Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Uszkodzona pompa ABS, 1,4 benzyna (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=278591)

silmido 26-03-2018 20:20

Uszkodzona pompa ABS, 1,4 benzyna
 
Witam,
Zaświeciła się kontrolka ABS. Komputer u mechanika pokazał że jest zwarcie i tyle. Ponieważ nic więcej nie było więc mechanik uznał że silnik pompy się spalił.
I teraz rozpoczęło się poszukiwanie. Na allegro jest dość dużo pomp z dużą rozpiętością cenową dla Fusiona benzyny 1,4 ale z różną symboliką. Niestety żeby odczytać cały symbol pompy, trzeba ją podobno zdemontowac bo strona z napisem jest dociśnięta do grodzi silnika (tak twierdzi mechanik). W związku z tym mam pytanie czy były jakieś znaczące różnice pomiędzy pompami ABS dla mojego modelu w czasie gdy był produkowany? Czy konieczne jest zdemontowanie pompy żeby zobaczyć symbol i szukać dokładnie takiej, czy też może pasować będą inne? Może ktoś zajmuje się sprzedażą częsci i mógłby dopasować do mojego po VIN = WF0UXXGAJU7K37710?
Pozdrawiam

taer32 27-03-2018 06:52

Odp: Uszkodzona pompa ABS, 1,4 benzyna 2007
 
Ale z jakiego powodu ta lampa została uszkodzona bo ja nie wiem

andrewst 27-03-2018 16:16

Odp: Uszkodzona pompa ABS, 1,4 benzyna
 
Kiedyś próbowałem z pomocą z forum dopasować pompę do Vinu ale po otrzymanym numerze nic nie znalazłem w internecie. Dopiero odczyt danych z OBD samochodu i poszukiwania po odczytanym numerze pokazały że pasujących pomp jest mnóstwo na portalu aukcyjnym. Zakup ,montaż i wszystko pasowało.Polecam ten sposób sprawdzony bez zbędnego demontażu .

Bump: Jeśli kolega jest z tego Dobronia między Łaskiem a Pabianicami to mogę pomóc mam przewód OBD do Forda i może się uda odczytać.

LEŚNICZY 27-03-2018 20:15

Odp: Uszkodzona pompa ABS, 1,4 benzyna
 
W grudniu przerabiałem pompę ABSu i nie było wesoło , musiałem kupić najdroższą pompę na alledrogo za ponad 400zł i z robocizną wyszło ponad 900zł :(

silmido 27-03-2018 22:42

Odp: Uszkodzona pompa ABS, 1,4 benzyna
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - tak jestem z tego Dobronia:) Z góry dziękuję za propozycję. Jeśli byłaby taka możliwość to chętnie skorzystam. Ale to już na priv.

Co do ceny to włąsnie rozpiętość pomp jest duża a liczę na to że większość dostępnych ze szrotów powinna pasować. Mam tylko numer silnika pompy i wg tego numeru jest na allegro oferta za ok 400 zł, jednak pewności nie ma że sama pompa też pasuje. Oczywiście jest gwarancja rozruchowa ale i tak już pójdę w koszty demotażu i próby zamontowania pompy, która moze okazać się zła. Dlatego propozycja kolegi andrewst odczytu symbolu wydaje się najrozsądniejsza.
Dzięki za zainteresowanie

LEŚNICZY 29-03-2018 17:03

Odp: Uszkodzona pompa ABS, 1,4 benzyna
 
No powiedzmy bo są problemy z sprawnością pomp , dopiero trzecia działała :<

silmido 29-03-2018 20:49

Odp: Uszkodzona pompa ABS, 1,4 benzyna
 
Kolega @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] był u mnie, odczytaliśmy kod sterownika pompy (jeszcze raz bardzo dziękuję) i znalazłem na allegro trochę ofert.
W jednej zgadzał się kod sterownika oraz kod silnika pompy który miałem spisany przez mechanika, to tę pompę już zamówiłem :)
Jest gwarancja 14 dni więc jak tylko przyjdzie to ruszam do warsztatu! Dam znać co i jak.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.