Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Drzwi do hatchback i combi są tych samych wymiarów? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=278718)

szopenus 18-10-2011 08:32

Jak dobrać drzwi przednie do sedana?
 
Witam serdecznie. Posiadam całkiem przyzwoitą foczkę, z jednym mankamentem. Drzwi przednie lewe są w połowie koloru naturalnego, w połowie zaś już przefarbowane na rude. Niebawem się rozlecą. Planuję zakup używanych (samej blachy) i wymianę. Napiszcie mi proszę, na co powinienem zwrócić szczególną uwagę przy wyborze. Czy znaczenie ma centralny zamek w drzwiach, elektryczne szyby, kraj pochodzenia auta, dokładny rok produkcji, wersja w przypadku przednich drzwi (sedan, hatchback, kombi) itp. Mogłem zapomnieć o wielu kwestiach. I jak sądzicie, czy jest duża szansa, że będzie to po złożeniu do kupy jeździć, nie wiać, nie przeciekać? Pozdrawiam

SNOWMENN 18-10-2011 21:15

Odp: Pomoc w zakupie drzwi
 
Będzie pasować, sam wymieniałem tylne wrota do mojej Foki . Jak poszukasz znajdziesz nawet kolor który Cię interesuje.
Czy będzie wiać ? Zależy czy kupisz furtkę która jest dziewicza .

szopenus 02-01-2012 10:17

Odp: Pomoc w zakupie drzwi
 
A jak jest z dopasowaniem drzwi? Jakie typy nadwozia wchodzą w grę w kwestii przednich drzwi dla sedana? 3D na pewno nie podejdą, a orientuje się ktoś jak jest np. z kombi? Nie chciałbym kupić sobie np. na allegro drzwi, których nie zamontuję. Może ktoś ma doświadczenie w tym temacie. Ew. gdzie pytać? Pozdrawiam

Marek 02-01-2012 11:17

Odp: Pomoc w zakupie drzwi
 
Cytat:

Napisał szopenus (Post 1759460)
Jakie typy nadwozia wchodzą w grę w kwestii przednich drzwi

Wszystkie oprócz 3d.Przednie drzwi będą pasować.

szopenus 10-01-2012 07:38

Odp: Jak dobrać drzwi przednie do sedana?
 
Dzięki. Wszystko już wiem, mam nawet upatrzone drzwi i nasunęło się kolejne pytanie, które wcześniej nie przyszło mi do głowy. Czy nie stanowi problemu fakt, że drzwi pochodzą od wersji angielskiej? Planuję przy tym wykorzystać samą blachę przekładając resztę od siebie. Sądzicie, że powinno grać? Dzięki i proszę o w miarę szybka odpowiedź, bo muszę się decydować na te drzwi. Pozdrawiam.

kiceq 11-01-2012 23:40

Odp: Jak dobrać drzwi przednie do sedana?
 
Jeżeli będziesz wszystko przekładał to powinno grać w stu procentach. Problemy byłby jedynie jeśli chciałbyś przełożyć angielskie drzwi z wiązką od szyby i ewentualnie centralny zamek

Autofocus 12-01-2012 12:20

Odp: Jak dobrać drzwi przednie do sedana?
 
Racja,angielski drzwi mogły sprawiać problemy i nie pasować,oraz ewentualnie wersja 3 drzwiowa,ale w Twoim wypadku nie ma takiej obawy. Jeżeli dobrze złożysz,to nic nie będzie przeciekać.

kowals 14-09-2015 15:39

Czy drzwi od kombi pasują do hb?
 
Szukalem na różnych forach ale nie moglem znaleźć. Czy drzwi od kombi pasuje do hb focus mk1?

wojtekn 14-09-2015 16:08

Odp: Czy drzwi od kombi pasują do hb?
 
Przednie tak tylne nie. ;)

kowals 14-09-2015 19:33

Odp: Czy drzwi od kombi pasują do hb?
 
A jak jest z przednim i tylnim zawieszeniem?

Fulara 15-09-2015 06:45

Odp: Czy drzwi od kombi pasują do hb?
 
w kombi jest inny tył

amecz 15-09-2015 08:03

nie inny tył ,tylko jeden tylny wahacz krótki poprzeczny górny oraz inne zamocowanie górne amortyzatorów reszta cześci jest taka sama nie ma rozróżniania hb kombi

Fulara 15-09-2015 08:09

Odp: Czy drzwi od kombi pasują do hb?
 
no to nie mów że takie same - zawieszenia są inne. inny wahacz, inne amory. to chyba dużo nie ?

amecz 15-09-2015 21:07

Czytaj ze zrozumieniem zawieszenia różnią się tylko 2 elementami na stronę dotyczy tyłu

buli196 24-06-2016 10:33

Odp: Czy drzwi od kombi pasują do hb?
 
witam, podepnę się pod temat czy drzwi tylne pasują od hb do sedana.

carlosss 24-06-2016 14:58

Odp: Czy drzwi od kombi pasują do hb?
 
wydaje mi się, że w tym przypadku prędzej, ale też do końca nie jestem pewien.

wojtekn 25-06-2016 07:28

Odp: Czy drzwi od kombi pasują do hb?
 
Cytat:

Napisał buli196 (Post 2616385)
witam, podepnę się pod temat czy drzwi tylne pasują od hb do sedana.

Tak. :)

buli196 27-06-2016 20:23

Odp: Czy drzwi od kombi pasują do hb?
 
Cytat:

Napisał wojtekn (Post 2616682)
Tak. :)

Dzięki za info :)

verum 29-03-2018 14:51

Drzwi do hatchback i combi są tych samych wymiarów?
 
Witam.

Posiadam Focusa mk1 hatchback czerwony.
Kilka dni temu żona miała stłuczkę, lewy próg, lewe tylne drzwi i lewe przednie drzwi są powgniatane.
Szukałem po portalach, drzwi do hatchback, ale znajduje tylko do combika.
Zna ktoś wymiary drzwi do hatchback i combi?

Ze_ja 29-03-2018 15:43

Odp: Drzwi do hatchback i combi są tych samych wymiarów?
 
W instrukcji nie podają? Jak nie ma, to zacznij od zmierzenia swoich, wrzuć tu i ktoś, kto ma kombi zmierzy u siebie i też tu wklei, to sobie porównasz.

damianisko5 29-03-2018 18:02

Odp: Drzwi do hatchback i combi są tych samych wymiarów?
 
Nie znam wymiarów drzwi przednich oraz tylnych. Ale w lecie szukałem przednich lewych i tylnych lewych do kombi MK1. Przednie pasują od 5d HB, tylne do kombi są inne i NIE pasują z HB 5d.

verum 29-03-2018 19:58

Odp: Drzwi do hatchback i combi są tych samych wymiarów?
 
Dziękuję, taka informacja mi w zupełności wystarczy :one:

antagonizm 01-04-2021 16:18

fordzik mk1 blacharka,drzwi
 
Witajcie,
Mam do Was pytanie,dla niektorych moze wydawac sie troche głupie tzn

1) Czy drzwi przednie z kombi (mk1) beda pasowac do hatchback (rok produkcji ten sam)

2) czytalem post gdzie jeden z klubowiczów pyta o koszty naprawy blacharki (ponoc to nawet 10tys) ale mnie interesuja tylko drzwi bo niestety rdza tyle je sobie upatrzyła (dolne czesci obok progów) lepiej dac do blacharza zeby to ratował czy bardziej opłaca sie kupic osobno kazde drzwi? (przegladalem allegro,olx i ciezko z kolorem odpowiednim)

Wiem ze wielu z Was powie ze nie ma sensu naprawiac grata ale mam do niego wielki senstyment,silnikowo sprawny ale ta rdza

Dzieki za odpowiedz milego dnia! :)

KRUKER 01-04-2021 16:27

Odp: fordzik mk1 blacharka,drzwi
 
Kupić co sie da.
Nie ma towaru od kopa gdy Tobie sie nie spieszy, poczekac bedzie.
Sam chcialbys pracowac za ile na godzinke ? Nazwales auto gratem, roboczogodziny razy 2 lub x3 przy gracie niż przy nowym. g:galy

sylwesterz 01-04-2021 16:37

Odp: fordzik mk1 blacharka,drzwi
 
Mam ten sam problem i poluję od wielu miesięcy na ładne drzwi w odpowiednim kolorze. Z tego co wiem, to drzwi przednie Kombi oraz HB 5D są zgodne.

Marek 01-04-2021 18:25

Odp: fordzik mk1 blacharka,drzwi
 
Drzwi pasują. Blacharke drzwi z malowaniem jak dobrze poszukasz to po 700zl szt znajdziesz.

kluska123244 02-04-2021 13:44

Odp: Drzwi do hatchback i combi są tych samych wymiarów?
 
najlepsze wyjście kupić drzwi byle jakie i zestaw malarza z alledrogo potrenować na płocie i heja

Marek 02-04-2021 16:25

Odp: Drzwi do hatchback i combi są tych samych wymiarów?
 
Powodzenia :D
Wyjdzie kupa i kasa zmarnowana.

desmoth 21-12-2021 09:33

Odp: Drzwi do hatchback i combi są tych samych wymiarów?
 
Trochę stary temat, ale pojawił się problem. Czy drzwi tylne z wersji sedan pasują do HB? Ze zdjęć widać, że są identyczne, ale warto mieć pewność. Ktoś coś wie?

konieczko5 21-12-2021 09:38

Odp: Drzwi do hatchback i combi są tych samych wymiarów?
 
Otwórz katalog części i będziesz wiedział.

Marek 21-12-2021 20:16

Odp: Drzwi do hatchback i combi są tych samych wymiarów?
 
Koniecznie z takimi poradami to na Onet się zaloguj.

Hb -sedan jest to samo

desmoth 22-12-2021 07:56

Odp: Drzwi do hatchback i combi są tych samych wymiarów?
 
Cytat:

Napisał konieczko5 (Post 3386795)
Otwórz katalog części i będziesz wiedział.

A z jakiego katalogu korzystasz. Ja sprawdzałem w [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] czy w [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i tam nie ma drzwi jako takich. Można się wywnioskować, że są takie same po listwie górnej, ale chciałem mieć pewność.

konieczko5 22-12-2021 08:07

Odp: Drzwi do hatchback i combi są tych samych wymiarów?
 
Jak nie ma jak jest?: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bump:
Cytat:

Napisał desmoth (Post 3386953)
A z jakiego katalogu korzystasz. Ja sprawdzałem w [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] czy w [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i tam nie ma drzwi jako takich. Można się wywnioskować, że są takie same po listwie górnej, ale chciałem mieć pewność.

Cytat:

Napisał desmoth (Post 3386953)
A z jakiego katalogu korzystasz. Ja sprawdzałem w [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] czy w [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i tam nie ma drzwi jako takich. Można się wywnioskować, że są takie same po listwie górnej, ale chciałem mieć pewność.

No tak. Zamiast niech dać wędkę to lepiej dać rybę i za tydzień znowu czegoś nie będzie potrafił znaleźć i będzie pytał się o pierdoły.

desmoth 22-12-2021 08:27

Odp: Drzwi do hatchback i combi są tych samych wymiarów?
 
Dziękuje za rzeczowe wyjaśnienie sprawy


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.