Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Weryfikacja remontu generalnego silnika ecoboost 1.6 150 KM (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=245645)

gormon 06-06-2016 23:58

Weryfikacja remontu generalnego silnika ecoboost 1.6 150 KM
 
Witam serdecznie,
Silnik 1,6 ecoboost 150 KM miał generalkę (po 170 tys, przegrzany silnik - panewki, skrócenie główek wału korbowego, ponowne umiejscowienie i osadzenie dwumasy z silnikiem, wymiana piersieni, regeracja turbo, sprzegła, dwumasy, głowica planowanie, rozrząd, koło zmiennej geometrii, przewody do układu chłodzenia). Po wstępnej weryfikacji innego mechanika (nie ASO) wykryto kilka podejrzeń:
1. Olej tryska dość obficie przy uniesionym lekko bagnecie - Czy to jest prawidłowy objaw w ecoboostach (podobno tak bo jest to orignalna konstrukcja ) ? Jedni w ASO twierdzą ze tak drudzy nie :(. Proszę o wypowiedzenie się osób które znają zagadnienie albo mogą sprawdzić empirycznie w/w efekt w swoich foczkach.
2. Czy jest możliwy dodatkowy słyszalny stuk (jakaś spreżyna) gdzie w okolicach walu korbowego przy obr wiekszych niz 2000, który znowu na specyficzną konstrukcję zwieksza ciśnienie oleju ?
3. Czy rozrząd po wymianie zaadaptuje się samoczynnie ? tzn wskazania rzeczywiste będą powoli się zbliżać do wskazań docelowych.
4. Czy spalanie może spaść bo potrzebne jest docieranie - na razie jest to 10 l na 100 km przy spokojnej jedzie na trasie 70-90 km/h ?
5. Rozgrzany silnik bez gazu nie zapali - trzeba dołożyć gazu, na wolnych obrotach czuć lekkie szarpanie - zabrudzona przepustnica ?

Bardzo dziękuję z góry za odp. Zaznaczam nie jest właścicielem a potencjalnym kupcem.

Thombike 07-06-2016 05:31

Odp: Weryfikacja remontu generalnego silnika ecoboost 1.6 150 KM
 
No to po koleji..choć zawsze podkreslam - expertem nie jestem. Krótko:

1. Nie jestem pewien ale to raczej nie jest normalne.
2. Nie. To odgłos, którego na pewno być nie powinno.
3. Nie. No proszę bez jaj... i o jakie wskazania chodzi?
4. Nie. Szczególnie taka wartość wskazuje na coś nienormalnego. 10l/100km to ten silnik spali jak bedziesz jeździł non stop 140 ale nie przy 70/90km/h.
5. NIe wiem ale na pewno nie jest to problem przepustnicy. Silniki na wtryskach sterowanych komputerowo, i przy rozruchu i nawet w trakcie jazdy poniżej pewnych obrotów, bez dotykania pedału gazu otrzymują pewną dawkę paliwa. Przy rozruchu - taką by silnik zapalił i mógł pracowac na obrotach biegu jałowego.

Jak na moje - ktoś rzeźbe przy tym remoncie odwalił i to grubą. Niektóre rzeczy, jakie opisujesz wskazują na źle ustawiony rozrząd, inne na partactwo...raczej bym tym nie jeździł, przed ponownym rozebraniem i złozeniem jak nalezy...ew...kupił nowy silnik...

salom 07-06-2016 05:54

Odp: Weryfikacja remontu generalnego silnika ecoboost 1.6 150 KM
 
Całkowicie zgadzam się z Kolegą wyżej, a Ty potencjalny kupcze, omijaj ten pojazd szerokim łukiem, nie wiem ile byś zapłacił, ale zaraz wpakujesz w niego drugie tyle, albo i wiecej.

Fulara 07-06-2016 06:51

Odp: Weryfikacja remontu generalnego silnika ecoboost 1.6 150 KM
 
omijaj to auto szerokim łukiem

edmun 07-06-2016 09:14

Odp: Weryfikacja remontu generalnego silnika ecoboost 1.6 150 KM
 
Bez kolejnego kosztownego remontu, raczej nie do kupienia.
Wszystkie objawy które wymieniłeś powyżej nie nakładają się na normalną pracę EcoBoosta

gormon 07-06-2016 12:02

Odp: Weryfikacja remontu generalnego silnika ecoboost 1.6 150 KM
 
Mam jeszcze cały czas możliwość reklamacji za nim go wogolę kupię (jeśli wogóle go kupie :)).
Czyli uważacie w pierwszej kolejności do sprawdzenia rozrząd (całkiem nowy) a dokladniej jego kalibracja - on powinien wpłynąć na pewno pkt 3. Myślicie że w innych punktach też może pomoć ? Co innego waszym zdaniem powinienem zareklamować ?

Fulara 07-06-2016 12:09

Odp: Weryfikacja remontu generalnego silnika ecoboost 1.6 150 KM
 
olej go

Szymon_Zy 07-06-2016 12:10

Odp: Weryfikacja remontu generalnego silnika ecoboost 1.6 150 KM
 
Za darmo Ci go dają? Daj spokój bo pójdziesz w koszty. Prześpij się, zastanów ... nie napalaj bo się przejedziesz. Pogadaj z żoną, teściową etc. ;-)
Koledzy dobrze radzą - będziesz sobie w brodę pluł jak coś będzie nie tak.

Fulara 07-06-2016 12:21

Odp: Weryfikacja remontu generalnego silnika ecoboost 1.6 150 KM
 
a będzie, a to nie jest prosty zetec do naprawy

gormon 07-06-2016 12:34

Odp: Weryfikacja remontu generalnego silnika ecoboost 1.6 150 KM
 
Dziekuję za odpowiedz w sumie macie rację ale jeśli to ja byłbym juz włascicielem i byłbym juz po tej naprawie - miałbym ten sam pytania do Was (bez względu na to czy jest tu jakiś zakup czy nie)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.