Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Poradnik montażu zasilania kamerki na zapłon (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=259677)

Rejdzowski 03-03-2017 11:48

Odp: Poradnik montażu zasilania kamerki na zapłon
 
Ups, przyzwyczajenie z innych for, zapamiętane ;)

keisaj 05-08-2017 11:59

Odp: Poradnik montażu zasilania kamerki na zapłon
 
f71 bezpiecznik to jest plus +?

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

Lukasz2525 05-08-2017 17:03

Odp: Poradnik montażu zasilania kamerki na zapłon
 
Cytat:

Napisał Rejdzowski (Post 2760580)
Tu nie tyle chodzi o te 30 minut tylko o to, że kamera wyłącza mi się na chwilę po zgaszeniu silnika w momencie zapalenia się oświetlenia wnętrza (lampki na podsufitce oraz oświetlenie nóg) przez spadek napięcia a następnie po zamknięciu samochodu włącza się na 30 minut, nie mam funkcji nagrywania na baterii, która służy tylko do poprawnego wyłączania urządzenia, wolę mieć stałe zasilanie po zapłonie a jego kompletny brak po wyjęciu kluczyka a nie ciągłe spadki i przyrosty napięcia.

Bo masz widocznie źle podłączone. Ja mam lampkę z przodu, z tyłu i podświetlenie nóg, pod lampkę podłączone kamera i odbiornik bluetooth do muzyki z telefonu. Nic się nie wyłącza, nie ma żadnych spadków. Widocznie masz plusa i minusa z lampki, mi tak ładowarka 3A z dwoma usb też nie chciała działać. Jak dasz plusa z lampki, a minusa ze śruby z dachu, to jest większy prąd i wszystko chodzi.

Bump: I tym sposobem muzyka z telefonu gra mi przez bluetooth cały czas, łączy się już po otwarciu auta, nie rozłącza się po zgaszeniu zapłonu, więc może grać przy zgaszonym aucie na postoju, kamera też może nagrywać na postoju, a nawet można ją uruchomić na 30 minut otwierając auto pilotem z domu.

keisaj 07-08-2017 10:02

Odp: Poradnik montażu zasilania kamerki na zapłon
 
Gratulacje dla tych co podłączyli się tak samo jak ja pod oświetlenie i jedzą aku 30 minut po zamknięciu samochodu, powodzonka zimą przy -25 na dworze na kilkuletnim aku :-)

hindus 07-08-2017 11:01

Odp: Poradnik montażu zasilania kamerki na zapłon
 
Zawsze można zimą pamiętać, żeby ręcznie odpiąć kamerkę. Zresztą ile jest takich dni, że w nocy będzie -25 bez ostrzeżenia? Myślę, że jak taki pobór nie pozwala na odpalenie po 30 minutach działania kamerki (~1A poboru przez pół godziny to raptem 0.5Ah, gdzie pojemności ma fabrycznie 60Ah) to taki akumulator i tak kwalifikuje się do wymiany. A skoro nie chcemy wymieniać, to trzeba pamiętać, żeby kamerkę odłączyć.

Hooch180 07-08-2017 11:23

Odp: Poradnik montażu zasilania kamerki na zapłon
 
Cytat:

Napisał keisaj (Post 2840528)
Gratulacje dla tych co podłączyli się tak samo jak ja pod oświetlenie i jedzą aku 30 minut po zamknięciu samochodu, powodzonka zimą przy -25 na dworze na kilkuletnim aku :-)


Jeżeli zużycie około 0.25Ah do (powiedzmy najgorzej jak może być) 1Ah uniemożliwia odpalenie samochodu to akumulator już dawno jest do wymiany.

Lukasz2525 07-08-2017 14:09

Odp: Poradnik montażu zasilania kamerki na zapłon
 
Cytat:

Napisał keisaj (Post 2840528)
Gratulacje dla tych co podłączyli się tak samo jak ja pod oświetlenie i jedzą aku 30 minut po zamknięciu samochodu, powodzonka zimą przy -25 na dworze na kilkuletnim aku :-)

Proszę, powiedz że żartowałeś...

technikibart 10-02-2021 20:57

Odp: Poradnik montażu zasilania kamerki na zapłon
 
Cześć, Teraz już są troszkę nowsze wynalazki, posiadam kamerkę z akumulatorem i inteligentnym ładowaniem + sensor ruchu. Wszystko to dla oszczędności aku. no ale mniejsza. Potrzebuje jednym bezpiecznikiem się wpiąć po stacyjce - tak więc już ktoś napisał bezpiecznik F71 (10A). Drugi bezpiecznik chciałbym dać na stałe napięcie aby kamerka w zależności od zapotrzebowania sobie pobierała potrzebną ilość prądu z aku. Na pewno któryś z was jest zorientowany, które gniazdo nie jest rozłączane po zamknięciu auta w skrzynce pod schowkiem.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Z góry dzięki za wsparcie :one:

Antej 10-02-2021 21:13

Odp: Poradnik montażu zasilania kamerki na zapłon
 
W mk2 gniazdo zapalniczki ma ciągłe zasilanie
Sprawdź sobie który to bezpiecznik.

haj 11-02-2021 10:08

Odp: Poradnik montażu zasilania kamerki na zapłon
 
Cytat:

Napisał technikibart (Post 3318277)
Cześć, Teraz już są troszkę nowsze wynalazki, posiadam kamerkę z akumulatorem i inteligentnym ładowaniem + sensor ruchu. Wszystko to dla oszczędności aku.

Pewien jesteś? Też się kiedyś interesowałem takim wynalazkiem, żeby "strzegło" auta na parkingu. Szybko okazało się, że "czujnik ruchu" działał na zasadzie, że kamerka działała normalnie, ale zapisywała na kartę tylko te momenty, gdy w kadrze był jakiś ruch.

Zabójstwo akumulatora.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.