Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit i Tourneo Connect (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=182)
-   -   [Tourneo Connect 2013-2022] Benzyna czy diesel (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=303811)

mavv 06-12-2019 20:46

Benzyna czy diesel
 
Stoję przed kupnem tego auta w wersji 7osobowej - rozważam roczniki od 2016. Aut nie ma dużo, wybór też raczej niewielki. Ale mimo wszystko chciałbym wiedzieć, czy lepiej patrzeć na disla, czy benzyniaka? A może rybka? Generalnie w ogłoszeniach znacznie popularniejszy jest diesel.
Do tej pory jeździłem na gazie, więc nie mam osobistych doświadczeń z dieslem.
Rozważam tylko najmocniejsze wersje silnika.

I pytanko, czy gdzieś można znaleźć informacje jak zmieniało się wyposażenie w rocznikach? Miałem okazję jechać wersją z 2017 i miała wszystkie fajne gadżeciki, pytanie, czy w razie czego 2016 tez je ma? Albo jak sprawdzić, których nie ma? Pobieżnie patrząc, mają podobny zestaw

Kamykkamil16 14-12-2019 06:20

Odp: Benzyna czy diesel
 
Witam!!!
benzyna tańsza w naprawach, diesel jednak tańszy w kupnie ale dorszy w naprawach na warsztacie i nie każdy go ogarnia.

arkmyl12 02-01-2020 22:58

Odp: Benzyna czy diesel
 
Benzynka 1,0 szału nie robi. Ani ekonomiczna, ani przyjemna. Diesel 1,6 w moim przypadku mimo mniejszej mocy o 5 KM dużo przyjemniejszy i na pewno bardziej ekonomiczny

Lza 03-01-2020 21:00

Odp: Benzyna czy diesel
 
po 2015 roku nie było wersji benzynowych przecież.. Ford się z nich wycofał, widocznie nie dawały rady z potężną masą i gabarytem connecta. Pamiętam, bo właśnie w 2016 kupowałem swoje auto. (zamawiałem w lutym 2016 i już nie było w ofercie aut z ecoboostem - ostatnie sztuki były chyba produkowane do sierpnia 2015 roku)

Mario87 05-02-2020 20:21

Odp: Benzyna czy diesel
 
Witam wszystkich!
Nie jestem posiadaczem forda s-maxa - jeszcze... Od dłuższego czasu bije się z myślami czy benzyniak czy diesel. Rocznik od 2008 mnie interesuje wersja 7 osób. Jak wiadomo diesel drogi w naprawach. Benzyniak tylko z gazem i tu pytanie czy jest to realne w wersji 7- osobowej? I w ogóle czy gaz to dobra sprawa w takim aucie bo do gazu jakoś nie jestem przekonany? Teraz mam diesla - inna marka. Czytałem trochę, że problemowy dpf jest w tym modelu Forda.

Z góry dzięki za odp.
Pozdrawiam!

accab 07-02-2020 15:30

Odp: Benzyna czy diesel
 
Ja pzrejechał 40tyś i wiem tyle, że DPF gdzieś jest. Nie muszę nic dolewać, nie mam żadnych informacji o wypalaniu - nic.

luckyboy 07-02-2020 18:07

Odp: Benzyna czy diesel
 
Kwestia gdzie jeździsz i ile jeździsz. Jeżeli wiecznie po mieście to brałbym LPG. Diesel na miasto tylko z mokrym filtrem.

Marek 08-02-2020 10:17

Odp: Benzyna czy diesel
 
Bierz diesla nawet do miasta.
Benzyna w SMAX to tylko 2.5t, a tych w dobrym stanie jak na lekarstwo i cenę trzyma.

Mario87 09-02-2020 21:27

Odp: Benzyna czy diesel
 
Teraz też jeżdżę dieslem i przeważnie w mieście. Na wiosnę i wakacje będzie lepiej jeśli chodzi o trasę. Jeśli chodzi o benzynę to wolałbym 2,5T, ale też zależy mi na 7 miejscach. To chyba problem będzie jeśli chodzi o butlę. Diesel przeważa raczej we wszystkim tylko nie pociesza mnie to jak coś się rypnie poważnego.

Bump: Żeby ropa nie poszła w górę i nie byłoby takiej nagonki na diesle wybór byłby łatwiejszy :)

malinll0033 28-02-2020 23:25

Odp: Benzyna czy diesel
 
mam 1,6 ecobost z 2015 150 KM automat fajny silnik, oleju nie bierze mam przejechane na tej wymianie 12 Kkm. Frajda z jazdy jest. Ale w mieście przy spokojnej jeździe chleje 17-18 Pb, w trasie ok 7, zagazować jest trudno i kosztownie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.