Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Elektryczne szyby - dołożenie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=31050)

fuzio 01-10-2007 12:28

Elektryczne szyby - dołożenie
 
Mam nowego Fusiona - doposażonego Silvera. Do tego co potrzebuję brakuje tylko elektrycznych podnośników szyb przednich.
Czy ktoś ma doświadczenia jakie mechanizmy zastosować ? W zakładach dających gwarancję na mechanizm i montaż odradzają uniwersalne komplety po 200 pln - stosują przeważnie włoskie - cena łączna z montażem 900-1000 pln.
W ASO oczywiście ponad 1,5 tys.
Czy ktoś ma doświadczenia w tym zakresie?

niutos 08-04-2008 22:10

Re: Elektryczne szyby - FUSION
 
Może nie podam ci konkretnej odpowiedzi ale zaproponuję rozwiązanie z nieoryginalnymi podnośnikami elektrycznymi: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Kolega mówił, że z montażem nie ma problemów. Za jakiś czas będę w to wchodził.

CERES 12-04-2008 15:20

Re: Elektryczne szyby - FUSION
 
We fuzji to nie jest tak łatwo założyć uniwersalne.
Odradzam i proponuje kupić oryginały (nie koniecznie nowe).
Drzwi i ich wew. poszycie są dosyć dziwnie skonstruowane.

19-04-2008 21:24

Re: Elektryczne szyby - FUSION
 
ja mam elektryczne zalozne przez serwis..problem w tym ze przyciski sterujace sa w miejscach klamek i przy gwaltownych skretach pasazer naciska koloanem i uchyla szybe hehe taki to durny patent zakladania podnosnikow zamiast oryginalnych drzwi z elektrycznym sterowaniem
mialem zakladane przy kupnie jako opcja. dzialaj bezproblemowo..jedynie widac delikatny ruch tapicerki drzwi..zostaje odpychana podczas podnoszenia i opuszczania szyby..a jakie sa czy oryginaly czy zamiennik tego nie wiem

ciupas 20-04-2008 12:40

Re: Elektryczne szyby - FUSION
 
Cytat:

Napisał mare36
ja mam elektryczne zalozne przez serwis..problem w tym ze przyciski sterujace sa w miejscach klamek i przy gwaltownych skretach pasazer naciska koloanem i uchyla szybe hehe taki to durny patent zakladania podnosnikow zamiast oryginalnych drzwi z elektrycznym sterowaniem
mialem zakladane przy kupnie jako opcja. dzialaj bezproblemowo..jedynie widac delikatny ruch tapicerki drzwi..zostaje odpychana podczas podnoszenia i opuszczania szyby..a jakie sa czy oryginaly czy zamiennik tego nie wiem

Cytat:

Napisał mare36
ja mam elektryczne zalozne przez serwis..problem w tym ze przyciski sterujace sa w miejscach klamek i przy gwaltownych skretach pasazer naciska koloanem i uchyla szybe hehe taki to durny patent zakladania podnosnikow zamiast oryginalnych drzwi z elektrycznym sterowaniem
mialem zakladane przy kupnie jako opcja. dzialaj bezproblemowo..jedynie widac delikatny ruch tapicerki drzwi..zostaje odpychana podczas podnoszenia i opuszczania szyby..a jakie sa czy oryginaly czy zamiennik tego nie wiem

Nie wiem kolego gdzie zakładałeś te szyby , ale jest to spier...... na maxa. Ja też jak kupowałem nową Fuzję to wymusiłem el. szyby. Właśnie dlatego, że jak wsiadłem to od razu kolanem waliłem w korbkę.U mnie jednak sterowniki są we właściwym miejscu a w boczkach mam ładne zaślepki .Pozdrawiam.

20-04-2008 16:38

Re: Elektryczne szyby - FUSION
 
Zakładałem Panie ciupas u dilera w Katowicach. Nie powiem nazwy, ale nikomu nie radze tam czegokolwiek kupowac, naprawiac etc.
Zaslepki moga byc zamiast klamek owszem..ale podobno byl problem z montazem sterowania tam gdzie powinny byc bo tapicerka nie byla do tego przystosowana jak tlumaczono. Dlatego w miejsce klamek dali przyciski. Tylko w normalnym kraju to jak sie sprzedaja auto z taka opcja to powinni zalatwic odpowiednie drzwi a nie robic sposobem chalupniczym. No coz...wazne ze jak na razie dziala 5 lat bez problemu.
pozdr

Yaro 20-04-2008 17:34

Re: Elektryczne szyby - FUSION
 
Cytat:

Napisał mare36
Zakładałem Panie ciupas u dilera w Katowicach. Nie powiem nazwy, ale nikomu nie radze tam czegokolwiek kupowac, naprawiac etc.
Zaslepki moga byc zamiast klamek owszem..ale podobno byl problem z montazem sterowania tam gdzie powinny byc bo tapicerka nie byla do tego przystosowana jak tlumaczono. Dlatego w miejsce klamek dali przyciski. Tylko w normalnym kraju to jak sie sprzedaja auto z taka opcja to powinni zalatwic odpowiednie drzwi a nie robic sposobem chalupniczym. No coz...wazne ze jak na razie dziala 5 lat bez problemu.
pozdr

Znamy tego dilera z tej złej strony :505:

rectosei 21-04-2008 13:32

Re: Elektryczne szyby - FUSION
 
Cytat:

Znamy tego dilera z tej złej strony
W Katowicach jest chyba tylko jeden diler Forda, i też niestety nie mam z nim najlepszych skojarzeń. Czy to ten, którego nazwa zaczyna się na "M", a kończy też na "M"?

MANIEK70 24-04-2008 20:54

Re: Elektryczne szyby - FUSION
 
jedynie widac delikatny ruch tapicerki drzwi..zostaje odpychana podczas podnoszenia i opuszczania szyby..a jakie sa czy oryginaly czy zamiennik tego nie wiem[/quote]


Ja miałem seryjnie na wyposażeniu el.szyby i "boczki" tez pracowały przy otwieraniu i zamykaniu.Jest Ok.

jan 234 16-06-2010 19:53

Odp: Elektryczne szyby - FUSION
 
1 załącznik(i)
Witam
Wczoraj w profesionalnym warsztacie zamontowano w moim Fusionie podnośniki szyb elektrycznych na przód [jakieś włoskie 600.00 zł za parę ] + robocizna 300.00 zł ]
Wszystko było by ok ale:

1. występuje ruch tapicerki drzwi i zostaje ona odpychana podczas podnoszenia i opuszczania szyby
2. ułamali uchwyt ręcznej regulacji lusterka [wystający biały plastik pod gumowa osłoną. ]

Mam pytania do szanownych użytkowników Fuzji

1 czy w/w ruch [ odpychanie ] tapicerki w drzwiach występuje we wszystkich Fusionach z elektrycznymi szybami czy tylko w tych po " przeróbce ' ?
- fachowiec który to zakładał twierdzi ,że tak mam być...
2. jak naprawić tą uszkodzoną regulację lusterka

Pozdrawiam
Ps
przed chwilą sprawdzałem fusiona 2004 r i tapicerka po włączeniu przycisku do e.szyb NIE BYŁA ODPYCHANA.
kurcze, nie wiem jak to ma działać.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.