Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Premium Sound System - dołożenie, schemat, zdjęcia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=233965)

S-MAX88 20-11-2015 18:51

Premium Sound System - dołożenie, schemat, zdjęcia
 
Witam,
mam możliwość doposażyć S-maxa w kompletne Premium Sound System.
Zastanawiam się co dokładnie trzeba wymienić, oczywiście wiem, że głośniki ;), subwoofer albo interesuje mnie jakie dokładnie instalacje muszę wymienić czy to jest to na zasadzie plug&play?

Chętnie zobaczyłby schemat standardowej instalacji oraz PSS, również zdjęcia jak idzie instalacja, może być inny model Forda.

Z góry dziękuję za pomoc.

hand-ball 21-11-2015 11:44

Odp: Premium Sound System - dołożenie, schemat, zdjęcia
 
Czesc, tez chce dolozyc, bo trafil mi sie glosnik centralny, ale nie wiem jak i gdzie go podlaczyc. Daj znac jak bedziesz cos wiedzial. Pzdr.

S-MAX88 21-11-2015 21:04

Odp: Premium Sound System - dołożenie, schemat, zdjęcia
 
Widzę, że nikt nie pomoże.
Postaram się znaleźć "chwilę" w następnym tygodniu, wyciągnę całe wnętrze i porównam instalacje.

tedi_k 21-11-2015 21:39

Odp: Premium Sound System - dołożenie, schemat, zdjęcia
 
Uwielbiam niecierpliwych...:569:
Schemat audio z i bez PSS: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Różnica dotyczy obecności/braku wzmacniacza. Wzmacniacz montowany jest za klapką przy lewym kolanie kierowcy. Wiązka pod deską dla PSS i bez PSS różni się dość istotnie - co łatwo wydedukować patrząc na schematy..

S-MAX88 21-11-2015 22:12

Odp: Premium Sound System - dołożenie, schemat, zdjęcia
 
Przyznaję się - do cierpliwych nie zaliczam się ;)

Właśnie ciekawiło mnie, gdzie jest wzmacniacz.
tedi_k co myślisz, żeby przełożyć całą wiązkę? Mam dostęp do całego auta z PSS.

Deskę trzeba wyciągać? Jak wygląda demontaż głośnika centralnego oraz tych małych na desce?

hand-ball 22-11-2015 08:36

Odp: Premium Sound System - dołożenie, schemat, zdjęcia
 
Centralny bardzo latwo, bo sam juz go wyciagalem. Maly plaski srubokret i musisz podwazyc maskownice, ona jest na zatrzaskach i wyskoczy i tak dookola. Masz tam pozniej trzy torxy identyczne jak w tej chwili w schowku w desce. No i zamieniasz, wszystko pasuje idealnie. Mysle zeby jeszcze wsadzic subwoofer w podloge za fotelem kierowcy no i chyba trzeba tez w tym wypadku dolozyc wzmacniacz. Mam oryginalnie nx'a wiec mam chyba troche lepsze glosniki niz w bez navi, ale czy nie za slabe jak doloze glosnik centralny, subwoofr i wzmacniacz?? Pzdr.

lobuz123 24-11-2015 09:31

Odp: Premium Sound System - dołożenie, schemat, zdjęcia
 
Tadeusz dzięki za schemat ;) nawet zgadza się wszystko a dokładnie kolory kabli :)
I miałbym prośbę, skąd mogę wziąć stały plus oraz remote ( plus po stacyjce ewentualnie po wl/wyl radia ) najbliżej tyłu fotela kierowcy ? Może posiadasz Tadeusz również schemat inst. fotela elektrycznego, może coś tam znajdę..

hand-ball 28-11-2015 11:43

Odp: Premium Sound System - dołożenie, schemat, zdjęcia
 
Czyli wychodzi na to, ze aby podlaczyc dodatkowe glosniki z PSS to trzeba miec wzmacniacz???

lobuz123 29-11-2015 16:53

Odp: Premium Sound System - dołożenie, schemat, zdjęcia
 
Napewno mozna podlaczyc na dziko subwoofer albo zbierać fanty i montować seryjny system premium.

Wzmacniacz np. ten. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Sporo zabawy ale wszystko do zrobienia. Ja wstepnie jestem na etapie montowania seryjnego suba z innego samochodu który posiada 2 głośniki 10 cm o mocy 20 W każdy pod malutkim wzmacniaczem zew. i jako dodatek do seryjnego nagłośnienia myślę ze " da rade " . :)

hand-ball 29-11-2015 22:25

Odp: Premium Sound System - dołożenie, schemat, zdjęcia
 
Fajny temacik jak kazdy glosnik ma wzmacniacz. Mam mozliwosc oprócz juz nabytego centralnego kupic jeszcze suba za fotel kierowcy, no ale dochodzi jeszcze wzmacniacz no i trzeba to wszystko jakos podlaczyc i tu zaczynaja sie schody :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.