Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Traci moc bądź gaśnie dlaczego ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=195711)

mort3n 22-12-2013 17:58

Traci moc bądź gaśnie dlaczego ?
 
Mam problem z samochodem, mianowicie.. Po dłuższej jeździe zapala się kontrolka od świec żarowych po czym albo traci moc albo gaśnie, wystarczy tylko się zatrzymać zgasić silnik, zapalić na nowo i wszystko jest już ok. Świece raczej nie mają z tym nic wspólnego bo ostatnio wymieniłem wszystkie na oryginalne motorcraft'a bo 3 nie grzały już, a z tego co się orientuję to kontrolka od świec działa jako ogólnie kontrolka od silnika więc nie wiem co może to być.

Uziu 22-12-2013 23:49

Odp: Traci moc bądź gaśnie dlaczego ?
 
pedal gazu lub wtryskiwacze.

andre_wj 23-12-2013 09:19

Odp: Traci moc bądź gaśnie dlaczego ?
 
Podepnij samochód pod kompa i podaj jakie błędy się zapisały. Bez tego to można wróżyć jak ze szklanej kuli, której nikt tu nie posiada.

mort3n 24-12-2013 22:10

Odp: Traci moc bądź gaśnie dlaczego ?
 
Pod kompem był, pokazało tylko błąd poduszki powietrznej(ale to już inny temat) i ma za duże ładowanie czyli coś z regulatorem napięcia. Nie pamiętam co to było za oprogramowanie i kumpel powiedział i tak żeby się tym nie sugerować do końca bo on wszystkiego jeśli chodzi o forda nie pokazuje. A z tym pedałem gazu to chyba coś będzie trzeba pokombinować, bo czasami trzeba mu wciśnąć dużo gazu żeby wgl zareagował.

K9Darek 25-12-2013 00:00

Odp: Traci moc bądź gaśnie dlaczego ?
 
Przepływomierz sprawdzałeś?

mort3n 10-01-2014 20:25

Odp: Traci moc bądź gaśnie dlaczego ?
 
Nie, ostatnio gadałem ze znajomym który miał to samo w skodzie i okazało się że przytkana przepustnica od syfu z paliwa była

K9Darek 10-01-2014 21:00

Odp: Traci moc bądź gaśnie dlaczego ?
 
To może być czujnik położenia pedału gazu. Mi też to ostatnio pokazał plus wypadanie zapłonu i zła mieszanka a było tragicznie bo do setki potrzebował pół dnia. Po drobnych porządkach pod maską wszystkie błędy i problemy zniknęły. Sprawdź i najlepiej wyczyść przepływkę. Stan świec też może sporo powiedzieć o tym co się dzieje pod maską. Kable i cewka tak samo do sprawdzenia.

KonradP 11-01-2014 10:59

Odp: Traci moc bądź gaśnie dlaczego ?
 
Witam, miałem podobny problem w moim fordziaku. Objaw był taki czerwona kontrolka kółka zębatego z wykrzyknikiem oraz spadek mocy (zgasł chyba tylko 2 razy). Po wyłączeniu i ponownym włączeniu wszystko wracało do normy do kolejnego błędu. Problem pojawiał się najczęściej podczas przyspieszania. Okazało się, że filtr paliwa był zasyfiony i wymiana filtra pomogła w 100%.

Dynol 02-07-2017 16:47

Odp: Traci moc bądź gaśnie dlaczego ?
 
Mam ten sam problem
Ford Focus 1.8 TDCI - 2003 (FFDA)

Kody usterek:
P1211 - Regulacja ciśnienia wtrysku - wyższe/niższe niż wymagane ( silnik pracuje)
P0251 - Zawór regulacji dawki paliwa pompy wtryskowej A

Podczas jazdy do biegu 3 nic się nie dzieje, problem zaczyna się gdy na biegu 4 lub 5 mam wyższe obroty ( około 3000), zaczyna mrugać lampka świec żarowych, auto gaśnie gdy nie zmniejszę obrotów. Wszystko dochodzi do normy po ponownym uruchomieniu i tak w kółko.

Czy wymiana zaworu coś zmieni ??


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.