Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Focus 1998-2004] Nowe/używane radio 1DIN do 500zł (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=282106)

janus717 10-06-2018 21:57

Nowe/używane radio 1DIN do 500zł
 
Witam

Na wstępie dodam, że przeszukałem forum, ale albo nie znalazłem konkretnej odpowiedzi co gra najlepiej, albo tematy te są za stare, a przecież co chwilę na rynek coś wchodzi. Posiadam focus mk1 1.8tdci a w nim starożytnego Pioneer'a DEH-1530R. Dźwięk jest czysty i ogólnie jestem z niego nawet zadowolony, lecz brakuje mu sporo funkcji, które w obecnych radyjkach są nie raz w standardzie, ponadto brak mi trochę basu, którego wręcz nie ma, a dominują wysokie i średnie tony (wiem, że można to wyeliminować głośnikami, wygłuszniem lub poprzez dołożenie subwoofera).

To czego oczekuję od nowego radia to:
  • bardzo dobra jakość dźwięku
  • AUX, Bluetooth, USB i/lub slot SD
  • możliwość rozbudowy o wzmacniacz i subwoofer w niedalekiej przyszłości
  • w miarę dobre wykonanie i wygląd, a najlepiej możliwość dostosowania kolorystyki wyświetlacza i przycisków
  • w miarę dobry jakościowo wyświetlacz najlepiej min. 2 liniowy
  • obsługa FLAC z pendrive/karty SD

Do wydania mam ok. 500zł. Radio może być używane, ale jedynie z gwarancją wchodzi w grę oraz nowe, aczkolwiek jeśli używka zagra lepiej to wezmę używkę.
Moje typy:
  • Alpine UTE-92BT (da się go wyrwać nowego za ok.500zł)
  • PIONEER DEH-X7800DAB

Szczerze mówiąc za bardzo się na tym nie znam, a tym bardziej na starszych, używanych modelach, które spełniają moje wymagania i dobrze grają. Zależy mi przede wszystkim na dobrze schodzącym, niskim bassie, a raczej subbasie, których i tak nie uświadczę na moich fabrycznych głośnikach, klarownych wysokich tonach, ale nie za ostrych, oraz niewycofanej średnicy z dobrym wokalem. Słucham rapu, trapu, house, rocka i innych gatunków, gdzie ważna jest linia basowa. Za każdą podpowiedź z góry dziękuję.
Pozdrawiam.

slawomirro 11-06-2018 09:26

Odp: Nowe/używane radio 1DIN do 500zł
 
Cytat:

Napisał janus717 (Post 2991172)

Do wydania mam ok. 500zł. Radio może być używane, ale jedynie z gwarancją wchodzi w grę oraz nowe, aczkolwiek jeśli używka zagra lepiej to wezmę używkę.

Zależy mi przede wszystkim na dobrze schodzącym, niskim bassie, a raczej subbasie, których i tak nie uświadczę na moich fabrycznych głośnikach, klarownych wysokich tonach, ale nie za ostrych, oraz niewycofanej średnicy z dobrym wokalem. Słucham rapu, trapu, house, rocka i innych gatunków, gdzie ważna jest linia basowa. Za każdą podpowiedź z góry dziękuję.
Pozdrawiam.

Żadne radio nie da Ci świetnego dźwieku bez dobrych głośników. A dobre głośniki nie zagraja porządnie bez dobrego wzmacniacza.
Nawet absolutna seria Forda zagra z dobrym nagłośnieniem o niebo lepiej niż najlepsze radio z fabrycznymi głośnikami.

janus717 11-06-2018 12:32

Odp: Nowe/używane radio 1DIN do 500zł
 
Wiem o tym doskonale, ale też wiem, że radia potrafią grać lepiej i gorzej, a zależy mi na tym, aby dobrze wydać pieniądze. Moje radio nie posiada, żadnych teraźniejszych złączy typu USB, AUX, a o BT nie wspominając. Poza tym z tego co udało mi się poczytać to była raczej budżetowa opcja. Nie bardzo wiem czym się kierować przy wyborze, gdyż tych urządzeń są setki.

slawomirro 11-06-2018 14:29

Odp: Nowe/używane radio 1DIN do 500zł
 
Cytat:

Napisał janus717 (Post 2991335)
Nie bardzo wiem czym się kierować przy wyborze,.

1. Marką (chińszczyzny z supermarketu i Allegro w Polsce nie oddasz do serwisu)

2. Wyglądem (za Ciebie nikt nie wybierze tego jedynego)

3. Wyjściem RCA na wzmacniacz 4V (większość ma 2V)

4. im wyższy stosunek sygnału do szumu tym lepiej

5. jakie pliki mp3 odtworzy
(im wyższy bitrate tym lepsza jakość, czasami niektóre współczasne radia mają z tym kłopot by odtworzyć 320kbs, co już świadczy o ich jakości.
Szukaj min. 256kbs, nie wybieraj niżej. Zwykle to informacja dobrze ukryta, dopiero w intrukcjach obsługi o tym jest, one na szczęście są online zwykle dostępne)

janus717 11-06-2018 15:51

Odp: Nowe/używane radio 1DIN do 500zł
 
Już praktycznie jestem zdecydowany, ale zastanawia mnie czy warto dopłacić do tego pionka, który posiada DAB. Z tego co czytałem w Polsce tego za bardzo nie wykorzystam?

slawomirro 11-06-2018 18:13

Odp: Nowe/używane radio 1DIN do 500zł
 
Cytat:

Napisał janus717 (Post 2991409)
Już praktycznie jestem zdecydowany, ale zastanawia mnie czy warto dopłacić do tego pionka, który posiada DAB. Z tego co czytałem w Polsce tego za bardzo nie wykorzystam?

oto mapa zasięgu DAB+:


http://satkurier.pl/uploads/20813.jpg

aurerum 12-06-2018 05:03

Odp: Nowe/używane radio 1DIN do 500zł
 
Cytat:

Napisał janus717 (Post 2991172)
To czego oczekuję od nowego radia to:

Mam na sprzedaż Pioneera DEH - 3900BT i Sony MEX 4100 BT. W cenie 200 zł za sztukę. Jeśli jesteś zainteresowany to pisz na pw.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.