Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] "Programowanie" zasilania zapalniczki :) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=158767)

Rob^ 30-05-2012 19:14

"Programowanie" zasilania zapalniczki :)
 
Potrzebuję pomocy w sprawie zasilania zapalniczki w MK4.
Chciałbym aby było tak jak miałem w MK3 tzn aby zasilaninie pojawiało się po włączeniu zapłonu a nie było cały czas.
W MK3 wystarczyło przełożyć bezpiecznik bodajże F68 i było tak jak się chce a tu kicha.
... może ktoś z forumowiczów podpowie czy da się to jakoś "zaprogramować" czy trzeba ciąć kable :D ?

andy-w 30-05-2012 19:38

Odp: "Programowanie" zasilania zapalniczki :)
 
Czy automatyczne odcięcie zasilania na zapalniczce po ok. 30 min. od wyłączenia zapłonu nie zadowala Cię ?

Rob^ 30-05-2012 19:44

Odp: "Programowanie" zasilania zapalniczki :)
 
Cytat:

Napisał andy-w (Post 1834300)
Czy automatyczne odcięcie zasilania na zapalniczce po ok. 30 min. od wyłączenia zapłonu nie zadowala Cię ?

Gniazda zapalniczki używam do zasilania kamery samochodowej (rejestrator trasy) zaczyna ona nagrywać po pojawieniu się zasilania, więc idealnie było by gdyby to się działo po odpaleniu auta.
W sumie na karcie mieści się prawie 10 godzin nagrania więc te 1/2 godziny nie jest problemem ale ... jak by się to dało skrócić do kilku minut lub zera to było by super ;)

andy-w 30-05-2012 19:59

Odp: "Programowanie" zasilania zapalniczki :)
 
Czyli twój mondek ma monitoring na postoju przez dodatkowe pół godziny.
Podejrzewam, że można ten czas zaprogramować podpinając się kompem serwisowym.

matrog19 30-05-2012 20:17

Odp: "Programowanie" zasilania zapalniczki :)
 
Cytat:

Napisał andy-w (Post 1834313)
W MK3 wystarczyło przełożyć bezpiecznik bodajże F68 i było tak jak się chce a tu kicha.

Sorry za OT ale da rade coś takiego zrobić? Mnie by to interesowało w mk3 bo mam zasilanie cały czas

Rob^ 30-05-2012 20:23

Odp: "Programowanie" zasilania zapalniczki :)
 
Cytat:

Napisał matrog19 (Post 1834319)
Sorry za OT ale da rade coś takiego zrobić? Mnie by to interesowało w mk3 bo mam zasilanie cały czas

matrog19 zerknij na:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Za chwilę sprawdzę czy na zasilanie zapalniczki w moim Mundku znika po 30 minutach bo nie jestem pewien na 100%
Jeśli tak jest to znaczy że jest to gdzieś wpisane w program ... czyli można to pewno jakoś przeprogramować ;)

:edit:
Potwierdzam zasilanie w gnieździe zapaliczki znika po ok 1/2 godziny.

jvc 31-05-2012 06:48

Odp: "Programowanie" zasilania zapalniczki :)
 
Znika nawet wcześniej, kiedyś mierzyłem, wyszło coś około 20 minut
Rob^ możesz zrobić fotkę jak masz zamontowaną tą kamerkę i gdzie ?
Fajna sprawa tylko gdyby ten rejestrator był wielkości pudełka od zapałek :)

matrog19 31-05-2012 07:25

Odp: "Programowanie" zasilania zapalniczki :)
 
Cytat:

Napisał Rob^ (Post 1834325)
matrog19 zerknij na:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dzięki wielkie :) kiedyś się zastanawiałem po co w tym bezpieczniku trzy piny heh

goodi 01-06-2012 00:04

Odp: "Programowanie" zasilania zapalniczki :)
 
Cytat:

Napisał Rob^ (Post 1834304)
jak by się to dało skrócić do kilku minut lub zera to było by super

Rob^, jak uda Ci się zdziałać taki cud, to zapodaj na forum, jak do tego doszedłeś. Mam ten sam dylemat i jak na razie bawię się wypinaniem zasilania. Ale ja po rozmowie z dealerem dodatkowo żyłem w przeświadczeniu, że zasilanie jest jeszcze przez godzinę po wyłączeniu zapłonu. W sumie 20 minut to już nie tragedia, ale 0 byłoby ideałem.

Pozdrawiam

kopydleusz 01-06-2012 06:05

Odp: "Programowanie" zasilania zapalniczki :)
 
Jak podpinasz kamerkę, to zapewne masz ją przy lusterku (na górze szyby). Proponuję podciągnąć sobie kabel z +12 po stacyjce (analogicznie jak w światłach do jazdy dziennej) - przez słupki w okolicę lampki przy samej szybie.

Ewentualnie sprawdzić, jak długo jest zasilanie w samej lampce - może tam komputer wyłącza zasilanie kilkanaście sekund po wyłączeniu zapłonu? Kolega miał tak w MK4 antyradar, tylko nie wiem, czy on się sam wyłączał, czy musiał wypinać kabelek.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.