Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [Ogólne] Wymiana 6F50 na 6R80 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=322767)

Wojtek-Z 13-08-2021 17:58

Wymiana 6F50 na 6R80
 
Witam,
mam w Edge 3.7 2012r i skrzynię 6F50 i bliżej nie określone (na razie) problemy, ale to do pominięcia.

Czy możliwa jest wymiana 6F50 na 6R80 z Mustanga 3.7 2015r? --- ok sory widziałem 6F50 no i całkowicie inny budowa...

Jeśli nie to czy ktoś wie czy może "siądzie" silnik z skrzynią z takiego mustanga? --- też nie bo 4x4... i w ogóle inaczej silnik ?
Pozdrawiam
Wojciech Zychla

tedi_k 14-08-2021 12:28

Odp: Wymiana 6F50 na 6R80
 
Cytat:

Napisał Wojtek-Z (Post 3361902)
... czy może "siądzie" silnik z skrzynią z takiego mustanga? ...

Pomysły z czasów "Pana Samochodzika" i jego "niby Syrenki z silnikiem Ferrari...":568::569:

Kolega najwyraźniej nie rozumie, że dzisiejsze auto to ZESTAW KOMPUTERÓW WZAJEMNIE DOPASOWANYCH I WSPÓŁPRACUJACYCH. Mechanika w rodzaju silnika i skrzyni biegów to jedynie (właściwy i pasujący) "dodatek" do tej elektroniki.

Aby nie przedłużać "nabijania się z pomysłu" zwrócę tylko Koledze uwagę, że silnik i skrzynia mają swój (a czasem "swoje"...) sterownik(i) KTÓRY MUSI PASOWAĆ (WSPÓŁPRACOWAĆ) DO POZOSTAŁYCH STEROWNIKÓW - ABS, klimatyzacji, licznika, sterownika elektryki (BCMi) i wielu jeszcze innych...

Krótko - jak dany rodzaj silnika/skrzyni w danym modelu nie występuje - to w dzisiejszych czasach praktycznie NIE DA SIĘ GO WŁOŻYĆ...:568:
Nawet jeśli "uszy do montażu"8) by pasowały...

BTW
Kilka lat temu miałem taką zabawną rozmowę telefoniczną, gdzie facet włożył już do ŁODZI MOTOROWEJ któryś z silników fordowskich z systemem immo zawierającym również pompę ABS... Dzwonił z pytaniem "co ma zrobić, bo silnik nie chce odpalić - mimo, że ma założony sterownik "od kompletu"... Z absolutną powagą w głosie poradziłem owemu Panu, że nie widzę innego wyjścia jak tylko dorobienie do tej łodzi systemu ABS/ESP...:D:D Pan się nieco skonfundował i zaczął wypytywać "a jak by to miało działać"...8) Zgodnie z prawdą odpowiedziałem, że będzie musiało "jak oryginał", bo inaczej będzie ciężko tą łodzią z tym silnikiem pływać...:D

Piotr_V6 20-08-2021 15:28

Odp: Wymiana 6F50 na 6R80
 
Wszystko się da , kwestia jak ktoś mocno będzie zdesperowany i czy mu sie to opłaci oraz czy zna odpowiednie persony, które napiszą mu oprogramowanie tak jak należy i czy go na to stać , dziś nie ma rzeczy niemożliwych raczej kwestia budżetu .

tedi_k 21-08-2021 19:40

Odp: Wymiana 6F50 na 6R80
 
Cytat:

Napisał Piotr_V6 (Post 3363326)
...dziś nie ma rzeczy niemożliwych raczej kwestia budżetu .

Nawet przy "prawie nieograniczonym budżecie" znalezienie kogoś, kto taki soft by wykonał jest praktycznie nierealne...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.