Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Pytanie o Wartość (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=336815)

Piter 1973 27-08-2023 21:18

Pytanie o Wartość
 
Witam, mam pytanie dotyczące Forda c-max 1.6 diesel z 2004rok produkcji którego aktualnie nabyłem, ciekawostką natomiast jest przebieg tego samochodu :7616 km,
który jest wręcz niewiarygodny ,ale potwierdzają to dokumenty z wcześniejszych przeglądów gdzie wpisany jest również przebieg, jak i osoba od której to auto nabyłem znała ten samochód jak i właściciela.
Chciałbym was zapytać jaką cenę może mieć takie auto, waszym zdaniem??

tomao 27-08-2023 21:23

Odp: Pytanie o Wartość
 
Moim zdaniem w tak wiekowym aucie niski przebieg nie jest decydujący. Samochodem kolekcjonerskim też raczej nigdy nie będzie.

Piter 1973 27-08-2023 21:47

Odp: Pytanie o Wartość
 
Dzięki za twoją Opinie, Pozdrawiam

paoloWawa 27-08-2023 22:04

Odp: Pytanie o Wartość
 
Zgadzam się z przedmówcą, w sensie że 7.600 czy 76.000km przy takim wieku auta to nie ma w sumie znaczenia, aczkolwiek pewnie lepiej niż 760.000km [emoji2]

Bardziej mimo wszystko przyjrzałbym się temu czy ruda go nie zjada, w tak wiekowych pojazdach najważniejsza jest blacharka, bo co z tego że masz zdrowy silnik jeśli zgniją podłużnice

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

kopson 27-08-2023 22:13

Odp: Pytanie o Wartość
 
Przebieg jest istotny ale gdy idzie w parze z właściwym dla niego stanem technicznym i wizualnym. Wtedy takie auto może mieć cenę wyższą o 25-30% a czasem i więcej od średniej dla danego rocznika.
Jeżeli nabyty przez Ciebie C-Max ma taki zaskakująco niski nalot, jego stan powinien być wręcz wzorowy. Czy tak jest - nie wiem, bo nic o tym nie wspomniałeś, ale jak wiadomo blacharka w Fordach z początku XXI w. długo nie opierała się rdzy, zresztą tak jak wspomniał o tym kolega powyżej :wink:

pankrakus 29-08-2023 20:07

Odp: Pytanie o Wartość
 
Cytat:

Napisał Piter 1973 (Post 3468293)
[...] mam pytanie dotyczące Forda c-max 1.6 diesel z 2004rok produkcji którego aktualnie nabyłem, ciekawostką natomiast jest przebieg tego samochodu :7616 km,
[...]
Chciałbym was zapytać jaką cenę może mieć takie auto, waszym zdaniem??

Chyba widzę zakup na handel ... taki rarytas

Życzę dużo $$$$ przy sprzedaży

pozdrawiam

AdoKrycha007 31-08-2023 11:28

Odp: Pytanie o Wartość
 
auto w 19 lat zrobiło 7 tys km ?
to ładnie musi być wszystko sparciałe.
stał i gnił w garażu lub pod chmurką.

i pewnie olej był raz wymieniony tylko? ;-)

przecież to nie jest auto kolekcjonerskie....

AdoKrycha007 31-08-2023 13:45

Odp: Pytanie o Wartość
 
Cytat:

Napisał kopson (Post 3468303)
Jeżeli nabyty przez Ciebie C-Max ma taki zaskakująco niski nalot, jego stan powinien być wręcz wzorowy.

odpowiedz sobie na pytanie, jak może być wzorowy, skoro auto dosłownie gniło nieużywane przez 19 lat. Średnio czterysta kilometrów rocznie.... stan rurek gumowych w silniku, korozja na tarczach, itd. itp

tak sobie można auta kolekcjonerskie trzymać, a nie znanego z rdzy - z tych lat właśnie - Forda.

piotrek305 31-08-2023 16:05

Odp: Pytanie o Wartość
 
a może stał w suchym garażu podziemnym?
Co to jasnowidz jesteś? Owszem jakby stał na dworzu to tak bedzie wyglądał ale jak stał w garażu miał dostęp do powietrza to moze byc na prawdę sztos stan. hamulce to pierd przy tym wszystkim. generalnie zwrócić uwagę na gumy.

arturek 31-08-2023 16:19

Odp: Pytanie o Wartość
 
Guma parcieje z wiekiem.
Czy jeździłbyś autem na 20-to letnich oponach tylko dlatego, że mają dobry bieznik
To samo dotyczy wszystkich elementów gumowych => jeśli ktoś zacznie nim jeździć,
to wiele elementów zacznie się "sypać" w krótkim czasie

pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.