Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Błąd systemu ABS - C1095 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=305980)

XFrostPL 07-02-2020 20:21

Błąd systemu ABS - C1095
 
Witam,
kieruję się do was z pytaniem czy ktoś spotkał się z tym błędem.
Pacjent: Ford Fusion, europejski, 2006 rok (ten na bazie Fiesty).
Wiem że jest dużo tematów na temat tego błędu, ale w prawie każdym jest inna odpowiedź.

Czy ktoś naprawiał ten problem? Jaki był powód tego błędu?

Jak do tej pory:
- sprawdziłem bezpieczniki, są całe
- sprawdziłem pierścienie i czujniki - sprawne, odczyt z komputera pokazuje prawidłowe wyniki
- sprawdziłem styki z komputerem ABS, są całe, wyczyszczone.


Zamówiłem nową pompę ABS, z możliwością zwrotu 14 dniową i mam dylemat teraz czy to oby na pewno ona, czy jednak coś innego, co mogę sprawdzić zanim 14 dni minie.

A i jeszcze jedno - zamówiłem pompę o identycznych numerach, jest ryzyko i konieczność jej adaptacji?

Dzięki!

kriski 07-02-2020 20:47

Odp: Błąd systemu ABS - C1095
 
Cytat:

Napisał XFrostPL (Post 3221572)
konieczność jej adaptacji?

Adaptacja, to nie wszystko...w pompie siedzi immo.

XFrostPL 07-02-2020 21:09

Odp: Błąd systemu ABS - C1095
 
Czy oby na pewno w Fusionie z 2006 roku (europejski, zapomniałem dopisać) były immo kodowane w ABS? Pierwszy raz się z tym spotykam.

Poza tym, po wyjęciu bezpieczników od ABS a wręcz po totalnym odpięciu nadal mogę uruchomić samochód, co raczej wskazuje że chyba immo nie jest kodowane w ABS.

kriski 08-02-2020 22:42

Odp: Błąd systemu ABS - C1095
 
Cytat:

Napisał XFrostPL (Post 3221591)
zapomniałem dopisać

To zmienia postać rzeczy ��.

darmodziej 09-02-2020 08:30

Odp: Błąd systemu ABS - C1095
 
Cytat:

Napisał kriski (Post 3221849)
To zmienia posrać rzeczy ��.

To jest dział Fusiona "europejskiego", więc nie trzeba tego dopisywać, żeby było jasne, o jakie auto chodzi.

kriski 09-02-2020 13:23

Odp: Błąd systemu ABS - C1095
 
Cytat:

Napisał darmodziej (Post 3221899)
o jakie auto chodzi.

Tak, wiem o tym...ale często ludzie zapominają... szczególnie początkujący...umieszczać stosowne info, lub nie w tych działach, więc warto dopisać co nie co...a moderatorzy nie zawsze wyłapują babole.

XFrostPL 09-02-2020 14:33

Odp: Błąd systemu ABS - C1095
 
No dobra, model mamy ustalony, to teraz wciąż nurtujące mnie pytanie - czy jest szansa że będę musiał programować nowy ABS? Ktoś może wymieniał już (podobno popularna usterka że sterownik I pompa siadają) I wie czy było potrzebne programowanie. Jak pisałem w temacie, pompa I komputer ma te same oznaczenia co moja

kriski 09-02-2020 18:49

Odp: Błąd systemu ABS - C1095
 
Cytat:

Napisał XFrostPL (Post 3222027)
No dobra, model mamy ustalony

Błąd dotyczy obwodu silnika pompy...możesz podmienić sam moduł hydrauliczny z silnikiem, a sekcję sterującą ( tę plastikową :) ), ze sterownikiem pozostawić swoją. Zobaczysz czy błąd zniknie.

XFrostPL 09-02-2020 20:21

Odp: Błąd systemu ABS - C1095
 
Dobra, w takim razie spróbuję od samej pompy.
Aczkolwiek obwód silnika pompy to również niestety mogą być zimne luty na sterowniku.

Dam znać co wyjdzie.

PS: Ale jeśli ktoś miał z wymianą pompy+sterownika doczynienia w Fieście MK6 albo Fusionie i może opisać czy wymagało to jakiejś adaptacji i czy było dużo z tym zachodu to chętnie poczytam.

XFrostPL 13-02-2020 14:49

Odp: Błąd systemu ABS - C1095
 
Tak więc dodaje dla potomnych.

Wymieniłem pompę o tym samym oznaczeniu wraz z komputerem o TYM SAMYM OZNACZENIU (przez co nie była konieczna adaptacja).

Jeśli ktoś na własną rękę chce w Fusionie wymieniać ABS tak jak ja to polecam zaopatrzeć się w porządną żabkę, bo kluczem płaskim ciężko odkręcić przewody hydrauliczne bo fabrycznie są tak masakrycznie mocno przykręcone i szkoda gwintu.

Demontaż nie należy do łatwych, jest naprawdę trudno z racji ilości miejsca (zdemontowałem koszyk na aku oraz rozpiąłem kostki po bokach żeby zyskać miejsca).

Aczkolwiek po wymianie nie ma błędu, wszytko działa, nie była potrzebna adaptacja.
Stara pompa nie kręci wcale, więc po prostu umarła.

Odpowietrzanie standardowe jak dla samochodów z ABS, w dwie osoby, na spokojnie aż przestaną pokazywać się pęcherzyki powietrza.

Czas roboty: no myślę że z 8 godzin


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.