Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Szukam auta - pierwszy Ford (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=322071)

koles142 19-07-2021 20:12

Szukam auta - pierwszy Ford
 
Cześć,
szukam informacji na temat fordów. Generalnie nie jestem jeszcze zdecydowany na konkretne auto ale interesują mnie modele (roczniki 2010+):
- focus
- mondeo
- kuga
- escape
- ecosport

Interesuje mnie wersja kombi (focus, mondeo).
Silnik benzynowy i automatyczna skrzynia biegów.

I tutaj pytania. Jakich silników unikać a jakie będą najlepszym wyborem (osiągi vs. awaryjność)? Jak wygląda awaryjność skrzyni/silników? Czy są jakieś podzespoły które się "masowo" psują? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Jak ogólnie sprawują się te samochody? Jak wygląda kwestia rdzy?

Raczej nie planuje zakładać gazu, chyba, że na 100% silnik będzie to dobrze tolerował.

Bardzo dziękuję za pomoc.

kln1920 19-07-2021 20:32

Odp: Szukam auta - pierwszy Ford
 
Trochę mało danych, 2010+, ale max który rocznik? Budżet jaki masz? No i gdzie eco, a gdzie kuga czy mondeo, totalnie inne auta

koles142 19-07-2021 21:35

Odp: Szukam auta - pierwszy Ford
 
Rocznik im młodszy tym lepszy :) Budżet ok. 50 tys. Zdaję sobie sprawę z różności modeli, aktualnie to takie typy, które powpadały nam w oko. Będziemy powoli eliminować, stąd też pytanie do Was, na co zwracać uwagę, co awaryjne itd. :)

kaskaderr 19-07-2021 21:51

Odp: Szukam auta - pierwszy Ford
 
To tez zależy od przeznaczenia. i zapotrzebowania. Jedno auto w rodzinie czy drugie, trzecie....?
Ja np. jeżdzę maxem na codzień i jak gdzieś zabieram sie z rodziną 2+2 + maly psiak to auto idealne.
Szafy z ikei pax mi sie mieszczą i spokojnie zamykam klape. S-MAX robi za przewoźnika wszelakich dużych rzeczy. W środku mega dużo miejsca. Czasem sie przydaje 3 rząd foteli jako autobus. Nie szaleje na drogach wiec 2.0 benia i 145km w zupelnosci wystarcza na przemieszczanie się.

Mamy jeszcze Kuge 2016 ale wg mnie to auto jest dla singla albo 2+0.
Jeździ nim żona do pracy. Fajne, wyglad ok, zrywne 4x4 przy 180PS ale za małe na wycieczki w taka ekipe. Z zewnątrz napompowane a w środku ciasno.
Przy moim wzroście (198) max odsunięty fotel kierowcy...i przydało by sie jeszcze trochę odepchnąć do tylu ale sie nie da...a za mną już nie wsiądziesz.

MikiS933 19-07-2021 22:18

Odp: Szukam auta - pierwszy Ford
 
Mondeo 2.0 EB 240km titanium x. Więcej nie trzeba

Wysłane z budki telefonicznej


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.