Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Scorpio (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=103)
-   -   [Scorpio 1994-1998] Brak ogrzewania (ciepłego powietrza) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=303891)

maxford97 09-12-2019 13:36

Brak ogrzewania (ciepłego powietrza)
 
Dzień dobry,

Tak jak w temacie w moim scorpio jest zanik ciepłego powietrza, wymieniłem ostatnio płyn na nowy + nowy termostat lecz dalej jest problem z ogrzewaniem, samochód posiada klimatronic ustawiam mu temperaturę 28 po 2 strefach ale powietrze ciągle takie samo.

Dodam ze byłem już u kilku mechaników to każdy mówi ze sie nie podejmie oraz ze poszła uszczelka od głowicą bo jak odkręcił korek od zbiornika wyrównawczego to wydobywał się płyn, + i ze nie opłaca mi się tego robić bo to około 2 tyś będzie kosztowało.

2 mechanik powiedział ze nagrzewnica bo przewody są ciepłe ale widocznie jest zapchana i dlatego nie grzeje lecz też powiedział ze tego nie zrobi bo nie ma czasu. + ze drogo będzie mnie to kosztowało.

Czy ktoś z forum jest w stanie mi powiedzieć czy mogę jakoś sam ją przeczyścić ? podpiąć pod jakiś szlauf i przeczyścić ?

Zauważyłem tez ze za każdym razem jak włączę nawiew lub na przykład zmniejszę z większych obrotów na mniejsze to automatycznie odpala się AC klimatyzacja i muszę ja wyłączać może to urządzenie sterujące mi się popsuło i dlatego brak ciepłego powietrza bo nie może przełączyć ?


Ktoś może miał podobny problem miłoby było jak ktoś by podał cene jaka powinna mniej wiecej za to być bo nie chce zeby mnie mechanik zrobił w konia .

maxford97 11-12-2019 12:41

Odp: Brak ogrzewania (ciepłego powietrza)
 
Update 0.1

Byłem u specjalistów, wyszło ze zapchana nagrzewnica z jednej strony jest ciepły przewód a z drugiej zimy zaproponowali mi przeczyszczenie układu chłodniczego na 500 zł oczywiście się nie zgodziłem bo już czyściłem układ i jest czysty płyn po spuszczeniu.

wiec zapytałem ile wymieniana nagrzewnicy to odp ze 600 zł ale nie zrobią tego bez przeczyszczenia układu, wiec tylko się zaśmiałem podziękowałem i wyszedłem.

jutro zaczynam z tata rozmontowywać deskę i samodzielnie to wymienić używając ten instrukcji [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

co wyjdzie to zobaczymy :D

Jakub 13-12-2019 10:29

Odp: Brak ogrzewania (ciepłego powietrza)
 
Ja podłączałem szlauch z wodą bezpośrednio w mały obieg i po prostu płukałem nagrzewnicę do skutku. A potrafiła być zapchana szlamem niewąsko.

maxford97 14-12-2019 12:51

Odp: Brak ogrzewania (ciepłego powietrza)
 
Udało sie :) wymieniona zdjąłem z tata samą deskę później ten kiosk od nawiewu i była na samym dole :) nową zamówiłem z 30 zł i działa najgorsze było podłączenie od strony silnika tych wężyków ale dostało k...w xD

ale jest teraz ok temat do zamknięcia :)!g:Dg:)g:P

w moim przypadku 2 dni roboty (z oczekiwaniem na nagrzewnice )

DOHC16v 18-01-2020 17:10

Odp: Brak ogrzewania (ciepłego powietrza)
 
nagrzewnice zapewne kupiłeś mniejszą, uzupełniłeś gabką ?? 30 zł to kupiłeś jakiegos totalnego taniego chinola aby nie puściła zaraz.

A te węże od strony komory silnika... plus te fordowskie opaski do sciśnięcia... tam leci więcej słów niż przy całej pozostałej robocie |:D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.