Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Jakie tarcze hamulcowe i klocki? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=128254)

krootki 11-04-2011 14:37

Jakie tarcze hamulcowe i klocki?
 
Witam,

Chcę (muszę ;) ) wymienić w moim S-Maxie tarcze z przodu i klocki. Nie mam zamiaru korzystać z oferty ASO, szukam części w sieci. Jednak nie bardzo orientuję się, jakiej firmy szukać produktów, abym był zadowolony :)

Na razie znalazłem takie coś:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Czy będzie to dobra jakość? S-Max to wersja 2,5T z 2007.

foxtrot 11-04-2011 15:32

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
krootki;

Znany polecany na forum [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] lub fordczesci.pl (ten sam sklep) i ford.sklep.pl - ja kupowałem w obu w tamtym roku i mogę polecić.

Dinar 11-04-2011 18:37

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
Cytat:

Napisał krootki (Post 1636149)
Czy będzie to dobra jakość? S-Max to wersja 2,5T z 2007.

Te za 478zł bez zdięcia są do 2,5,klocki też są,orginał FoMoCo Ford.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

plastuś 11-04-2011 20:37

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
Cytat:

Napisał foxtrot (Post 1636177)
Znany polecany na forum [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] lub fordczesci.pl (ten sam sklep) i ford.sklep.pl - ja kupowałem w obu w tamtym roku i mogę polecić.

Kupowałem klocki i tarcze na przód i na tył w tych właśnie sklepach.Wszystko Motorcraft, całość niecałe 1200 zł - taniej już się chyba nie znajdzie. W ewcar kupiłem też pióra wycieraczek Motorcraft za śmieszne 130 zł,olej Forda, filtry i emblemat na przód (bo miałem na nim odpryski od kamieni)...

krootki 11-04-2011 23:09

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
Nie chodziło mi o to, żeby było tanio tylko dobrze. Czy oryginalne klocki i tarcze to "szczyt" technologiczny do S-Maxa?

Auto mam wzmocnione (chip), często jeżdżę >200 km/h więc wolałbym założyć coś naprawdę dobrego.

arczi_75 12-04-2011 18:18

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
Ja 2 tygodnie temu zmuszony zostałem do wymiany tarcz z przodu wraz z klockami oraz samych klocków w tyle. W ASO razem z robocizną wyszło mnie ok. 1400 zeta. Tarcze nie były mocno zużyte, ale niestety minimalnie się pokrzywiły i kierownicą biło aż miło więc nie zostało nic innego tylko wymiana - a przejechałem na nich 131 tys. km - wynik chyba niezły. Też jeżdżę zawirusowanym Maksiem, często dość szybko i nie mam ochoty na eksperymenty za 2, 3 stówy taniej o ile wogóle taniej.

plastuś 12-04-2011 20:02

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
Cytat:

Napisał krootki (Post 1636550)
Nie chodziło mi o to, żeby było tanio tylko dobrze. Czy oryginalne klocki i tarcze to "szczyt" technologiczny do S-Maxa?

Jeśli nie chodzi Ci,żeby było tanio tylko dobrze...to właśnie polecam Motorcraft lub ATE, Brembo. Ferodo to nie ta liga....

cristabel1 16-04-2011 21:29

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
Witam
Kup marki ATE - Tylko !!! Jestem kompletnym laikiem, a odczuwam kolosalną różnicę. Siedziałem na forach 2 tygodnie zanim wybrałem swoje pierwsze tarcze/klocki. Są one często montowane fabrycznie. Dziś kupiłem klocki ATE na tył na Allegro za 152zł.

robmus 17-04-2011 06:39

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
plastus czym masz zawirusowane autko i jakie dalo to efekty

Toma 17-04-2011 17:52

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
Ja też mam ATE. Wymieniłem (nie w ASO) komplet tarcze+klocki (przód) i jak na razie jestem zadowolony. Bardzo je polecali w warsztacie, jedyny minus - niestety "trochę" droższe od pozostałych, które mi dano do wyboru...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.