Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Klapa bagażnika otwiera się tylko z pilota. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=282517)

Mati70098 20-06-2018 12:31

Klapa bagażnika otwiera się tylko z pilota.
 
Witam. Gdy otwieram auto centralnym zamkiem (1 przycisk na pilocie),bagażnik nie otwiera się (reszta drzwi tak). Gdy używam 3 przycisku na pilocie bagażnik otwiera się, ale dopiero jak nacisnę przycisk dwukrotnie (nigdy za pierwszym razem). Za każdym razem po zamknięciu klapy bagażnik zostaje zamknięty i nie można go otworzyć przyciskiem z klapy. Czy uszkodzony jest przycisk na klapie czy to rodzaj jakiegoś zabezpieczenia ustawionego w komputerze? A może to coś z samym pilotem? Dodam że to Hatchback.

langolier 20-06-2018 12:32

Odp: Klapa bagażnika otwiera się tylko z pilota.
 
Przycisk w klapie.
Otwieranie z pilota masz standard.

Lukasz2525 20-06-2018 17:32

Odp: Klapa bagażnika otwiera się tylko z pilota.
 
Nie 1 (jeden) przycisk, tylko pierwszy przycisk jak już i od otwiera centralny, drzwi plus bagażnik i powienien się otworzyć z przycisku na klapie. Nie 3 (trzy), tylko trzeci przycisk otwiera zamek bagażnika po dwukrotnym szybkim naciśnięciu, tak było, jest i tak ma być. Jak nie otwiera Ci się klapa z przyciski przy odblokowanym centralnym, to najprawdopodobniej padł Ci ten przełącznik w klapie, ewentualnie wiązka gdzieś po drodze, ale mniej prawdopodobne.

langolier 21-06-2018 06:20

Odp: Klapa bagażnika otwiera się tylko z pilota.
 
a tak na marginesie:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Hooch180 21-06-2018 07:11

Odp: Klapa bagażnika otwiera się tylko z pilota.
 
Przerabiałem to. Wymień przycisk w klapie. I przed włożeniem nowego zabezpiecz połączenie gumy z plastikiem jakimś klejem do gumy (elastycznym). Tam się dostaje woda i koroduje mikroprzełącznik.

sledzikmaster 02-10-2018 12:40

Odp: Klapa bagażnika otwiera się tylko z pilota.
 
Cześć,
możecie mi powiedzieć w jaki sposób wyciągnąć sam przycisk? Jest to możliwe bez rozbierania tej "pokrywy" w której umieszczony jest owy przycisk oraz lampki do podświetlenia tablicy?

sokol1990 02-10-2018 13:37

Odp: Klapa bagażnika otwiera się tylko z pilota.
 
Cytat:

Napisał sledzikmaster (Post 3036803)
Cześć,
możecie mi powiedzieć w jaki sposób wyciągnąć sam przycisk? Jest to możliwe bez rozbierania tej "pokrywy" w której umieszczony jest owy przycisk oraz lampki do podświetlenia tablicy?

Musisz zdjąć plastikową osłonę w środku bagażnika, która jest na klapie. Pod nią masz chyba 4 nakrętki, które trzymają blendę, która znajduje się nad rejestracją. Po ich odkreceniu masz swobodny dostęp do przycisku i podświetlenia rejestracji. Niestety często te śruby są tak zardzewiale, że nie idzie ich odkręcić. Wtedy pozostaje Ci oderwać blendę z zaczepów i później ją przykleić.

tomi002 02-10-2018 21:02

Odp: Klapa bagażnika otwiera się tylko z pilota.
 
Cytat:

Napisał sledzikmaster (Post 3036803)
Cześć,
możecie mi powiedzieć w jaki sposób wyciągnąć sam przycisk? Jest to możliwe bez rozbierania tej "pokrywy" w której umieszczony jest owy przycisk oraz lampki do podświetlenia tablicy?

Tu masz fotorelację bez zdjęć :)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

sokol1990 04-10-2018 14:49

Odp: Klapa bagażnika otwiera się tylko z pilota.
 
Dziś u siebie wymieniałem tą klamkę w klapie. Niestety u mnie jedna śruba nie chciała się odkręcić, kręciła się razem z gwintem mimo, że wcześniej popsikałem je odrdzewiaczem. Mimo to udało mi się wymienić. Starą klamkę wyrwałem na siłę, wcześniej odgiąłem płaskim śrubokrętem zatrzaski, które trzymają klamkę od środka. Więc, jeśli wymieniasz klamkę na nową, a nie bawisz się w jej regenerację, to dasz radę ją wyjąć bez odkręcania blendy.

sledzikmaster 13-01-2019 14:36

Odp: Klapa bagażnika otwiera się tylko z pilota.
 
Cytat:

Napisał tomi002 (Post 3037078)
Tu masz fotorelację bez zdjęć :)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dziękuję bardzo za pomoc, ale o dziwo samo się naprawiło :D

langolier 13-01-2019 14:43

Odp: Klapa bagażnika otwiera się tylko z pilota.
 
Cytat:

Napisał sledzikmaster (Post 3079772)
Dziękuję bardzo za pomoc, ale o dziwo samo się naprawiło :D

Na razie.... [emoji36]

V16 13-06-2022 17:18

Raz otwiera, a raz nie klapa bagażnika
 
Witam

Dziś w moim Focusie (sedan) stała się rzecz dziwna. Otóż otwieram auto z pilota, i chcę podnieść klapę bagażnika guzikiem w klapie. Otwiera się. Zamykam klapę i chcę ją otworzyć ponownie bo zapomniałem czegoś. Duszę guzik w klapie i nic. Duszę guzik na pilocie, otwiera się.
Zamykam klapę a później auto z pilota. Otwieram auto kluczykiem i chcę otworzyć bagażnik guzikiem w klapie i nic.

Wygląda na to że raz działa raz nie. Co to może być? Mikroprzełącznik czy raczej kabelki? Jeżeli to pierwsze to jak się do niego dostać. Trzeba rozwalać tą część która jest z oświetleniem tablicy czy od środka jakoś?

clubGRANT 14-06-2022 12:35

Odp: Klapa bagażnika otwiera się tylko z pilota.
 
1 załącznik(i)
Microswitch, instalacja lub sam zamek, który ma elktryczny silniczek . Trzeba rozebrać i sprawdzić. W ffmk3 z usa mają awaryjne otwieranie odśrodka jak by ktoś tam się zatrzasł i w razie awarii tego zamka, ja w kombi mk3fl takie coś zrobiłem i jak się popsuję o od środka sobie otworze.

V16 21-06-2022 06:21

Odp: Klapa bagażnika otwiera się tylko z pilota.
 
Wymieniłem guzik i nic to nie dało. Zamek jest sprawny bo z pilota otwiera za każdym razem więc zostaje tylko elektryka. Chyba że jest jakiś bezpiecznik pod to podłączony?
Fajny patent btw

clubGRANT 21-06-2022 09:31

Odp: Klapa bagażnika otwiera się tylko z pilota.
 
1 załącznik(i)
Niby jest takowy bezpiecznik F65 - 10A - Zwalnianie pokrywy bagażnika, ale czy to on ? skoro z pilota działa, sprawdź jest pod schowkiem - foto, a jak nie to może isstalacja od mikroswitcha

V16 21-06-2022 11:55

Odp: Klapa bagażnika otwiera się tylko z pilota.
 
Niestety to nie ten bezpiecznik. U mnie F65 odpowiada za poduszkę powietrzną. Sprawdziłem opis bezpieczników i nie ma żadnego od klapy. No cóż pewnie trzeba będzie wiązce się przyjrzeć.
A sam przycisk który wymieniłem jeżeli końcówkę oznaczenia ma AD a ja mam AB chyba różnicy nie robi i powinien działać?

hindus 21-06-2022 12:07

Odp: Klapa bagażnika otwiera się tylko z pilota.
 
Cytat:

Napisał V16 (Post 3414945)
Niestety to nie ten bezpiecznik

Bo kolega wrzucił GEM z Focusa mk3

clubGRANT 22-06-2022 09:25

Odp: Klapa bagażnika otwiera się tylko z pilota.
 
Faktycznie, pomyłka z mojej strony , przeglądając pdf dla mk2 mam tylko 2 skrzynki - pod maską i i kabinie (gem) i niestety nie ma w opisie niczego co by podpowiadało na temat problemu.
Co do przycisku i numeru końcówki o jeżeli ilość pinów się zgadza i jest dedykowana do tego modelu to nie powinno być problemu, no chyba że nie działa.

V16 27-06-2022 12:04

Odp: Klapa bagażnika otwiera się tylko z pilota.
 
No właśnie nie ma tam niczego odpowiadającego ale widocznie nie musi być.
Ilość pinów się zgadza i wg sprzedawcy powinien pasować ale mimo wszystko nie działa. Więc pewnie instalacja tym bardziej że zauważyłem opóźnienie włączania się oświetlenia bagażnika. Wcześniej jak wszystko działało oświetlenie włączało się od razu a teraz po kilku sekundach (raz 6s raz 15s) od podniesienia pokrywy
Podświetlenie rejestracji działa normalnie

clubGRANT 27-06-2022 17:46

Odp: Klapa bagażnika otwiera się tylko z pilota.
 
1 załącznik(i)
Sprawdź insalację między karoserią , a klapą z tego co widziałem ale nie dokładnie u kumpla w mk2 kombi jest podobnie jak w mk3 czyli pod gumową osłoną idą przewody, a ona w mk3 jest wciskana do karoserii i klapy, pewnie się przetarły lub ten od otwierania się uszkodził.

V16 28-06-2022 12:53

Odp: Klapa bagażnika otwiera się tylko z pilota.
 
Miałeś rację GRANT. Kabelek był w dwóch częściach. Zrobiłem na próbę na krótko i przycisk działa. Wymienię kabelek i po sprawie tak że dzięki
Pozostaje tylko kwestia podświetlenia bagażnika ale to może zaś kiedyś

clubGRANT 28-06-2022 14:00

Odp: Klapa bagażnika otwiera się tylko z pilota.
 
1 załącznik(i)
Oświetlenie bagażnika także działa po otwarciu klapy i jest powiązane z zamkiem w klapie, musisz rozebrać tapicerkę klapy i zobaczyć wtyczkę idącą do zamka oraz instalację od karoserii po zamek, jeżeli będzie ok o możliwe że w zamku uszkodzony jest mikroswitch od oświetlenia po otwarciu, cena takiego zamku od 30pln na alle. sam kupiłem drugi do mk3 bo instalowałem "awaryjne otwieranie od środka" w razie awarii i działa, a mk3 w usa ma to w standarcie - foto.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.