Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [2,0 i 2,2 TDCi] nierówna praca na zimnym 2.0 TDCI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=123789)

Tubylec2011 24-02-2011 11:19

nierówna praca na zimnym 2.0 TDCI
 
Witam,
Na zimnym silniku, niezależnie od temperatury zewnętrznej są takie objawy :
1. siwy dymek z rury.
2. delikatne drżenie silnika przenoszące się na karoserie przy przechodzeniu przez obroty do ok 2tyś obrotów, ale prędkość obrotowa bez zmian pozostaje, nie ma spadku obrotów.
3. przy przechodzeniu przez 2 tyś obrotów, chwilowy spadek mocy, jakby coś za zderzak złapało :) potem przyśpiesza gładko.

Poza okresem zimowym, po przejechaniu ok. 500 metrów, objawy znikają, silnik pracuje normalnie, spokojnie na biegu jałowym, przyśpiesza bez szarpnięć. spalanie 6.8-7.1 w mieście z klimą.
Teraz przy mrozie, objawy trwają trochę dłużej.
Odpalanie przy dzisiejszym mrozie, bez problemu ALE - przekręcam kluczyk, kreci rozrusznik, "tykają" i przygasają lampki, odpala, po 4-5 obrotach rozrusznika.
Silnik wchodzi na 1100 obrotów, nierówno pracuje przez moment, dwa razy zafaluje od 900 do 1100, potem pracuje już stabilnie na jałowym.
Zero kontrolek typu świece żarowe, check engine.

Martwi mnie ten dym szarawy na zimnym silniku, dziura mocy przy 2000 obrotów i szarpanie.
Wszystko znika jak silnik złapie temperatury trochę.

Paliwo Neste, swieży Olej Castrol 5W30 super duper w serwisie za 8dych/ltr (dałem sie naciągnąć :] ) plus siuwaks do zbiornika Castrol przy każdym tankowaniu.

Co to może być, jakieś pomysły ?

Dinar 24-02-2011 11:41

Odp: nierówna praca na zimnym 2.0 TDCI
 
Objawy typowe dla focusa nawet w instrukcji jest podane że to ''zimne spalanie''.Sprawdz świece żarowe,spróbuj dwa razy grzać,kręć dopiero jak usłyszysz pyknięcie przekażnika pod maską,może trochę pomoże.

mondeo70235 24-02-2011 21:49

Odp: nierówna praca na zimnym 2.0 TDCI
 
szary dym po odpaleniu i nierówna praca to objawy niegrzejacej świecy żarowej,sprawdz świece

maureliusz 24-02-2011 22:18

Odp: nierówna praca na zimnym 2.0 TDCI
 
A może EGR, zacięty?
Ale w pierwszej kolejnosci świece.

Tubylec2011 25-02-2011 14:48

Odp: nierówna praca na zimnym 2.0 TDCI
 
Dzięki, do ASO niechętnie się bym wybrał, czy możecie podpowiedzieć gdzie w Wawie można znaleźć fachowca od takich spraw ?

Glenroy 25-02-2011 16:28

Odp: nierówna praca na zimnym 2.0 TDCI
 
Cytat:

Napisał Tubylec2011 (Post 1606639)
Dzięki, do ASO niechętnie się bym wybrał, czy możecie podpowiedzieć gdzie w Wawie można znaleźć fachowca od takich spraw ?

Napisz co było przyczyną bo mam te same objawy i nie wiem czy winy szukać po stronie świec czy EGR-a, chociaż wstępnie EGR wykluczę bo w czasie jazdy żadnych problemów z przyspieszaniem itp. nie mam ;)

Tubylec2011 28-02-2011 09:48

Odp: nierówna praca na zimnym 2.0 TDCI
 
He, przyczyna ?? może przebieg 176 tyś km. problemy tylko na zimnym, przy odpalaniu na rozgrzanym silniku pali od pierwszego, nie dymi, nie szarpie, gładko pracuje.

bobek007 28-02-2011 15:20

Odp: nierówna praca na zimnym 2.0 TDCI
 
powiem ci ze mam te same objawy, niby sprawdzalem swiece ktore sa dobre, na wszelki wypadek pozamieniali je miejscami ale dalej to samo, filtr paliwa tez wymieniony, jeszcze cos tam mam z ukladem EGR, ponoc byl zapchany i wyskoczyl blad, ale nie wiem czy wyskoczyl ponownie, na nastepna zimne swiece na pewno wymienie i zobaczymy

Tubylec2011 01-03-2011 11:02

Odp: nierówna praca na zimnym 2.0 TDCI
 
w lato kupie świece, nie jest to duży koszt i sie wymieni. dzieki za odpowiedzi wszystkim, trochę mi ulżyło, że to nie jakaś zapowiedź awarii poważnej.

Konrad jp29a 13-11-2022 09:16

Odp: nierówna praca na zimnym 2.0 TDCI
 
Dzień dobry Jestem tu nowy Mam problem z fordem Kuga mk 2 2.0 180 PowerShift Hałasuje po odpaleniu na wolnych Dźwięk bardziej słychać od strony pasażera Jest to klekotanie ale i hałas typy uderzanie w plastik Nie słyszę metalicznych dźwięków Po rozgrzaniu pracuje normalnie Normalnie przyśpiesza nie kopci Na blacie 140 tysięcy olej w skrzyni zmieniony 12 tysięcy temu może coś ktoś wie od czego zacząć? Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.