Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] wrzucona kulka w nawiew wentylacyjny (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=295469)

piniu1 30-04-2019 17:43

wrzucona kulka w nawiew wentylacyjny
 
Witam.
Dziecko wrzuciło mi do nawiewu na szybę niedużą kulkę. Po wpadnięciu zostało zablokowane pokrętło od wyboru rodzaju nawiewu. Po kilkukrotnym poruszaniu kulka wpadła niżej i pokrętło działo prawidłowo.
Czy po wyciągnięciu filtra kabinowego wyciągnę tę kulkę?
Wkurza mnie dziwięk przemieszczającej się kulki gdzieś u dołu w kanale wentylacyjnym.

KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI 05-05-2019 21:22

Odp: wrzucona kulka w nawiew wentylacyjny
 
O KU..............lka, ale pech ;)

Wyjmij filtr i zobaczysz czy wypadnie . Dziecko zapisz najlepiej gdzieś na lekkoatletykę tzn miotanie kulą bo talent widać i garnie się do miotania kulkami :) ewentualnie jakiś bilard .

mietek69 05-05-2019 21:50

Odp: wrzucona kulka w nawiew wentylacyjny
 
Tak mi sie przypomniało: jak byłem mały połykałem monety, wkładałem sobie śrubki do nosa, w wieku 10lat rozbilem tacie fiata 126p i prawie spaliłem Żuka... A kulka niby bzdura ale wiem, że denerwuje. Kulka metalowa czy z tworzywa?

ellocco 06-05-2019 07:53

Odp: wrzucona kulka w nawiew wentylacyjny
 
Mogła wpaść do komory grzejnika. Teraz pytanie czy masz dodatkowy grzejnik elektryczny i jaka kulka wpadła tak jak kolega @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] zapytał. Może wpadła również do nawiewów na nogi.

piniu1 18-05-2019 15:06

Odp: wrzucona kulka w nawiew wentylacyjny
 
witam. zdemontowaliśmy filtr kabinowy, tam jej nie ma. Kulka była nie duża. Wpadła przez kanały nadmuchu na gorna szybę. zatrzymała się na łopatkach wyporu nadmuchu. Po kilkukrotnym poruszaniu pokrętłem wyboru nadmuchu było słychać że wpadła gdzieś niżej. Na zakrętach wyraźnie słychać że się toczy. musi mieć luz. Przy mocnym nadmuchu nie słychać aby powietrze ją przemieszczalo. zdemontowaliśmy schowek, ale nie wiem jak się dalej do niej dostac

Antej 18-05-2019 16:10

Odp: wrzucona kulka w nawiew wentylacyjny
 
W naszym fordzie Ka po zakupie coś się turlało pod tapicerką przy ręcznym.
Denerwowało,potem przyzwyczailiśmy się, potem zaklinowało się, po kilku latach wróciło.


Chyba czas polubić ten dźwięk o ile nie masz w planach demontażu całej deski rozdzielczej.

pankrakus 18-05-2019 19:25

Odp: wrzucona kulka w nawiew wentylacyjny
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 3132515)
[...]
Chyba czas polubić ten dźwięk o ile nie masz w planach demontażu całej deski rozdzielczej.

No chyba nie całą deskę
Przecież filtr kabinowy jest wymienialny, a jest to najniższy punkt
więc jest duża szansa, że kulka tam dotarła grawitacyjnie - po pewnym czasie

pozdrawiam
pankrakus

Antej 18-05-2019 19:42

Odp: wrzucona kulka w nawiew wentylacyjny
 
Cytat:

Napisał pankrakus (Post 3132577)
jest duża szansa, że kulka tam dotarła grawitacyjnie - po pewnym czasie

znów czytasz po łebkach

Cytat:

zdemontowaliśmy filtr kabinowy, tam jej nie ma
a turla się już 3 tygodnie

piniu1 19-05-2019 16:08

Odp: wrzucona kulka w nawiew wentylacyjny
 
kulkę wyraźnie słychać w przednim nadmuchu, nad radiem. Jak mogę zdemontować te kratkę? Muszę wyciągnąć cała ramkę z radiem ?

nie mogę nigdzie znaleźć graficznego schematu tych kanałów wentylacyjnych w Kuga.

tico0 21-05-2019 06:57

Odp: wrzucona kulka w nawiew wentylacyjny
 
Przez filtr kabinowy kulki na pewno nie wyciągniesz bo filtr chroni nagrzewnicę przed śmieciami z zewnątrz, więc kulka jest jak już to przed nagrzewnicą - wpadła od góry.
Demontaż radia nic nie da, nie ma tam żadnych kontrolnych punktów by dostać się do kanałów wentylacyjnych, jedynie przez kratki nawiewowe a te by zdemontować to trzeba zdjąć całą deskę bo są w nią wciskane. Troszkę beznadziejny przypadek bardzo dużo rozbierania jak byś to chciał zrobić. Przejrzyj sobie na allegro jak wygląda cała nagrzewnica i deska do kugi.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.