Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Czy bać się diesla 2.0TDCi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=300990)

El Nino 20-09-2019 10:38

Czy bać się diesla 2.0TDCi
 
Witam,

Planuję zakup samochodu S-max lub Mondeo mk4. Rozsądek podpowiada by to był LPG lub benzyna z planem na montaż gazu. Jednak w budżecie do 25 000 trudno znaleźć coś zadowalającego. Jest natomiast sporo diesli co do których nie mam przekonania to raz, a dwa głównie poruszam się w mieście. Jak wyglądają koszty eksploatacji takiego 2l diesla, mam tu na myśli dwumas, rozrząd, wtryski, pompa, bo to najdroższe jest i spodziewam się że każdy model >200 000km przebiegu czeka wymiana co najmniej jednego elementu z ww.

Tomas_zg 20-09-2019 14:16

Odp: Czy bać się diesla 2.0TDCi
 
Ja wlasnie jestem w trakcie regeneracji wtryskow, pompy, czyszczenia układu - 5000zł w serwisie Boscha. Przebieg 240 tys

hindus 20-09-2019 14:27

Odp: Czy bać się diesla 2.0TDCi
 
Szybko go zajedziesz jazdą wyłącznie miejską.

kopson 20-09-2019 19:42

Odp: Czy bać się diesla 2.0TDCi
 
Cytat:

Napisał El Nino (Post 3175458)
Rozsądek podpowiada by to był LPG lub benzyna z planem na montaż gazu.
głównie poruszam się w mieście.

Jeżeli tak podpowiada ci rozsądek, to ... dobrze ci podpowiada :p
2 litrowy diesel to niezły motor, ale jeśli pokonujesz rocznie mniej niż 20kkm i/lub rzadko jeździsz w dłuższe trasy, to zakup diesla z ekonomicznego i "mechanicznego punktu widzenia" mija się z celem.

ravag 20-09-2019 19:55

Odp: Czy bać się diesla 2.0TDCi
 
Jeżeli planujesz auto na dłużej to prędzej czy później dopadną Cię koszty i trzeba się z tym pogodzić wybierając ten silnik. Na pewno silnik daje dużo frajdy jak jest sprawny i zużywa mało paliwa. Z minusów o których dowiedziałem się czytając wątki na temat 2.0 tdci w fordach, 2.0 hdi w citroenach czy volvo to fakt, że silniki te potrafią szarpać a diagnoza i wyeliminowanie tego jest bardzo trudne i kosztowne - zachęcam do lektury chociażby tego forum. Poza tym auto ma mnóstwo osprzętu który też od czasu do czasu wymaga wymiany. Jak finansowo nie jesteś w stanie wydać 3 tys. na usunięcie potencjalnej usterki, to nie kupuj auta z dieslem.

hajdzik 22-09-2019 09:15

Odp: Czy bać się diesla 2.0TDCi
 
a benzynowe silniki to tzw olejaki jak kiedys wyczytałem i też mają swoje bolączki.
wtryski, pierścienie itd - nie ma co się bać takich rzeczy.
Bo jak będzie taki tok myślenia to nic się nie kupi - ewentualnie rower - ale też bez napędu elektrycznego bo może się kiedyś zepsuć

rojass 23-09-2019 09:12

Odp: Czy bać się diesla 2.0TDCi
 
Jeżdzę 3 rok dieslem, 90% jazdy miejskiej i kompletnie nic się nie dzieje. Na blacie 240 tys km. Przebieg roczny nie więcej niż 15tys, z czego 4tys robię w okresie wakacyjnym.
Co prawda kupiony z pewnego źródła, ale zakładam że takiego też chcesz kupić.

kopson 23-09-2019 09:39

Odp: Czy bać się diesla 2.0TDCi
 
Cytat:

Napisał rojass (Post 3176264)
Jeżdzę 3 rok dieslem, 90% jazdy miejskiej i kompletnie nic się nie dzieje.

Jazda na krótkich dystansach to bardzo często zgon dla DPFa. Ciekawe czy masz go jeszcze w swoim aucie ...

indygox 23-09-2019 10:55

Odp: Czy bać się diesla 2.0TDCi
 
Cytat:

Napisał kopson (Post 3176278)
Jazda na krótkich dystansach to bardzo często zgon dla DPFa. Ciekawe czy masz go jeszcze w swoim aucie ...

2.0 tdci występują tez w wersji bez DPF / fabrycznie/.

Surmikmk2 23-09-2019 11:33

Odp: Czy bać się diesla 2.0TDCi
 
Przesadny strach przed dieslem. Ja ostatnie 5 lat jeździłem 5-biegową benzyną teraz kupiłem diesla. Czasem jeździ miesiąc tylko po mieście ale jak przyjdzie robić trasę to nie nie ma problemu, że na autostradzie przy 140km/h ma 4500 obrotów i wyje :)
Chcąc dalej iść tym torem to trzeba by mieć dwa auta. Jedno na wakacje i w trasy a drugie do miasta.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.