Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Wymiana oleju w skrzyni biegów czy warto (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=289201)

hebann 28-11-2018 20:34

Wymiana oleju w skrzyni biegów czy warto
 
Witam, chciałem się zapytać czy ktoś wymieniał olej w skrzyni biegów w modelu Fiesty z silnikiem 1.3 8V z 2002r.? i ile taka impreza go kosztowała ? wiem że nie ma tu korka spustowego ale pewien warsztat dość dobrej renomy oferuje taką usługę a wymieniać chyba musiałbym bo np. podczas upałów po przejechaniu dłuższej trasy autostradą ciężko przez pewien czas wchodzą biegi i jak jakies 2 lata temu były mrozy po -20-25 stopni to miałem wrażenie jakbym w smole lewarkiem manewrował :D więc czy to ma sens w ogóle?

slawomirro 28-11-2018 23:52

Odp: olej w skrzyni biegów
 
Cytat:

Napisał hebann (Post 3061616)
ale pewien warsztat dość dobrej renomy oferuje taką usługę

ciekawe ile biorą i jak to robią :D
temat wiele razy tu wałkowany, nie chce mi się pisać tego samego enty raz.
Niemniej jak masz jakiś najazd i miskę, to możesz sam ten olej zrzucić.

90tomash 29-11-2018 14:02

Odp: olej w skrzyni biegów
 
Sam jestem ciekaw ile.
Mam 1.4 16v i też się zastanawiam nad wymianą.
Mechanik mi nawet mówił że warto olej ruszyć

Ps ja w Fiacie Doblo służbowym miałem tak że jak był mróz to w ogóle biegi nie wchodziły, zostawiałem na noc auto na 1 żeby rano wyjechać, jak się nagrzał było ok

wojtekn 29-11-2018 14:13

Odp: olej w skrzyni biegów
 
Cytat:

Napisał hebann (Post 3061616)
Witam, chciałem się zapytać czy ktoś wymieniał olej w skrzyni biegów w modelu Fiesty z silnikiem 1.3 8V z 2002r.? i ile taka impreza go kosztowała ? wiem że nie ma tu korka spustowego ale pewien warsztat dość dobrej renomy oferuje taką usługę a wymieniać chyba musiałbym bo np. podczas upałów po przejechaniu dłuższej trasy autostradą ciężko przez pewien czas wchodzą biegi i jak jakies 2 lata temu były mrozy po -20-25 stopni to miałem wrażenie jakbym w smole lewarkiem manewrował :D więc czy to ma sens w ogóle?

Stara wyga forumowa a tytuł tematu z czapy :P

olej w skrzyni biegów co :?:

Popraw się.

hebann 29-11-2018 22:27

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów czy warto
 
*wojtekn oj :P koszt jaki mi powiedziano to ok. 250 zł (olej i robocizna) ale jaką metodą to robią nie wiem.

Preya 30-11-2018 01:40

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów czy warto
 
Wymiana ma sens. Jednak weź pod uwagę, że przy niskich temperaturach biegi i tak będą wchodzić dużo ciężej ;)

mariotd 30-11-2018 06:31

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów czy warto
 
Cytat:

Napisał Preya (Post 3062149)
Wymiana ma sens. Jednak weź pod uwagę, że przy niskich temperaturach biegi i tak będą wchodzić dużo ciężej ;)

Zgadzam się. W drugim aucie Audi A3 1.9TDI (2000r) również zleciłem wymianę oleju w przekładni. Problemem było cięższe wbijanie rano na mrozach biegów oraz dziwne "pojękiwanie" po wbiciu biegu i puszczeniu sprzęgła na zimnym silniku. Po wymianie oleju niewiele się poprawiło ;) oprócz mojego sumienia, że to po prostu zostało zrobione :one::one:

Skolmi 30-11-2018 07:03

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów czy warto
 
Cytat:

Napisał hebann (Post 3061616)
jak jakies 2 lata temu były mrozy po -20-25 stopni to miałem wrażenie jakbym w smole lewarkiem manewrował :D więc czy to ma sens w ogóle?

Ja tak miałem przy przebiegu 6 km, bo Fiestę akurat w zimę odbierałem, więc... :D

90tomash 30-11-2018 14:54

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów czy warto
 
W FF biegi w ogole głośno wchodzą

Advert 14-05-2019 16:15

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów czy warto
 
Uważam,że olej w skrzyni biegów powinien być wymieniany. Przy pracy zużywa się i traci swoje własności smarne, starzeje się (chociaż zdecydowanie wolniej niż silnikowy) oraz zanieczyszczany jest opiłkami.
Zakładam, że w okolicy 100 tys. km warto o tym pomyśleć.
Koszta nie są aż tak przerażające a skrzynia odwdzięczy się płynniejszą pracą i trwałością.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.