Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Wyłączenie układu Start-Stop (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=280437)

karole 05-05-2018 08:55

Wyłączenie układu Start-Stop
 
Dzień dobry,
Czy istnieje możliwość zmiany trybu przełącznika układu Start-Stop tak, aby domyślnie układ ten był wyłączony i silnik nie gasł na każdym skrzyżowaniu?

Myślałem o zrobieniu prostego układu elektronicznego z czterema przewodami: masa, 12V po stacyjce i dwoma do podłączenia gdzieś równolegle z istniejącym przełącznikiem układu Start-Stop. Nie wiem tylko czy ten wyłącznik, to zwykły przycisk na dwa przewody, czy jest ich więcej oraz gdzie można się do niego równolegle dopiąć.

Układ by działał prosto, po otrzymaniu zasilania 12V po stacyjce, po 2-3 sekundach symulowałby krótkie wciśnięcie przycisku i wyłączał układ Start-Stop. W ten sposób nie pozbywamy się funkcjonalności działania przycisku, tylko po uruchomieniu zasilania samochodu dajemy mu jedno "wirtualne wciśnięcie".

aroniusz 05-05-2018 12:12

Odp: Wyłączenie układu Start-Stop
 
Widziałem na YT film gdzie gościu zablokował przycisk start-stop na stałe kawałkiem plastikowej opaski do kabli. Mówił że nie ma to wpływu na działanie systemu a cały czas jest wyłączony.

tu podobny film [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

marekkoczta 05-05-2018 14:32

Odp: Wyłączenie układu Start-Stop
 
Cytat:

Napisał karole (Post 2974740)
Dzień dobry,
Czy istnieje możliwość zmiany trybu przełącznika układu Start-Stop tak, aby domyślnie układ ten był wyłączony i silnik nie gasł na każdym skrzyżowaniu?

Myślałem o zrobieniu prostego układu elektronicznego z czterema przewodami: masa, 12V po stacyjce i dwoma do podłączenia gdzieś równolegle z istniejącym przełącznikiem układu Start-Stop. Nie wiem tylko czy ten wyłącznik, to zwykły przycisk na dwa przewody, czy jest ich więcej oraz gdzie można się do niego równolegle dopiąć.

Układ by działał prosto, po otrzymaniu zasilania 12V po stacyjce, po 2-3 sekundach symulowałby krótkie wciśnięcie przycisku i wyłączał układ Start-Stop. W ten sposób nie pozbywamy się funkcjonalności działania przycisku, tylko po uruchomieniu zasilania samochodu dajemy mu jedno "wirtualne wciśnięcie".

komputerem wylaczyc na stale

karole 05-05-2018 18:54

Odp: Wyłączenie układu Start-Stop
 
Cytat:

Napisał marekkoczta (Post 2974868)
komputerem wylaczyc na stale

Czyli wtedy przycisk nie działa wcale? Można naciskać i nic się nie dzieje?

grzechu913 05-05-2018 20:01

Odp: Wyłączenie układu Start-Stop
 
Tak

Wysłane z mojego JDN-L01 przy użyciu Tapatalka

karole 06-05-2018 15:24

Odp: Wyłączenie układu Start-Stop
 
To chyba wolę swoją wersję. :)

Czy ktoś się orientuje, czy ten przycisk jest dwupinowy? Nie widzę w sieci fotki tego wyłącznika.
Czy można się gdzieś w miarę bezproblemowo do niego równolegle podpiąć?

grzechu913 06-05-2018 16:02

Odp: Wyłączenie układu Start-Stop
 
Wiesz auta wczesniej byly bez start stop i bylo, ja wyznaje zasade ze jak bede na dluzszym postoju a stwierdze ze chce wylaczyc to wylacze silnik [emoji6]

Wysłane z mojego myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka

y4recky 23-05-2019 11:57

Odp: Wyłączenie układu Start-Stop
 
witam, czy mógłby ktoś podpowiedzieć jak mogę wyłączyć na stałe komputerem system start stop w kudze ?

pytlass 03-08-2020 12:05

Odp: Wyłączenie układu Start-Stop
 
Widzę, że dosyć stary temat, ale czy ktoś wie jak można forscanem na stałe wyłączyć START/STOP w Kudze? Czy w ogóle się da? Widziałem na YT filmik jak to zrobić w Focusie, ale po podłączeniu kabla nie odnalazłem tej opcji u siebie w aucie...Ogólnie mało jestem w tym forscanie zorientowany, więc może po prostu źle szukam? :(

FLA 05-08-2020 20:44

Odp: Wyłączenie układu Start-Stop
 
remove fuse F22

tedi_k 05-08-2020 22:54

Odp: Wyłączenie układu Start-Stop
 
Cytat:

Napisał FLA (Post 3271955)
remove fuse F22

BZDURA!!!
W Kudze MK2, podobnie jak W Focusie MK3, układ start-stop wyłącza się w centralnej konfiguracji pojazdu. Jakimkolwiek programem obsługującym poprawnie centralną konfigurację. FORScanem też.

pytlass 11-08-2020 07:07

Odp: Wyłączenie układu Start-Stop
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3271994)
BZDURA!!!
W Kudze MK2, podobnie jak W Focusie MK3, układ start-stop wyłącza się w centralnej konfiguracji pojazdu. Jakimkolwiek programem obsługującym poprawnie centralną konfigurację. FORScanem też.

no ok...ale wiesz jak to zrobić Forscanem? Tak jak pisałem nie widzę u siebie takiej pozycji - pewnie gdzieś jest, ale sęk w tym, że boję się trochę grzebać w aucie, żeby czegoś nie zepsuć...chyba, że ktoś to sam już przerabiał i mógłby mi dokładnie powiedzieć gdzie to znajdę i wyłączę...

FLA 12-08-2020 15:09

Odp: Wyłączenie układu Start-Stop
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3271994)
BZDURA!!!
W Kudze MK2, podobnie jak W Focusie MK3, układ start-stop wyłącza się w centralnej konfiguracji pojazdu. Jakimkolwiek programem obsługującym poprawnie centralną konfigurację. FORScanem też.

if you remove F22, then BMS willbe deactivated, and Start Stop needs BMS, finally Start Stop system will be deactivated [emoji41]

tedi_k 12-08-2020 20:37

Odp: Wyłączenie układu Start-Stop
 
Cytat:

Napisał FLA (Post 3273513)
... finally Start Stop system will be deactivated [emoji41]

If you unmount the battery, the whole car will stop working. Start-Stop will of course also stop working.;)
In short, your idea is a very, very bad idea.

FLA 13-08-2020 19:05

Odp: Wyłączenie układu Start-Stop
 
unmount battery?

tedi_k 13-08-2020 20:36

Odp: Wyłączenie układu Start-Stop
 
Cytat:

Napisał FLA (Post 3273805)
...battery?

Yes. I suggest removing the battery. This usually completely eliminates various problems with the car. Then there is only one left - the car does not start ...:D:)

karole 24-09-2022 13:59

Odp: Wyłączenie układu Start-Stop
 
To wróćmy może do zagadnienia. :D

Czy jest jakaś metoda wyłączenia układu start/stop, lub lepiej aby się wyłączał po kluczyku?
Jak wyłączyć na stałe w Forscanie?

Do tiguana szwagier kupił na aliexpress taki kabelek przejściówkę pomiędzy wiązkę a przyciski i działa rewelacyjnie. Ma trzy tryby: "fabryczny", "zawsze off", "wyłącz po kluczyku, ale przycisk działa dalej". Kosztowało to 75zł i bez zastanowienia bym kupił do Kugi, ale nie ma takich. :/

mihalja 24-09-2022 15:47

Odp: Wyłączenie układu Start-Stop
 
Na pewno jest bo jak kupiłem swojego Escape to miałem start/stop domyślnie wyłączony, po odłączeniu akumulatora teraz mam domyślnie włączony. Jak uda mi się ogarnąć mój problem z dostaniem się do modulu BCM to też planuje zrobić, że domyślnie nie będzie aktywny.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

tedi_k 24-09-2022 22:02

Odp: Wyłączenie układu Start-Stop
 
Cytat:

Napisał mihalja (Post 3425950)
...jak kupiłem swojego Escape to miałem start/stop domyślnie wyłączony...

Może JESZCZE RAZ DUŻYMI LITERAMI DLA TYCH CO MAJA KŁOPOT ZE ZROZUMIENIEM PROSTEGO ZDANIA W JĘZYKU POLSKIM:
w Kudze MK2 (oraz w Escape 2013-2019) start/stop wyłącza się bezproblemowo, bez efektów ubocznych i permanentnie - w centralnej konfiguracji pojazdu (CCC) - komputerem, przy użyciu odpowiedniego programu diagnostycznego. Może to być FORSCan.

Nie ma w tym typie auta (ani żadnym innym Fordzie) nastaw typu "start/stop domyślnie wyłączony". Kolega @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] powyżej pisze kolejną bzdurę, jakich niestety wiele na tym forum.
Natomiast Kolega @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] opisuje działanie modułu 'start/stop killer', którego stosowanie akurat w opisywanym tu przypadku można spokojnie uniknąć wyłączając ASS jak powyżej opisałem.

mihalja 24-09-2022 23:39

Odp: Wyłączenie układu Start-Stop
 
To może sprecyzuje, jak kupiłem swój samochód to system start/stop poprzedni właściciel wylaczyl tak jak piszesz komputerem, ale po odłączeniu akumulatora teraz przy odpaleniu mam start/stop włączony i muszę go póki co wyłączać przyciskiem

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

kln1920 25-09-2022 08:50

Odp: Wyłączenie układu Start-Stop
 
Zapewne SS nie był wyłączony w centralnej konfiguracji, tylko po prostu stan akumulatora nie pozwalał na wyłączanie silnika. Nie ma możliwości, żeby wymiana akumulatora zmieniła coś w CC.

mihalja 25-09-2022 11:48

Odp: Wyłączenie układu Start-Stop
 
Mogłem włączać i wyłączać start/stop przyciskiem, więc to raczej nie była kwestia słabego aku. Po prostu jak odpaliłem samochod funkcja była wyłączona. Oddałem samochód na założenie gazu i jak wrócił to teraz po odpaleniu mam ja włączona i musze wyłączać, stąd moje podejrzenie, że moze odłączenie akumulatora to spowodowało.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

tedi_k 25-09-2022 20:54

Odp: Wyłączenie układu Start-Stop
 
Cytat:

Napisał mihalja (Post 3426008)
....więc to raczej nie była kwestia słabego aku...

Aku był na tyle słaby, że po odpaleniu ASS był wyłączony a po chwili ładowania aku był już ta tyle dobry, że ASS zaczynał działać.
Innej opcji brak i dyskusja jest z tych "o wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia"...:568:

kiklop1 02-10-2022 14:51

Odp: Wyłączenie układu Start-Stop
 
Czy ten link jest zakazany. Próbuje go wkleić po raz drugi.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

slav-kiler 02-10-2022 17:06

Odp: Wyłączenie układu Start-Stop
 
Kolega mihalja ma problem z instalacją gazową , która działa po can i w tym jest problem . Zakłócenia jakie generuje powoduje problem z łączeniem z modułami .

mihalja 02-10-2022 18:53

Odp: Wyłączenie układu Start-Stop
 
Do gniazda obd2 mam wpięte dwa kable od instalacji gazowej. Dzieki slav-kiler za pomoc i poświęcony czas.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

janir1 19-05-2023 16:47

Odp: Wyłączenie układu Start-Stop
 
Witam
Czy w Kudze z 2022r 2.0 diesel automat można permanentnie wyłączyć funkcję Start-Stop tak jak we wcześniejszych wersjach. Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.