Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2012-2017] Czujniki tpms do zimowego zestawu kół (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=251954)

maxon007 10-10-2016 10:34

Czujniki tpms do zimowego zestawu kół
 
Koledzy,

Mam pytanie, mianowicie planuję zmianę kółek na zimowe, a że Fiestka nie ma jeszcze drugiego kompletu to jestem w trakcie poszukiwań. Opony i felgi mam już obczajone, jednak mam pytanie co do czujników tpms, mianowicie wulkanizacja proponuje mi model Alcar, niemiecka firma, która produkuje odpowiedniki do róznych aut. z drugiej strony mam salonowe czujniki w dobrej cenie, bo kosztują 145 od sztuki. Podobno w oryginalnych można wymienić baterię - tak mi powiedzieli w salone? To prawda? Bp jeżeli tak to lepiej brać fordowskie.

Wokinger 10-10-2016 10:45

Odp: Czujniki tpms do Fiesty
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] tutaj są za 112zł ;)

A pytanko do kolegi. Jak wygląda parowanie czujników z komputerem? Dorzuca się drugi komplet czujników jednorazowo, czy przy każdej wymianie trzeba?

maxon007 10-10-2016 12:15

Odp: Czujniki tpms do Fiesty
 
Cytat:

Napisał Wokinger (Post 2672650)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] tutaj są za 112zł ;)

A pytanko do kolegi. Jak wygląda parowanie czujników z komputerem? Dorzuca się drugi komplet czujników jednorazowo, czy przy każdej wymianie trzeba?

Dzięki, coś wyjątkowo tanie ;-) zamienniki stosowane przez wulkanizacje to ok. 150/szt, ale spoko już z salonu zamówione, jak kupujesz u nich to programowanie jest tańsze :-)

a co do parowania, to są dwie opcje, można sklonować numery zestawu letniego, lub wgrać nowe. Słyszałem że komputer pamięta 2 rodzaje czujników.

Wokinger 10-10-2016 12:21

Odp: Czujniki tpms do Fiesty
 
Cytat:

Napisał maxon007 (Post 2672689)
Dzięki, coś wyjątkowo tanie ;-) zamienniki stosowane przez wulkanizacje to ok. 150/szt, ale spoko już z salonu zamówione, jak kupujesz u nich to programowanie jest tańsze :-)

a co do parowania, to są dwie opcje, można sklonować numery zestawu letniego, lub wgrać nowe. Słyszałem że komputer pamięta 2 rodzaje czujników.

Ja właśnie rozmawiałem z Ford Partner w Krakowie i powiedzieli sobie 156zł/szt. Ten sam Pan twierdzi, że wystarczy z poziomu komputera w samochodzie dodać czujnika w ten sam sposób co aktualizujesz stan czujników po dopompowaniu.

maxon007 10-10-2016 12:44

Odp: Czujniki tpms do Fiesty
 
Cytat:

Napisał Wokinger (Post 2672692)
Ja właśnie rozmawiałem z Ford Partner w Krakowie i powiedzieli sobie 156zł/szt. Ten sam Pan twierdzi, że wystarczy z poziomu komputera w samochodzie dodać czujnika w ten sam sposób co aktualizujesz stan czujników po dopompowaniu.

z poziomu komputera to można zaktualizować odpowiedni stan, nie wydaje mi się, że bez użycia programatora komputer może odnaleźć nowe czujniki

boncio 10-10-2016 14:14

Odp: Czujniki tpms do Fiesty
 
Nie sądzę, aby Ford robił inne sposoby dodawania czujników do różnych modeli, a w Focusach i C-maxach oryginały same "dopisują się" do kompa. Żadnego programowania.

maxon007 11-10-2016 10:47

Odp: Czujniki tpms do Fiesty
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 2672773)
Nie sądzę, aby Ford robił inne sposoby dodawania czujników do różnych modeli, a w Focusach i C-maxach oryginały same "dopisują się" do kompa. Żadnego programowania.

chyba masz rację, gadałem wczoraj z mechanikiem to mówił właśnie, że oryginalne czujniki forda są zaprogramowane i samochód powinien je rozpoznać samoczynnie, a z poziomu komputera tylko akceptacja, będę montował w przyszłym tygodniu to dam znać jak to się ma do Fiesty

Wokinger 31-10-2016 22:41

Odp: Czujniki tpms do zimowego zestawu kół
 
U mnie bez programowania się nie obeszło.

PatrykWarsztat 04-11-2016 18:33

Odp: Czujniki tpms do zimowego zestawu kół
 
W celu zaprogramowania czujników należy dodać je za pomocą specjalnego programatora nie mam możliwości dodania z poziomu komputera

Bump: Nie jest możliwe zaprogramowanie dwóch kompletów czujników do samochodu

Wokinger 05-11-2016 12:22

Odp: Czujniki tpms do zimowego zestawu kół
 
Cytat:

Napisał PatrykWarsztat (Post 2687439)
Bump: Nie jest możliwe zaprogramowanie dwóch kompletów czujników do samochodu

To oznacza, że przy zmianie na letnie znów trzeba będzie zaprogramować nowe czujniki?

PatrykWarsztat 05-11-2016 14:34

Odp: Czujniki tpms do zimowego zestawu kół
 
Według zasad producenta tak trzeba będzie zaprogramować ponownie to trwa dosłownie minute wiele wulkanizacji posiada programatory
Wiem ze istnieją osoby które potrafią klonować czujniki aby samochód nie widział zmiany ale nie wiem jak to przebiega i jakie są koszty

mehacz 07-11-2016 08:21

Odp: Czujniki tpms do zimowego zestawu kół
 
Tu się nie zgodzę z Tobą. Sam jestem po zabiegu i wszystko działa jak należy. Latem Pojechałem z nowymi felgami i nowymi oryginalnymi czujnikami do forda w celu montażu/adaptacji. Tam mi powiedzieli że jak będę chciał stare zimówki które już komputer widział, wystarczy tylko przełożyć i gotowe.
W tamtym tyg zakładałem zimówki. Po 7 km zaświeciła się kontrolka ciśnienia w oponach, wyrównałem z poziomu komputera, komunikat zgasł i na razie cisza/wszystko w porządku

Bump:
Cytat:

Napisał Wokinger (Post 2687751)
To oznacza, że przy zmianie na letnie znów trzeba będzie zaprogramować nowe czujniki?

Nie nie będziesz musiał

PatrykWarsztat 07-11-2016 19:52

Odp: Czujniki tpms do zimowego zestawu kół
 
Mam inne doświadczenie z czujnikami ale może rożnie to działa wiem ze jeżeli nie zaprogramowałem to system nie widział spadku ciśnienia w kołach i klient wrócił na nie działający system

mehacz 08-11-2016 06:55

Odp: Czujniki tpms do zimowego zestawu kół
 
Skoro system nie działa to komputer powinien wywalić jakiś błąd?

boncio 08-11-2016 15:37

Odp: Czujniki tpms do zimowego zestawu kół
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Tutaj piszemy tylko o Fordach i to tych nowych z obowiązkowym TPMS, a nie innych samochodach. Piszesz jakieś swoje dziwne pewniki, a nie masz racji. Więc robisz z siebie pseudo specjalistę. A wystarczy poszukać na forum...
Poza tym zacznij używać interpunkcji, bo nike nie będzie tego czytał.

STFrozen 11-11-2016 13:47

Odp: Czujniki tpms do zimowego zestawu kół
 
Dzisiaj wymienione oponki na zimowe, te same co w zeszłym roku z czujnikami TPMS z Forda. Komputer nie zażądał żadnego programowania, nawet jeśli koła nie poszły w te same miejsca co w poprzednim sezonie.

Czyli jednak system pamięta 4 czujniki.

Jakby jednak ktoś z regionu potrzebował zaprogramować czujniki, to mój ślubny mówi ze podobno ma przyrząd z opcja programowania czujników

STFrozen 17-11-2016 18:11

Odp: Czujniki tpms do zimowego zestawu kół
 
Niestety po 100 km wywaliło błąd systemu TPMS. A jak na złość przyrząd jaki mamy jednak tego nie skasuje.

Ma ktoś w pobliżu takie urządzonko co skasuje błąd z TPMS i zaprogramuje je ponownie?

STFrozen 21-11-2016 15:01

Odp: Czujniki tpms do zimowego zestawu kół
 
I co nie ma nikogo w regione co moglby pomóc?

deusexe 02-12-2016 17:27

Odp: Czujniki tpms do zimowego zestawu kół
 
A czy jest możliwość zlikwidowania błędu z komputera, kiedy nie mam w ogóle czujników?

kirhoff 02-12-2016 18:25

Odp: Czujniki tpms do zimowego zestawu kół
 
Cytat:

Napisał deusexe (Post 2704707)
A czy jest możliwość zlikwidowania błędu z komputera, kiedy nie mam w ogóle czujników?

Tzn. miałeś czujniki a teraz ich nie masz ?

deusexe 02-12-2016 19:15

Odp: Czujniki tpms do zimowego zestawu kół
 
Tak na stalowych zimowych nie mam.

kirhoff 02-12-2016 19:53

Odp: Czujniki tpms do zimowego zestawu kół
 
Można wyłączyć,ale jak założysz alu na lato to pewnie chciałbyś żeby działały. Przemyśl czy Ci się to opłaca :roll:

deusexe 02-12-2016 20:02

Odp: Czujniki tpms do zimowego zestawu kół
 
No pewnie żebym chciał :) zwłaszcza, że to Fiesta siostry... Czyli tylko serwisowo IDS albo coś podobnego? Niema jakiegoś dobrego softu jak do FF3 focccus?

maxon007 07-12-2016 20:19

Odp: Czujniki tpms do zimowego zestawu kół
 
Cytat:

Napisał STFrozen (Post 2695549)
Niestety po 100 km wywaliło błąd systemu TPMS. A jak na złość przyrząd jaki mamy jednak tego nie skasuje.

Ma ktoś w pobliżu takie urządzonko co skasuje błąd z TPMS i zaprogramuje je ponownie?

STFrozen, dziwne, u mnie 4 czujniki bez problemu pamięta, napewno Ci któryś czujnik nie walnął?

STFrozen 11-12-2016 15:01

Odp: Czujniki tpms do zimowego zestawu kół
 
Dlatego się pytam, czy ma ktoś maszynkę do programowania. Moj "chłop" dostałe jakieś awersji do tego auta za sprawą kijowej obsługi w serwisach Ford i nie chce mu się jechac.

SQ5LTL 26-02-2018 10:16

Czujniki ciśnienia jakie ?
 
Cześć, czekam właśnie na zamówione alufelgi do fiesty, ale zastanawiam się jak rozwiązać temat czujników ciśnienia.
Znalazłem komplet takich [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i czy po założeniu trzeba to jakoś specjalnie programować? Serwis ASO twierdzi, że tak. Oni akurat mają czujniki po około 123 zł sztuka. A może nowe czujniki "same się" wykryją.
I teraz kolejne pytania.
Mając dwa komplety kół, zima/lato można sobie przekładać koła z czujnikami bez specjalistycznego programowania tych czujników? Po za samą akceptacją w menu auta?
A może można wyłączyć te czujniki gdzieś w menu serwisowym i miałbym wtedy święty spokój.
Jak Wy radzicie sobie z tym tematem?

boncio 27-02-2018 14:08

Odp: Czujniki ciśnienia
 
Zadałbyś sobie trochę trudu i poszukał, bo było już wałkowane. Już pomijam, że na stronie zalinkowanych czujników masz grubą czcionką napisane wszystko...

wojtekn 27-02-2018 15:38

Odp: Czujniki ciśnienia
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] zerknij na pozycję nr. 1 :D

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.