Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2000-2006] Pierścien zabezpieczający Segera nie licuje ze zwrotnicą (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=307458)

jarek1233 20-03-2020 13:26

Pierścien zabezpieczający Segera nie licuje ze zwrotnicą
 
Witam
Zamontowałem nowy sworzeń wahacza zamiennik. Fazka na pierścien znajduje się dobrych kilka milimetrów od zwrotnicy, oryginalnie pierścień prawie opierał się na zwrotnicy. Czy może tak być, czy nie jest to bezpieczne ?
Pozdrawiam
https://static.pokazywarka.pl/a/y/m/...97608_orig.jpg

wojtekjanus 20-03-2020 16:11

Odp: Pierścien zabezpieczający Segera nie licuje ze zwrotnicą
 
Hm... Czy na pewno masz odpowiedni sworzeń?
Bo w modelach Mk6 jest jeden o numerze 1451914 (KTYC15-3468-AF), natomiast w modelu Mk7 ten sworzeń nadal występuje, ale w modelach ciężkich pojawił się inny o numerze 1417351 (KT6C11-3K209-AA). I tak myślę, czy to nie ten wzmocniony masz. Bo także zwrotnice w Mk6 są tylko w jednym wykonaniu, a w Mk7 w dwóch - standard i wzmocnione.
Nie masz na opakowaniu zamiennika numeru oryginalnej części jaką zastępują?

W poniedziałek może spytam w Auto-Waś - bo tam będę.

jarek1233 20-03-2020 17:41

Odp: Pierścien zabezpieczający Segera nie licuje ze zwrotnicą
 
Numer katalogowy części Hart to: 422 649 i teoretycznie zastępuje oryginał Forda 1451914. Zastanawiam się czy dopasować jakąś podkładke żeby pierścień seger miał na czym się opierać..

wojtekjanus 20-03-2020 18:45

Odp: Pierścien zabezpieczający Segera nie licuje ze zwrotnicą
 
Producenci zamienników ułatwiają sobie życie oznaczając tym samym numerem niektóre części, które w oryginale się nieco różnią. Podobny jak ty z tym sworzniem miałem problem z półosią. Kupiłem ją niby do modelu Mk6, ale miała dłuższy wielowpust do piasty - bo... modele Mk7 mają szersze łożysko i wtedy niby pasuje i tu, i tu. Tyle że trzeba było dać dwie podkładki pod nakrętkę, a potem jeszcze okazało się, że końcówka wypycha dekielek felgi alu po jej założeniu. Trzeba było kawałek... uciąć.

W poniedziałek spytam się u Wasia o ten sworzeń, może coś powiedzą...

Rafał A.(antek) 21-03-2020 13:20

Odp: Pierścien zabezpieczający Segera nie licuje ze zwrotnicą
 
nie jest wprasowany do konca?

wojtekjanus 21-03-2020 14:11

Odp: Pierścien zabezpieczający Segera nie licuje ze zwrotnicą
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał Rafał A.(antek) (Post 3236140)
nie jest wprasowany do konca?

No... raczej jest, skoro rowek na pierścień osadczy jest za daleko - a nie za blisko otworu... Chodzi o tą - zaznaczoną na zdjęciu - odległość rowka pierścienia od półki zwrotnicy. Rowek powinien być prawie na równo z półką, a jest wyraźnie odsunięty...

Rafał A.(antek) 21-03-2020 17:34

Odp: Pierścien zabezpieczający Segera nie licuje ze zwrotnicą
 
kurcze, nie widziałem na zdjęciu
w tym co ostatnio robiłem, też tak było, takie robią zamienniki.

w teorii pierścień jest tylko zabezpieczeniem, na wszelki wypadek i nie powinien pracować.

wojtekjanus 23-03-2020 16:59

Odp: Pierścien zabezpieczający Segera nie licuje ze zwrotnicą
 
Byłem u Wasia i spytałem - przynieśli oryginalną zwrotnicę i zamiennik sworznia Febi, przymierzyliśmy - jest tak jak w twoim zamienniku, rowek na pierścień jest sporo odsunięty od zwrotnicy. Mówią, ze to nie przeszkadza, sworzeń zaciera się w otworze i stoi jak zamurowany, na sworzeń działają głównie siły poprzeczne, osiowe są bardzo małe.
Także te moje podejrzenia, że masz sworzeń wzmocniony z modelu Mk7 jest błędne - ten sworzeń jest zabezpieczany nie pierścieniem, ale dwiema śrubami, sworzeń ma korpus z dwoma ramionami , a w nich otwory pod śruby.

Czyli możesz bezpiecznie jeździć - tak jak zmontowałeś.

Rafał A.(antek) 23-03-2020 17:07

Odp: Pierścien zabezpieczający Segera nie licuje ze zwrotnicą
 
tylko pierscien zapiac

jarek1233 23-03-2020 17:52

Odp: Pierścien zabezpieczający Segera nie licuje ze zwrotnicą
 
Swietne forum, dzięki za odpowiedzi, dzięki Wam może nie sprzedam auta :-)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.