Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] montaż elektrycznej nagrzewnicy PTC (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=303771)

krzysiek.janek 05-12-2019 20:26

montaż elektrycznej nagrzewnicy PTC
 
Witajcie!
Chciałbym założyć nagrzewnicę elektryczną PTC do mojej fiesty. Cechy auta: 2008r, silnik 1.6tdci, klimatyzacja automatyczna, brak ogrzewania przedniej szyby. Przeczytałem już parę podobnych tematów jednak większość tyczy się Focusa. Czy jest ktoś kto montował taką nagrzewnicę bądź ma o tym pojęcie? W zamian za pomoc stworzę jeden konkrety opis montażu nagrzewnicy PTC do fiesty mk7.
Do tej pory znalazłem już schemat instalacji elektrycznej, kupiłem grzałkę, sprawdziłem instalację. W aucie nie mam instalacji do nagrzewnicy (nie mam skrzynki z przekaźnikami pod lewą lampą).
Grzałkę zamontuję bez problemu, mam problem z podłączeniem i konfiguracją. Przekaźniki podłączę do IPC do wyjścia 1 i 2, czy jak skonfiguruję w opcjach modułu, że mam grzałkę PTC to zadziała?
Wcześniej miałem kabelek z ForScan i tam mogłem zmienić konfigurację PTC teraz mam IDS i zmiana jest zablokowana, czy można jakoś odblokować opcję zmiany ustawień modułu??

K@mix 06-12-2019 07:24

Odp: montaż elektrycznej nagrzewnicy PTC
 
Też jestem zainteresowany. Montował ktoś? Jak wyglada sytuacja podłaczenia przy kimatyzacji manualnej? Czy jest tak jak w Focusie? Panel o odpowienim PN? Czy w Fieście wygląda to inaczej?

pkraska31 14-12-2019 20:21

Odp: montaż elektrycznej nagrzewnicy PTC
 
Mógłbyś podać numer tej nagrzewnicy lub gdzie taką można dostać?

pankrakus 16-12-2019 10:32

Odp: montaż elektrycznej nagrzewnicy PTC
 
Witam

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


np.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pozdrawiam

pkraska31 16-12-2019 13:35

Odp: montaż elektrycznej nagrzewnicy PTC
 
Bardzo dziękuję za linki. Nagrzewnica już zamówiona. Jest gdzieś jasna i klarowna instrukcja montażu, najlepiej ze zdjęciami? Posiadam klimatyzację automatyczną.

Maniak 26-12-2019 13:13

Odp: montaż elektrycznej nagrzewnicy PTC
 
Witam, opis przekładki manual na klimatronik. Przy okazji dołożyłem grzałkę.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pkraska31 28-12-2019 12:13

Odp: montaż elektrycznej nagrzewnicy PTC
 
W swoim poradniku piszesz o dodatkowej wiązce, masz może namiar na nią?

markie 23-11-2021 21:49

Odp: montaż elektrycznej nagrzewnicy PTC
 
Witajcie koledzy,
proszę o pomoc w dołożeniu grzałki do klimy Fiesta 1,6 po lift 2013 ,
Z wyczytanych info str PL I RUS wiem że zasilanie grzałki wpina się do dużej kości po str kierowcy po L na słupku , reszta zasilania wiązek w aucie po lifcie jest już gotowa ? chodzi o sterowanie , na stronach widzę że w tą samą kość wpina się 2 kable sterujące i podpina się właśnie gdzie ? do kości zegara ? , i jest jeszcze 1 kabel który z zegara idzie i właśnie nie wiem gdzie , do jakieś chyba kości pod radiem ? czy to jest prawidłowe i będzie działać ? dzięki za info .

Themisu 13-12-2021 14:30

Odp: montaż elektrycznej nagrzewnicy PTC
 
Witam, czy ktoś już rozpracował jak i gdzie podłączyć te przewody od nagrzewnicy do klimy automatycznej? Chodzi o sterowanie. Pozdrawiam ;)

pedrorps 31-12-2021 08:01

Odp: montaż elektrycznej nagrzewnicy PTC
 
Witam czy udało Ci się zamontować?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.