poprowadziłem pod plastikową osłoną słupka oraz za tapicerką dachu. Praktycznie nic nie widać, a wszystko działa po przekręceniu kluczyka :)

tedi_k 15-10-2013 11:15

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Cytat:

Napisał Apeswu (Post 2090453)
.... Do zapalniczki koło lewarka biegów przlutowalem przewód...Praktycznie nic nie widać, a wszystko działa po przekręceniu kluczyka ...

No i bez przekręcenia kluczyka też...:wink: W FF2 gniazda zapalniczek są zasilane cały czas i cały czas rozładowują akumulator...:pomysl:
Podpięcie zasilaczy urządzeń typu rejestrator jazdy pod lampkę oświetlenia wnętrza (która jest zasilana poprzez układ odłączający po określonym czasie od wyłączenia zapłonu) to jedyny sensowny pomysł w FF2.

gomcek 15-10-2013 15:02

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Tyle tylko ze zostawilem wlaczona lampke na test i po 20-30 minutach zaczal wyc alarm.. sprawdze jeszcze raz ale za chwile ale wyglada mi na to ze alarm wyl przez wlaczona lampke i tak samo moze byc z kamerka podlaczona pod lampke..

Bump: Tak. Lampka zostawiona w pozycji wlaczonej zalacza alarm po 30minutach... ktos wie czy ustrojstwo ktore za to odpowiada jest w guziku on/off czy wczesniej?

paablod 15-10-2013 17:32

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
A czy zamiast robić alpejskie kombinacje nie lepiej kupić kawałek dwużyłowego przewodu (np. do instalacji domofonowej) i podłączyć się pod wyłącznik świateł, np. pod "plus po kluczyku"? Ja mam tak podłączony termometr i zasilacz do nawigacji i zero problemów. Należy sobie zadać pytanie, kiedy kamerka ma być zasilana i do tego założenia poszukać rozwiązania.

tedi_k 15-10-2013 18:48

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Cytat:

Napisał gomcek (Post 2090615)
Bump: Tak. Lampka zostawiona w pozycji wlaczonej zalacza alarm po 30minutach...

Radosna twórczość instalatora alarmu. Na pewno nie jest to normalne - szukaj kto Ci instalował alarm i co za dziwne ustrojstwo założył...

Cytat:

Napisał paablod (Post 2090702)
A czy zamiast robić alpejskie kombinacje nie lepiej kupić kawałek dwużyłowego przewodu (np. do instalacji domofonowej) i podłączyć się pod wyłącznik świateł, np. pod "plus po kluczyku...

Przecież takie podłączenie jest dużo bardziej "alpejskie"... Zasilanie lampki masz zaraz koło miejsca instalacji rejestratora i nic nie musisz ciągnąć...

paablod 15-10-2013 19:53

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Zgoda, ale zdaje się, że kolega ma jakiś problem z podłączeniem się do tej lampki.

tedi_k 15-10-2013 20:00

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
No tak - tylko widziałeś w życiu alarm "czuły" na włączoną lampkę oświetlenia kabiny? Ja nie - więc myślę, że problem jest z alarmem i nie ma żadnej gwarancji, że pociągnięcie zasilania z innego miejsca da jakiś normalny, przewidywalny efekt...

Apeswu 16-10-2013 08:50

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2090486)
No i bez przekręcenia kluczyka też...:wink: W FF2 gniazda zapalniczek są zasilane cały czas i cały czas rozładowują akumulator...:pomysl:
Podpięcie zasilaczy urządzeń typu rejestrator jazdy pod lampkę oświetlenia wnętrza (która jest zasilana poprzez układ odłączający po określonym czasie od wyłączenia zapłonu) to jedyny sensowny pomysł w FF2.

Eeeee aż poszedłem sprawdzić, po wyłączeniu zapłonu zapalniczka mi się wyłącza. Telefon nie ma ładowania, w zapalniczkę też nie ma prądu...

gomcek 16-10-2013 12:17

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Sprobuje najpierw pod lamkpe ale przed kostka z "ON/OFF". Mam nadzieje ze alarm jest dalej.. Pasowalo by mi to bo po 30 minutach gasnie lampka (poza tym, ze wlacza alarm to jest ok).. Zapalniczki u mnie nie gasna (moze jest do tego jakis bezpiecznik?) czyli odpada no i daleko do szyby.. a jak nie lampka to radio.. gasnie po uzbrojeniu alarmu.. Tylko jak potem kable puscic..? Przez schowek i slupkiem? jest jak kabel przepuscic miedzy radiem a schowkiem?

tedi_k 16-10-2013 13:17

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Cytat:

Napisał Apeswu (Post 2091047)
Eeeee aż poszedłem sprawdzić, po wyłączeniu zapłonu zapalniczka mi się wyłącza. Telefon nie ma ładowania, w zapalniczkę też nie ma prądu...

No to znaczy, że masz Focusa jedynego w swoim rodzaju... Zgodnie ze schematami oraz zgodnie z praktyką zapalniczki w FF2 są wprost na aku.
Ktoś prawdopodobnie dołożył sobie w Twojej furce jakiś dodatkowy przekaźnik w sobie tylko wiadomym celu...

RobekK4 16-10-2013 21:04

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2090807)
No tak - tylko widziałeś w życiu alarm "czuły" na włączoną lampkę oświetlenia kabiny? Ja nie - więc myślę, że problem jest z alarmem (...)

Może alarm jest czuły nie tyle na lampkę, co na spadek napięcia?
Z 10 lat temu miałem tak w jakimś passacie - niechcący zostawiłem lampkę włączoną i po około godzinie zadzwonił parkingowy z info, że alarm wyje. Lampkę zgasiłem i alarm już się nie odzywał.

gomcek 19-10-2013 18:09

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Udało się.
Podłączyłem pod lampke. Razem z płytką wyjętą z ładowarki samochodowej (z zestawu z kamerką). Płytke schowałem powyżej lampki, kabelek przepuściłem podsufitką. Wyłącza się po 30 minutach i nie włącza alarmu.
Podejrzewam, że włączona lampka dawała sygnał otwarcia drzwi.. Ale to takie moje przypuszczenie.
W każdym razie działa;)

gomcek 20-10-2013 20:36

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
3 załącznik(i)
Najpierw rozebrałem ładowarke samochodową. Podłączyłem ją pod lampke tak jak na zdjęciu. Płytka została w lampce oizolowana zeby nie zetknela sie z blaszkami od lampki. Kabel łatwo przeszedl miedzy podsufitka a szyba. Okręciłem go jeszcze naokoło lusterka zeby w razie odpadniecia kamerki od szyby kabel nie urwal podsufitki. Wtyk do kamerki i śmiga.

Edit: nie wiem, czy plus i minus maja znaczenie, ale tak podlaczylem i dziala. Plytka z ladowarki na 2ch pierwszych zdjeciach jest inna niz ta na 3cim, bo spaliłem ją przy podłączaniu. Zwarłem razem dwa kabelki i poszla.. Na szczczescie prawie kazda ladowarka samochodowa pasuje. Ja potrzebowalem przetwornice z 12 na 5v. Lezala w domu nieuzywana wiec bez problemu.

tedi_k 20-10-2013 22:08

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Cytat:

Napisał gomcek (Post 2093463)
...nie wiem, czy plus i minus maja znaczenie...

Dobry żart:619: W stylu prezydenckich "plusów dodatnich i plusów ujemnych":wink::p

michtat 23-01-2014 13:34

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Powiedzcie mi czy jest możliwość podłączenia się pod lampkę, ale konkretnie pod przycisk w lampce z wersji ghia (chodzi mi o te lampeczki lewą i prawą do czytania) tak aby po właczeniu przycisku szedł prąd na ładowarkę, a nie na żarówkę. Oczywiście żarówkę bym wymontował, żeby nie świeciła w momencie gdy ładuje się rejestrator.
Kombinuję i kombinuję i nie mogę do niczego dojśc. Wychodzi że na tej żarówce 5W prąd jest na oprawce a nie na stopce, ale wg miernika po właczeniu tego przycisku nie zamyka obwodu między tym zasilaniem, a masą

Teisejas 23-01-2014 23:07

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Cytat:

Napisał michtat (Post 2144593)
wg miernika po właczeniu tego przycisku nie zamyka obwodu między tym zasilaniem, a masą

A żarówka świeci? Jeżeli tak, to raczej do sprawdzenia jest miernik :wink:
W tym złączu rzeczywiście jest odwrócona polaryzacja, co jest chyba w zasadzie istotne tylko, jeżeli planuje się zmienić się żarówki na ledy (potrzebne są takie typu non-polarity).
Swoją drogą to bardzo dobry pomysł z podpięciem zasilania pod ten przycisk- o ile będziesz pamiętał o włączeniu zasilania :pomysl: . Ja z tej lampki nie korzystam, bo jak już potrzebuję światła korzystam z lampki nad lusterkiem. Co do połączenia najprościej będzie przylutować przewód do blaszek. Do samochodowych modułów ledowych są czasami dołączane przejściówki do różnych typów złącz, ale czy są oferowane oddzielnie tego nie wiem, bo nigdy nie szukałem.

michtat 24-01-2014 09:40

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
SUKCES. Podłączone pod lewy przycisk lampki z ghia. Żarówkę wyjąłem i rejestrator włącza się po przycisku. Muszę tylko przetestować czy jak zapomnę wyłączyć guzikiem, to czy po tych 30 min odetnie prąd

Andrzej 16-02-2014 23:42

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Cytat:

Napisał michtat (Post 2145080)
Muszę tylko przetestować czy jak zapomnę wyłączyć guzikiem, to czy po tych 30 min odetnie prąd

I jak wynik testów?

michtat 17-02-2014 08:33

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Wyłącza po ok 30 min

korek007 17-02-2014 08:49

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Po 30 minutach kamerka może wyłączyć się z powodu wyczerpania się baterii. W mojej bateria trzyma jakieś 15-20 min.

Andrzej 17-02-2014 09:24

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Korek, to nie tak. Te kamerki maja załączać się gdy pojawi sie na wejściu zasilanie, a wyłączać - gdy zasilanie zaniknie. Bateria ma zapewnić bezpieczny proces wyłączenia po zaniku zasilania. W wyżej opisanym testowanym przypadku po zgaszeniu auta kamera przez 30 min ma podtrzymane zasilanie z aku (podłączenie pod lampkę) a potem ecu odcina to zasilanie i kamera wyłącza się.

michtat 17-02-2014 10:52

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Dokładnie jest tak jak opisałeś.
Tak czy inaczej jak się zrobi cieplej to planuję pociągnąć zasilanie po światłach albo po kluczyku. Planuję wziąć zasilanie spod włącznika świateł. Włączy się samo, wyłączy się samo i będzie najlepiej

korek007 17-02-2014 18:36

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Cytat:

Napisał Andrzej (Post 2161222)
Korek, to nie tak. Te kamerki maja załączać się gdy pojawi sie na wejściu zasilanie, a wyłączać - gdy zasilanie zaniknie....

A czy nie są to opcje, które trzeba w kamerce ustawić? Muszę to sprawdzić w mojej.

tedi_k 17-02-2014 21:33

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Precyzyjnie - zazwyczaj jest to opcja po jakim czasie od zaniku zasilania ma się kamera wyłączyć.
Jeszcze lepiej jak kamera ma wykrywanie ruchu - wówczas fakt, że (przy podłączeniu do zasilania lampki oświetlenia) działa jeszcze 15 minut po wyłączeniu zapłonu zupełnie nie przeszkadza - brak ruchu powoduje, że kamera przez ten czas niczego nie nagrywa.

michalfrezz 18-02-2014 21:26

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
witam kolegów,

sam mam wideo rejestrator w FF2 przed FL. Podlączony pod zapalniczkę a kabel zostal "gustownie" schowany w podsufitce, slupku i potem w desce aż do gniazda. Nie wiem jak kolegi ale moja kamerka dziala zaraz po podlączeniu zasilania i wylącza się po jej zaniku. U mnie zalączenie przy detekcji ruchu odpada bo na osiedlu co chwila ktoś chodzi.

Pozdrawiam

juri2069 19-02-2014 17:53

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
A może ktoś z Was się zna dogłębnie na kamerkach? Na początku było ok - włączam zapłon włącza się kamerka , wyłączam i się wyłącza.
A teraz jest tak że zawsze sam muszę włączać i wyłączać bo sama nie reaguje na walnięcie prądu po włączeniu zapłonu.
Oczywiście wszystko mam ustawione jak należy.
Więc oddać na gwarancję czy wgrać nowego softa którego mi może przesłać producent czy cóż innego można?
Wygodniej było jak sięsama włączała. Może ktoś mial podobny przypadek.
Kamerka OVERMAX parametrów nie mogę znaleźc :)

korek007 19-02-2014 20:18

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Cytat:

Napisał juri2069 (Post 2162729)
......Kamerka OVERMAX parametrów nie mogę znaleźc :)

Ja mam Overmax Camroad 06. Pierwszy egzemplarz właściwie od samego początku szwankował - po uruchomieniu zawieszała się w różnych "miejscach". Dopiero po kilku-kilkunastu wyłączeniach i włączeniach udawało się, że zaczynała nagrywanie. Odesłałem kamerkę do serwisu gwarancyjnego łącznie z płytą, na której nagrałem, jak to wygląda. Reklamacja został uznana i dostałem nową, która działa praktycznie bezproblemowo.

Karwos00 01-03-2015 17:45

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Też właśnie jestem na etapie podłączenia rejestratora - mam lampkę dla przednich siedzeń - może uda mi się też pod nią podłączyć. Jakoś nie chce mi się ciągnąć 4 metrów kablaprzez tunel środkowy do podłokietnika gdzie siedzi gniazdo zapalniczki.
Dam znać jak to u mnie jest rozwiązane - mam nadzieje że zasilanie przed włącznikami zanika po wyjęciu kluczyka.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.