Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford B-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=187)
-   -   [B-MAX] Zakup i pierwsze wrażenia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=176579)

kacper69 24-11-2012 11:06

Zakup i pierwsze wrażenia
 
Na temat porażającej ceny "następcy" Fusiona słyszałem dowcip:

- Kto jest najbardziej zadowolony z ceny B-maxa?
- ?
- Konkurencja : Fiat, Citronen , KIA ,itd.... :)

tunex2000 12-02-2013 15:15

Zakup i pierwsze wrażenia
 
Witam jestem nowy na forum i to nie prawda o tych cenach ja kupiłem b-maxa z pakietami wczoraj fajnie wyposażony i dostałem zimówki firestona za 53000 i pan mnie prawie całował na odchodnym co będzie dalej z eksploatacją zobaczymy w imię ojca i syna....:shock:te ceny są dalece już nie aktualne są duuuuże upusty...

boncio 13-02-2013 12:37

Odp: O B-Max'ie - materiały znalezione w sieci
 
No to mamy pierwszego B-maxa na forum :) Powitać kolegę.
Tak patrzę, że silnik masz 1,4, więc tradycyjny i bezproblemowy.
Dostałeś dobrą ofertę, bo pewnie stał w salonie już pół roku, ale o to chodzi, że kupić jak najtaniej. Cena jak za bogato wyposażoną Fiestę.
Bez awaryjnej jazdy.

tunex2000 15-02-2013 19:34

Odp: O B-Max'ie - materiały znalezione w sieci
 
Dzięki boncio:wink: oczywiście racja stał na salonie masz rację ,ale;) od około 17 listopada cena taka bo jechały do salonu 2013 roczniki,dzięki za powitanie mam pierwszy to auto w dąbrowie na razie .....najlepsza skrzynka biegów jaką moja ręka obsługiwała miałem 15 dość dobrych aut ,zawias super,słucha kierownicy jak pies pana ,cichutki ,to tyle ,bo mam 120 km przejechane....jak coś to będę raportował prawdę ,bo max to już oczko w pale mojej żonki.....

Jitter 23-02-2013 18:00

Odp: O B-Max'ie - materiały znalezione w sieci
 
Witamy pierwszego B-Maxa na forum FCP! Bezawaryjności życzę :one:

A teraz pochwal się, co tam masz - wyposażenie, jakieś ciekawe rozwiązania, itp. :)

tunex2000 24-02-2013 15:30

Odp: Zakup i pierwsze wrażenia
 
Witam Cię Jitter i dziękuję za przywitanie ; oby bezawaryjny był cały czas.Ano z fajnego wypos. mam ,że nie mam środkowago słupka;)i to jest fajne z perespektywy czasu zobaczymy,ogólnie wersjia trend auto większe niż sie wydaje ,mam czrny metalic ,kupie fajne alu na wiosnę i będzie git ,fotel pasażera kładziemy i jest przestrzeń,2 dna w bagażniku i komfortowa skrzynia to jest to .....reszta to się zobaczy w eksploatacji..

szmelcmax 25-02-2013 17:12

Odp: O B-Max'ie - materiały znalezione w sieci
 
Cytat:

Napisał tunex2000 (Post 1959251)
.najlepsza skrzynka biegów jaką moja ręka obsługiwała miałem 15 dość dobrych aut ,zawias super,słucha kierownicy jak pies pana ,cichutki ,to tyle ,bo mam 120 km

Witam i życzę samych dobrych wrażeń z eksploatacji. Z tym "cichutki" to troszkę przesadzone. Typowy odgłos nieco kosiarkowy, Fiestowego silnika 1.4 . A zawieszenie owszem. A skrzynia faktycznie bardzo przyjemna, tak samo jak w Fieście, którą uważam za udany samochód. Jednak nie postrzegam jej (skrzyni) jako jakiś cud. Te 15 poprzednich aut... . Na mnie jazda też zrobiła pozytywne wrażenie (o czym pisałem na forum), ale czytam, że Ty popadłeś niemal w zachwyt. A jak kabelek od tylnych drzwi? Bo dla mnie to pierwsza rzecz jaką trzeba poprawić w tym aucie. Zostawili sobie na wersję po liftingu? Z ceny ładnie zjechali, ale myślę , że wyjściowa jest z kosmosu i było z czego. Zresztą auto trochę nie typowe i klientów mało. Niedługo nie tylko w rękę będą całować, bo sprzedaż ogólna mocno spada. Jak zrobisz trochę więcej kilometrów podziel się kolejnymi wrażeniami i uwagami. Pozdrawiam.

Mixto 27-02-2013 16:31

Odp: Zakup i pierwsze wrażenia
 
To jest nas dwòch :wink:
Jestem nowy dlatego witam wszystkich, jutro odbieram B-Maxia 1.4 wersja TITANIUM plus kilka dodatków - potwierdzam rabaty niczego sobie :wink: Już się nie mogę doczekać.

tunex2000 27-02-2013 20:50

Odp: Zakup i pierwsze wrażenia
 
Witam Mixto,to se!! popiszemy:wink:we dwóch na razie; masz lepszą wersję ;uściślając to samochód żony.Co do spostrzeżeń szmelcmaxa 15 aut to nie jakieś przechwałki za dorosły jestem ,tylko tak było i doświadczenie w ich użytkowaniu( almera ,accord,stilo,astra III,406i inne, nie miałem forda),rurka jest też w moim obecnym berligo III mam go 2 lata i jest po obu stronach, nawet taka sama :D i jest oki i wierz mi nie trzeba jej poprawiać nie ma takiej potrzeby,a stwierdzenia z testów panów ,którzy uczepili się tej rurki są na wyrost to moje zdanie i nie ma co ich powielać jak się nie miało z nimi(tymi rurkami) do czynienia:>,a otwieram je kilka kilkanaście razy dziennie taka praca..kończąc... wysiadanie dzieci z tyłu auta bezcenne .

Mixto 28-02-2013 14:19

Odp: Zakup i pierwsze wrażenia
 
Odebrałem i już w domu, zdecydowałem się na Maxia bo:
1. To Ford
2. Jest to 3 Ford - po Fokusie 1 i obecnym Mondeo - wszystkie sprzdawane po 160 tys. bez żadnej awarii
3. Teraz 99% jazdy to miasto i do tego Maxio jest stworzony, no i nie ma nas zbyt wielu :p
4. Zawieszenie to poprostu klasa premium w niezłej cenie :wink:
5. Po ostatnim samochodzie, ktòry nie był Fordem (markę pominę) ach, nie chce mi sie pisać o ostatnim aucie :619::619::619::619::619:
Dlatego z pozdrowieniem "niech Maxio będzie z Nami"

tunex2000 28-02-2013 18:58

Odp: Zakup i pierwsze wrażenia
 
Witaj Mixto,gratuluje odbioru i bezawaryjnej jazdy życzę,kasa wydana ....max u płota:wink:Ja bym tam napisał co to za złe auto było....:?:ja też z almery byłem super zadowolony robiona w japan nowa 1996 r ,a 406 .....to ach szkoda słów chyba miałem pechowy model.Ad 3 zgadzam sie ,zona potwierdza . Ad 4 też.Przed zakupem jeżdziliśmy większością aut do 55000 +- miało być nie duże zwinne do miasta został max ,leon,c3,vw polo,note ,bravo jako kompakt ale cenowo nieżle,pózniej tylko max i leon ;leon schodzi z produkcji i została nowośc maxsiu

Mixto 28-02-2013 20:22

Odp: Zakup i pierwsze wrażenia
 
Rownież gratuluję, dobrego wyboru :-) Ja też przeczesałem cała konkuręcję i wybraliśmy Maxia (właśnie odpoczywa w garażu)
Szkoda że mamy kawałek do siebie ale może trzeba już pomyśleć o jakimś spocie - jak by nie było jest nas dwóch więc można sie już spocić hahahaha

szmelcmax 02-03-2013 07:44

Odp: Zakup i pierwsze wrażenia
 
Cytat:

Napisał tunex2000 (Post 1966408)
Co do spostrzeżeń szmelcmaxa 15 aut to nie jakieś przechwałki za dorosły jestem ,tylko tak było i doświadczenie w ich użytkowaniu( almera ,accord,stilo,astra III,406i inne, nie miałem forda),rurka jest też w moim obecnym berligo III mam go 2 lata i jest po obu stronach, nawet taka sama i jest oki i wierz mi nie trzeba jej poprawiać nie ma takiej potrzeby,a stwierdzenia z testów panów ,którzy uczepili się tej rurki są na wyrost to moje zdanie i nie ma co ich powielać jak się nie miało z nimi(tymi rurkami) do czynienia,a otwieram je kilka kilkanaście razy dziennie taka praca..

Absolutnie nie poddaje w wątpliwość , że "ujeżdżałeś" 15 aut. Chodziło mi o to, że ilość nie musi oznaczać jakości. Ale tu mnie zaskoczyłeś, bo z wymienionych jeżdziłem tylko Berlingo. I tu się zgadzam. A inne modele... . No cóż, teoretycznie klasa wyżej, ale pewnie wiesz co piszesz. Drożej i wyżej, nie musi oznaczać, że lepiej. Co do rurki będę się upierał ,że to rozwiązanie jest złe. Mnie przeszkadzało choćby mentalnie, bo coś tam sterczy i trzeba pamiętać aby nie zawadzić, choć fizycznie zawadzić jest trudno. Brak "beztroski " przy wsiadaniu. No i estetyka... . I głównie o to chodziło panom od testów. I ja się z nimi zgadzam. A przecież tak być nie musi i bardzo łatwo to zmienić.

tunex2000 02-03-2013 14:25

Odp: Zakup i pierwsze wrażenia
 
Witam cię Szmelcmax ,nie ma sprawy wymiana myśli ,spostrzeżeń na wysokim poziomie o to chodzi te auta wymieniłem tylko dlatego ,żeby porównać skrzynię biegów ,bo jak zaznaczyłem nikt nawet w rodzinie nie miał forda a to zaskoczenie pozytyw dla forda.właśnie teoretycznie... klasa wyżej a biegi do kitu np.: astrze 3 z trudem lub wręcz to było nie możliwe niekiedy, gdy wpinałem 1 przy 30km/h ,a tu pyk...itd,gumowe prowadzenie 406 ...Jeżeli chodzi o rurkę, cóż widocznie jesteś estetą,patrzysz na model bardziej krytycznie może to i lepiej ,ja i żona na razie cieszymy się z zakupu. Ale ...Ty też mnie zaskoczyłeś stwierdzeniem "łatwo to zmienić " ! przy odsuwanych drzwiach?

szmelcmax 02-03-2013 21:35

Odp: Zakup i pierwsze wrażenia
 
Cytat:

Napisał tunex2000 (Post 1967867)
.Ty też mnie zaskoczyłeś stwierdzeniem "łatwo to zmienić " ! przy odsuwanych drzwiach?

Tak właśnie uważam. Przyglądałem się tym drzwiom pod tym względem raczej dokładnie. Także w czasie ich suwania. Według mnie można przesunąć te kable bo jest na to miejsce. Po prostu o te kilkanaście centymetrów w kierunku tyłu auta. Wtedy by były mało widoczne. Ale pewnie woleli iść na łatwiznę bo może trzeba robić przepust w trudniejszym miejscu lub jakiś inny kanalik. Cieszyć się z auta jak najbardziej trzeba. Ale czasem spojrzenie na chłodno też jest potrzebne. Nie wiem czy jestem estetą, lecz lubię funkcjonalność i przemyślane rozwiązania. Nawet jak dotyczy to drobiazgów. Przy czym nie ma to nic wspólnego z pedanterią. Ogólnie Twoje zadowolenie chyba wynika też z tego, że Ford to była niewiadoma, a tu pozytywne doznania. A podgrzewana szybka jest? Bo w tej marce to "obowiązek". Kiedyś kupiłem Focusa z takową i teraz już nie chcę innej.

tunex2000 04-03-2013 08:49

Odp: Zakup i pierwsze wrażenia
 
Wiam Cię ,dyskusja rozgorzała to dobrze ;ale ja nie zwracam na to uwagi na te rurki ,ponieważ tak się składa ,że berlingo nie dało mi żadnego pretekstu do tego(nic sie nie przetarło nie połamało,ba nikt tych rurek nawet nie dotknął przy wsiadaniu i wysiadaniu), mechanizmy różne, rurki takie same jak i miejsce i sposób ich wyciągania przy otwieraniu
(tak mniej więcej) ,ale jakość zamykania 3x lepsza na korzyść forda .Kwestia estetyki ,niech będzie na Twoim ,ale za 2-4 lat jak zrobią jakiś fejs lifting:wink:zakładam sie o 4 piwa z dowozem na miejsce ,że nie będzie zmin w tym konkretnym kierunku o którym piszemy.Z tą ciekawościa to trafiłeś dobrze tak 85% ,piłowałem maxa na próbnej chyba z 1 h po 50% ja i zona ,a z tą szybą to porażka na całego nigdy nie miałem w żadnym aucie (patent forda)i mi to umknęło przy zakupie nawet nie zapytałem ,na usprawiedliwienie dodam :mad:,że autem jeżdziliśmy we wtorek ,a w czwartek już był nasz,była to oferta tygodnia patrz cena + zimówki firestona + nakładki chrom na progi+ wym oleju zalecana po 1500 km.Tak to wygląda mniej wiecej kątem oka

szmelcmax 04-03-2013 14:24

Odp: Zakup i pierwsze wrażenia
 
Cytat:

Napisał tunex2000 (Post 1968815)
,a z tą szybą to porażka na całego nigdy nie miałem w żadnym aucie (patent forda)i mi to umknęło przy zakupie nawet nie zapytałem

Dobrze będzie. Minimum 98% aut nie ma i nie narzekają. Tylko w dobrą skrobaczkę trzeba zainwestować. Ale w czasie jazdy tak np. przy -20 jak płyn na szybie się rozmazuje zamarzając, to bardzo się przydaje i wysiadać nie trzeba.

tunex2000 04-03-2013 20:20

Odp: Zakup i pierwsze wrażenia
 
Tak właśnie rozmazywanie tego płynu ....,skrobanie; ta szyba to jest swoisty komfort ,który mogłem mieć ,gdyby ktoś z otoczenia,kto ma ten patent choć raz to zaserwował w aucie ze mną to bym może wyskrobał te 1000 ,2000 dodatkowo....kupiłem skrobaczkę za 5 pln;)musi wystarczyć .mam pytanie do kolegi 4x108, ET 52,6, 6Jx15H2, OTWÓR CENTRUJĄCY 63,4. 15 cali będą pasować do maxa B?

boncio 05-03-2013 14:46

Odp: Zakup i pierwsze wrażenia
 
Cytat:

Napisał szmelcmax (Post 1969003)
Ale w czasie jazdy tak np. przy -20 jak płyn na szybie się rozmazuje zamarzając, to bardzo się przydaje i wysiadać nie trzeba.

Cytat:

Napisał tunex2000 (Post 1969259)
Tak właśnie rozmazywanie tego płynu ....,skrobanie; ta szyba to jest swoisty komfort ,który mogłem mieć ,gdyby ktoś z otoczenia,kto ma ten patent choć raz to zaserwował w aucie ze mną to bym może wyskrobał te 1000 ,2000 dodatkowo....kupiłem skrobaczkę za 5 pln;)musi wystarczyć

Szyba podgrzewana pomaga, zgadzam się i też już nie wyobrażam sobie auta bez niej, bo przydaje się nie tylko zimą. Ale jak się parkuje pod dachem, to przyda się kilkanaście razy w roku, bo rano nie ma co skrobać.
A wycieraczki bezprzegubowe zbierają masę śniegu i zamarzniętego płynu (bardziej niż tradycyjne) co powoduje, że przy dłuzszej jeździe zamarzają więc i tak w końcu trzeba je oczyścić ręcznie, bo nie spełniają swojej funkcji.
Dopłata do samej szyby to 800zł, 1000zł to w pakiecie razem z fotelami. No ale jak sam napisałeś nikt mądry Ci nie podpowiedział. Poza tym wiosna idzie, więc nie będzie Ci teraz potrzebna.

Mixto 05-03-2013 18:07

Odp: Zakup i pierwsze wrażenia
 
Ford obnizył ceny (jako wyprzedaż rocznika 2012) i
B-MAX 29 69 w sumie 98szt w 2013 roku
Ja przejechałem 500 km i jest super, no ale musze odwiedzic serwis bo piszcy kontrolka niezapietego pasa pasażera i musze zapinac bo piszczy :-)

tunex2000 05-03-2013 20:40

Odp: Zakup i pierwsze wrażenia
 
Kolego mixto ,a ty masz alu 16 czy 15 cali;to jeżdzisz na zimówkach ze stalowymi czy alu ,mam do ciebie prośbę mógłbyś zerknąć na dane na feldze b chcę kupić alu na lato ja mam zimę na stalowych 15 i letnie też mam 15 ,a chcę kupić 16 alu komplet z oponami i letnie 15 będę sprzedawał nówki nie śmigane .nie żle mixto żona przejechała 190 km dopierog:)z awarii mam świersza delikatnego pod deską od pasażera się zadomowił ,ale nie jadę będę go obserowował

Mixto 06-03-2013 08:26

Odp: Zakup i pierwsze wrażenia
 
Mam fabryczne 16 alu a na nich letniaki continentala 195/55, nad zima jeszce mysle - w sumie nie musze teraz kupować. Pewnie zostane przy goodyerach bo takie mialem w samochodach do tej pory i były ok chociaż czytałem ostatnio news (niesponsorowany - mam nadzieje) że na nasze warunki atmosferyczne i drogowe (zaczynaja odsniezanie pomzimie) najlepsze sa frigo2 - kiedys w pierwszym samochodzie mialem frigo i jako jedyny na nieodśnieżonej ulicy jechalem po 20 cm sniegu, reszta toważystwa slizgala sie na markowych zimowkach, wiec coś może w tym być. Co do felg 16" ET 40 4x108 6'5x16

szmelcmax 06-03-2013 13:48

Odp: Zakup i pierwsze wrażenia
 
Cytat:

Napisał Mixto (Post 1969987)
najlepsze sa frigo2 - kiedys w pierwszym samochodzie mialem frigo i jako jedyny na nieodśnieżonej ulicy jechalem po 20 cm sniegu, reszta toważystwa slizgala sie na markowych zimowkach, wiec coś może w tym być.

To coś, to jest po prost bardzo dobry bieżnik na śnieg. Za cenę relatywnie bardzo niską, kupujemy oponę o parametrach z najwyższej półki jeśli chodzi o jazdę po śniegu. Niestety Dębica robi maksymalny rozmiar 16, i to w ograniczonym asortymencie, więc nie każdy może stosować. Jak nie chce się przepłacać to tylko Frigo 2. Do B-maxa pewnie da się coś dopasować

Mixto 06-03-2013 15:23

Odp: Zakup i pierwsze wrażenia
 
Na zime mysle o stalowych 15 co do opon jeszcze nie wiem

wrzoch 10-03-2013 10:01

Odp: Zakup i pierwsze wrażenia
 
Cytat:

Napisał szmelcmax (Post 1970128)
To coś, to jest po prost bardzo dobry bieżnik na śnieg. Za cenę relatywnie bardzo niską, kupujemy oponę o parametrach z najwyższej półki jeśli chodzi o jazdę po śniegu.

No i teraz należy zadać sobie pytanie ile tak naprawdę zimą jeździmy po śniegu.
Jeżeli nie jest to jakiś rejon na południu Polski, szczególnie w górach, gdzie śniegu dużo i długo to przydają się bardziej wszechstronne opony, które dobrze radzą sobie na mokrym, suchym, lodzie i na śniegu.

Ja na swoje ContiWinter (poza hałasem) nie mogę złego słowa powiedzieć. Na lodzie każda opona będzie się ślizgać i to bardzo, na śniegu za to daje rady, na mokrym też bardzo dobrze, chociaż dziwne dźwięki wydaje przy przyśpieszaniu. Jeżdżę już 4 sezon i chyba ostatni. Około 40000km na nich zrobiłem i nigdy mnie nie zawiodły, ale bieżnika już 5mm z hakiem zostało tylko. "Pójdą do Żyda" jak to dziadek mówił i się będę rozglądał na następny rok za czymś, co nie będzie "gwałcić mnie przez uszy" jak to Gombrowicz pisał.

Jitter 10-03-2013 10:26

Odp: Zakup i pierwsze wrażenia
 
Proszę trzymać się meritum tematu, który dotyczy zakupu i wrażeń z eksploatacji Forda B-Max. Temat o oponach jest w innym dziale :!!:

Mixto 12-03-2013 15:55

Odp: Zakup i pierwsze wrażenia
 
Właśnie wróciłem z pierwszego tankowania i po przeliczeniu wyszło 7,8 na 100 czyli człkiem nieźle, 50% trasa 50% miasto i to naprawdę krótkie przebiegi ~4 -5 kilometrów.

photoactions 28-03-2013 08:59

Odp: Zakup i pierwsze wrażenia
 
ile Was kosztował?

tunex2000 29-03-2013 20:31

Odp: Zakup i pierwsze wrażenia
 
Mnie wersja trend równiutkie 53000 ,ale widzę ,że tą wersję można jeszcze taniej kupić...,tylko pakiety podciągają tą cenę trochę wyżej

premier01 17-04-2013 20:52

Odp: Zakup i pierwsze wrażenia
 
Witam, nowy zakup. B-max 1.0 ecoboost 100 KM odbierany z salonu w sobotę. Nie mogę się doczekać.

c-matix 12-05-2013 21:31

Odp: Zakup i pierwsze wrażenia
 
Cytat:

Napisał premier01 (Post 1998212)
Witam, nowy zakup. B-max 1.0 ecoboost 100 KM odbierany z salonu w sobotę. Nie mogę się doczekać.

No i jak wrażenia , spalanie i funkcjonalność...

Piotrucci 22-05-2013 00:04

Odp: Zakup i pierwsze wrażenia
 
Gratuluje tego B Maxa:) Sam rozglądam się za S maxem i coś ciężko mi idzie :)

premier01 29-05-2013 20:26

Odp: Zakup i pierwsze wrażenia
 
Przejechane 1000km spalanie w mieście bez klimy 6,5 l/100km. Trasa ok 5,4l/100km. 100KM wystarczające do napędzania tego autka. Wrażenia z jazdy pozytywne, fajne zawieszenie i układ kierowniczy. Myślę że spalanie w miarę docierania jeszcze trochę spadnie.

edgar184 25-08-2013 06:53

Odp: Zakup i pierwsze wrażenia
 
Witam.
To i ja się ujawnię.
Wczoraj zamówiony bmax 1.0ecoboost, do odbioru na koniec października.

mrbocian84 02-09-2013 17:10

Odp: Zakup i pierwsze wrażenia
 
Witam jestem tu nowy byłem na jeździe próbnej B-maxem i chce go zakupić na wiosnę ale mają tylko jako testowe 1.0 więc mam pytanie do użytkowników 1,4 jak się ten silnik sprawuje bo takowy chce pozdrawiam

_icek 02-09-2013 20:22

Odp: Zakup i pierwsze wrażenia
 
Mam B-maxa 1.0 z silnikiem 100 i jest to świetny silnik do tego auta. Warto poczytać dlaczego to jest taki fajny silnik i czemu ma tyle nagród. Przed kupnem miałem w rękach demo z silnikiem 1.4 i jest on zbyt mały do tego auta. Jazda po autostradzie z nim jest fatalna – zero przyspieszenia od 100 km . Do miasta może być ale bardzo skromnie. Polecam koledze wycieczkę do innego salonu bo większość z nich ma stare samochody demo z 2012 roku a one wszystkie mają silniki 1.4 – warto wybrać się na wycieczkę. :027:

Atlis 02-09-2013 23:03

Odp: Zakup i pierwsze wrażenia
 
mrbocian84 - 1.4 sprawuje sie przyzwoicie - jest to bardzo prosty silnik, ale z racji masy B-Maxa, ktora atakuje mase Focusa, polecalbym tylko bardzo spokojnemu kierowcy albo komus, kto jezdzi glownie po miescie. Ja jechalem jazde testowa z dwoma kobietami na pokladzie, jak sie pocisnie, to 1.4 jedzie, silnik jest bardzo dobrze wyciszony, przelozenia sa dosyc dlugie, wiec nie meczy nadmiernym halasem.

Jednak kupujac B-Maxa, zdecydowanie wybralbym mocniejsza wersje 1.0EB. Jezeli w poblizu nie maja testowego B-Maxa, przejedz sie Fiesta lub Focusem z tym silnikiem, zobaczysz jaki jest. Na zlocie focusklubpolska mielismy testowego Focusa z 1.0EB 125KM, przejechalo sie nim ponad 20 sceptykow i wszystcy wysiadali mocno zdziwieni, jak bardzo dobrze sobie ten silnik radzi.

_icek 03-09-2013 09:22

Odp: Zakup i pierwsze wrażenia
 
co do silnika to warto dodać że w naszych salonach silnik 1.0 EcoBoost 100 KM M5 jest bez systemu ASS (STOP/START)
a silnik 1.0 EcoBoost 125 KM M5 ASS z systemem ASS (STOP/START).– na stronie forum o B-max [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] można poczytać o samych problemach z tym systemem (jest ich sporo). System ten można jednak zawsze wyłączyć w ustawieniach autka tylko zawsze trzeba za niego zapłacić.

Atlis 03-09-2013 09:41

Odp: Zakup i pierwsze wrażenia
 
bez przesady. system ASS dziala bardzo dobrze i problemow z nim nie ma. problemy sa z uzytkownikami, ktorzy nie wiedza, jak dziala.

boncio 03-09-2013 12:05

Odp: Zakup i pierwsze wrażenia
 
Kolega pyta o 1,4 czyli 90KM w B-maxie, a wy piszecie o 125KM 1,0EB :) Jeśli już to 1,0 100KM.
Widocznie jest powód dla którego kolega chce 1,4, który jest tylko 1100PLN tańszy od 1,0/100 i pewnie chodzi tu o prostotę tego silnika.
Co do dynamiki w B-maxie się nie wypowiem, ale w Fieście jest ok także w trasie. Oczywiście wyczuwalnie gorzej niż 150konny C-max z 1,6EB, ale wystarczająco szybki i bezawaryjny, choc przejechał tylko 70kkm.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.