Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Luz układ przekazania napędu - wideo, stuk przy dodawaniu i odejmowaniu gazu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=299636)

m3ko 14-08-2019 13:54

Luz układ przekazania napędu - wideo, stuk przy dodawaniu i odejmowaniu gazu
 
Dzień dobry Panowie,

Mam taki problem w czasie jazdy, szczególnie na wysokich biegach 3< podczas puszczenia gazu słychać delikatne "klik" i konsekwentnie podczas ponownego dodawania gazu ponownie słychać "klik". Oczywiście w zależności od tego jak gwałtownie dodam gaz kliknięcie może się przeobrazić w metaliczne uderzenie połączone z szarpnięciem samochodu. Wszystkie to kliki i uderzenia są pojedyncze tak jakby był kasowany jednorazowo jakiś luz i teraz tak:
- sprawdzone przeguby wew/zew - minimalny luz osiowy na przegubie wewnętrznym os strony pasażera
- sprawdzone poduszki pod silnikiem - są ok, wymieniona poduszka pod skrzynią na nową (łącznik między skrzynią a podwoziem)
- brak podstawowych objawów uszkodzonego koła dwumasowego - odpala i gaśnie w ciszy
- sanki dokręcone i bez luzów

Załączam link do filmu, na którym podniosłem jedno przednie koło samochodu, wrzuciłem bieg - chyba 1 lub 2 i zacząłem poruszać kołem.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ten dźwięk odpowiada temu co słyszę w czasie jazdy. Czy taki luz na obrocie koła jest ok, z czego wynika? Mechanizm różnicowy, skrzynia, koło dwumasowe ? Ten typ tak ma czy temat drążyć dalej, ewentualnie gdzie szukać ?

Samochod to mk3 1.8 Pb 5 biegów hatchback

Emus 14-08-2019 14:42

Odp: Luz układ przekazania napędu - wideo, stuk przy dodawaniu i odejmowaniu gazu
 
Mam identyczny problem w moim aucie ale mk4 taki sam luz półosi również wyczuwam klik podczas przyspieszania. Dodatkowe objawy to drgania kierownicy od 80 do 140.

m3ko 14-08-2019 20:15

Odp: Luz układ przekazania napędu - wideo, stuk przy dodawaniu i odejmowaniu gazu
 
Cytat:

Napisał Emus (Post 3163312)
Mam identyczny problem w moim aucie ale mk4 taki sam luz półosi również wyczuwam klik podczas przyspieszania. Dodatkowe objawy to drgania kierownicy od 80 do 140.

A powiedz długo tak jeździsz? Bo pytanie czy to powód do niepokoju czy może te typy tak mają. Ja od kiedy to zarejestrowałem to nabilem 20k km natomiast mam wrażenie że to się nasila i za nic ani ja ani mechanicy nie są w stanie mi powiedzieć czy coś umiera czy po prostu trzeba to olać i jeździć dalej. Zacząłem się martwić bo ostatnio coraz większe trasy robię i nie chciałbym problemów w trakcie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Emus 14-08-2019 20:58

Odp: Luz układ przekazania napędu - wideo, stuk przy dodawaniu i odejmowaniu gazu
 
Mam tak od zakupu auta przejechałem 40K nie pogarsza się idzie z tym żyć odczuwalem tylko jak zredukuje 4 na 3 i zaraz znów wbije 4 lekki klik wyczuwalny ale jak umiejętnie puszczę sprzęgło + gaz nie ma tego efektu chodzi może o płynna zmianę bez szarpniecia.

kamilmondeo 14-08-2019 21:59

Odp: Luz układ przekazania napędu - wideo, stuk przy dodawaniu i odejmowaniu gazu
 
Mam tak samo. Mój ma przebieg 195600 mam go od ok 8k km. Znajomy, który mi go sprowadził jak jechał to czasami było ten dźwięk słychać. Jak ja jade to w 90% zmian z 3 na 4 bieg i to w określonym przedziale obrotów. Kolega mechanik powiedział żebym nie wymyślał i jeździł ;)

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Emus 14-08-2019 22:31

Odp: Luz układ przekazania napędu - wideo, stuk przy dodawaniu i odejmowaniu gazu
 
Ja mam do tego jeszcze bicie na kierownicy w przedziale 80-130

Basra 15-08-2019 11:40

Odp: Luz układ przekazania napędu - wideo, stuk przy dodawaniu i odejmowaniu gazu
 
Witam

Ten klik to nic innego jak odgłos luzu sumarycznego w skrz.biegów.Nic z tym nie zrobicie.Jest poprawnie.

pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.