Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=294772)

fuji 22-03-2019 10:55

Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.
 
Niestety jeszcze go nie mam i nie wiadomo ile to jeszcze potrwa :( Na razie dojrzewam do rezygnacji z ST-Line i wzięcia ST.

peteres 22-03-2019 11:24

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał fuji (Post 3108925)
Niestety jeszcze go nie mam i nie wiadomo ile to jeszcze potrwa :( Na razie dojrzewam do rezygnacji z ST-Line i wzięcia ST.

A juz wiadomo jakie ceny i kiedy mozna zamawiac?

fuji 22-03-2019 12:13

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał peteres (Post 3108934)
A juz wiadomo jakie ceny i kiedy mozna zamawiac?

Brak jeszcze cen na ST. Produkcja ma ponoć ruszyć w maju.
Wreszcie mój wszedł na produkcję :) Odbiór kwiecień/maj.

damiancd 26-03-2019 10:01

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Jak tam koledzy co zamawiali foke w ostatnim czasie? Ja nadal czekam na info kiedy wejdzie na produkcje (zamawiałem na początku marca)

fuji 26-03-2019 10:02

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Moja zamówiona w listopadzie i ponoć weszła na produkcję w ubiegłym tygodniu, gdzie odbiór miał być do 15.03

vegeciak 26-03-2019 11:18

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał Fiesta Mk8 ST Line (Post 3110174)
Octavia, Golf i Leon odpadły bo to stare modele, a na nowe nie mam czasu czekać. Astra w ogóle do mnie nie przemawia, proceed odpadł bo to nie kombi, więc na placu boju został focus i ceed (hyundai i30 odpadł w konfrontacji z kia).

Mój wybór dokonywał się w zasadzie identyczne. VAGi i 308 za stare (a nie mam czasu czekać na nowe), Astra też powoli robi się leciwa i do mnie nie przemawia, a i30 to w środku plastikowa wanna o koreańskiej stylistyce. Z tym że ja szukałem hatchbacka, więc do zestawienia dorzuciłem jeszcze Mazdę i Hondę. Nową trójkę skreślił wolnossący silnik z archaicznymi osiągami (prawie 11s do setki), Civic odrzucił mnie "kosmicznym" i mało spójnym designem. Koniec końców, tak jak u Ciebie, na placu boju został Focus i Ceed (i z podobnych powodów wygrała propozycja Forda) :)
Cytat:

Napisał funuman (Post 3110292)
Finalnie przy konfiguracji za 100tyś można liczyć na kwotę 85000?

Jak najbardziej. Nawet jeśli nie usłyszysz dokładnie 85 tysięcy, to bez większych problemów bardzo się do tej kwoty zbliżysz. Tylko musisz odwiedzić przynajmniej kilku dealerów Forda, bo tu rozbieżności są ogromne (i to nawet w ramach jednego miasta, u mnie dochodziły do 7-8 tysięcy na tej samej konfiguracji).
Cytat:

Napisał damiancd (Post 3110440)
Jak tam koledzy co zamawiali foke w ostatnim czasie? Ja nadal czekam na info kiedy wejdzie na produkcje (zamawiałem na początku marca)

Zamawiałem Focusa 2 tygodnie temu i też nie dostałem żadnej informacji co z zamówieniem. Tylko że ja mam termin odbioru ustalony na koniec czerwca, więc czekam spokojnie i nie bombarduję dealera telefonami :P

weuek 26-03-2019 11:46

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał vegeciak (Post 3110478)
Nową trójkę skreślił wolnossący silnik z archaicznymi osiągami (prawie 11s do setki)

Z tą nową mazdą to rzeczywiście są jajca niemożebne. Pop pierwsze, z tyłu beleczka, a po drugie tylko jedna wersja silnika, i to najsłabsza? Osiągi ma gorsze niż poprzednia generacja w najsłabszej wersji 120 KM/210 Nm. Jak oni to zrobili? Może to GPF tak go dusi?

Takie coś za sto tysięcy? Dla kogo to jest oferta?

vegeciak 26-03-2019 12:14

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 3110488)
Może to GPF tak go dusi?

Nie mam pojęcia (tam chyba nie ma GPFu), ale takie osiągi w samochodzie (i to ledwie kompakcie!) za grubo ponad 100 tysięcy to moim zdaniem spore nieporozumienie ("moja" konfiguracja ze skórzaną tapicerką wyszła za ok. 120).

Na obronę Mazdy powiem tylko tyle, że w środku jest jednak przepaść między nową trójką, a całą resztą kompaktów - faktycznie czuje się jak w klasie premium. Tylko co z tego, skoro samochód "nie jedzie", jest ciasny i ciemny z tyłu, a bagażnik ma jeszcze mniejszy niż Focus czy Astra. Auto jest kompletnie niepraktyczne - w sam raz dla żony bogatego biznesmena, która potrzebuje czegoś wyłącznie na dojazdy do salonu urody albo galerii handlowej...

bidżej 26-03-2019 12:20

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał vegeciak (Post 3110496)
(tam chyba nie ma GPFu)

Wlasnie to jest chyba dla Mazdy glowny "ficzur" i zaleta tego silnika. No jakby malo mnie to interesuje, bo mocniejsze wolnossaki o tej pojemnosci mozna bylo kupic 30 lat temu.

damiancd 26-03-2019 13:25

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Panowie, do Mazdy 3 ma wejść nowy silnik 182KM z kompresorem, za 3-4 miesiące powinien być - według mnie strzał w stopę z wypuszczaniem tego 122KM jeszcze z 6 biegowym automatem, mogli się już wstrzymać z wypuszczeniem modelu do czasu wyjścia tego 182KM. Podobno ta belka nie taka zła :P
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - ja mam odbiór na 31 lipca, ale patrząc po ostatnich rewelacjach, że auto dopiero po 4 miesiącach wchodzi na produkcje to dopytuje co i jak :P


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.