Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Edge (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=194)
-   -   [Edge 2015- ] Czy możliwa jest wymiana szyba na podgrzewaną? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=285461)

jacajacek 04-07-2018 12:30

Wymiana Szyby Przedniej
 
Witam kolegów czy szyba przednia w wersji EU podgrzewana występuje i będzie pasowała do USA i czy mozna to ustrojstwo sparować z autkiem tak jak w wersji EU

jimmisek 29-08-2018 13:39

Czy możliwa jest wymiana szyba na podgrzewaną?
 
1 załącznik(i)
Witam
Panowie wymieniam przednia szybę,okazało się ze nie jest podgrzewana,teraz pytanie czy jak wstawię podgrzewana to trudno jest ja podłączyć i poprowadzić przewody?
Na panelu wydaje mi się ze jeden przycisk jest właśnie od grzania szyby przedniej.


[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

robo007 29-08-2018 17:53

Odp: Podgrzewana przednia szyba
 
Akurat tu na zdjęciu nie ma przycisku do podgrzewania szyby (od dołu: tylna szyba + lusterka, nawiew na przednią, nawiew max i auto)

jimmisek 29-08-2018 18:08

Odp: Podgrzewana przednia szyba
 
Mało jest dostępnych u nas szyb z giełdy z kamerą ale bez grzania.
Chyba jak kupie taka grzania to problemu nie będzie z montażem, kable się schowa i po sprawie.

szafir6 30-04-2019 14:40

Odp: Podgrzewana przednia szyba
 
Posiadam czwartego forda, po trzech mondeo skusiłem się na Edga i? i ku mojemu zdziwieniu to pierwszy mój Ford który nie posiada podgrzewanej przedniej szyby. Wielka szkoda bo to bardzo praktyczne wyposażenie :(

tedi_k 30-04-2019 21:22

Odp: Podgrzewana przednia szyba
 
Cytat:

Napisał szafir6 (Post 3125070)
...to pierwszy mój Ford który nie posiada podgrzewanej przedniej szyby. Wielka szkoda bo to bardzo praktyczne wyposażenie :(

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - Jeśli szyba przednia kwalifikuje się/musi być wymieniona, to akurat podgrzewaną przednią szybę instaluje się relatywnie bardzo prosto. Oczywiście panel klawiszy (moduł FCIM) musi być wymieniony na wersję EU (z przyciskiem przedniej szyby grzanej) i odpowiednim sterowaniem.
Ważne jest też by szybę grzaną kupować wraz z kawałkami wiązki komory silnika podłączonymi do wtyczek przy szybie.
Nowe samochody mają przy szybie (pod podszybiem zewnętrznym) podłączenia zarówno z plusem jak i z masą (wtyczki 2-pinowe) do układu grzania szyby. Obecnie nie ma masy na górze szyby (przykręcanej do dachu).
Sterowanie do grzania szyby zrobiłem na 2 przekaźnikach bez wymiany skrzynki bezpieczników w komorze silnika. Przekaźniki ("wypasione") kosztowały mnie coś koło 30zł, a skrzyka kompletna europejska kilkaset złotych... Zrobione jest estetycznie i działa.

szafir6 01-05-2019 20:57

Odp: Podgrzewana przednia szyba
 
tedi_k dzięki za wyczerpujące wyjaśnienie. Pozdrawiam

Bungee1 09-05-2019 11:07

Odp: Podgrzewana przednia szyba
 
Panowie, podepnę się może pod temat.
mam do wymiany przednią szybę (nie mam teraz podgrzewanej i nie mam kamery) i opcje mam 2:
1. Nowy zamiennik (na portalu aukcyjnym 600-900zł)
2. Używana, pod kamerę i grzana (na portalu aukcyjnym 600-1500).

Na chwilę obecną, nie wiem czy będę chciał robić grzanie i kamerę. Pkt 1 mi to uniemożliwi, pkt 2 teoretycznie da mi czas na podjęcie decyzji.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie szyby? Jakieś parametry dźwiekoszczelności? Może podpowiecie ew. gdzie taką szybę zamówić? I ogólnie w którym kierunku iść - używki czy zamiennika?

Z góry dzięki.

mordziaty1 14-05-2019 19:28

Odp: Podgrzewana przednia szyba
 
Kupowałem na allle firma z Ciechanowa, szyba razem z plastikami i co tam jeszcze było potrzebne, założona dwa lata temu wszystko pasowało jak należy, ostatnio z tej samej firmy kupiłem do cytryny, też bez zarzutu.

kogel_vector 15-05-2019 12:34

Odp: Czy możliwa jest wymiana szyba na podgrzewaną?
 
Witam jestem tu nowy. Mam taki problem custom 2015r szyba czołowa aktualnie jest zwykła lecz ma odprysk, Czy ktoś wie czy można zmienić na grzaną co jest potrzebne by działało sprawnie. Za wszelką pomoc Dziękuję.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.